Napraw problem z wyłączeniem laptopa w systemie Windows 10

Jak naprawić problem z wyłączeniem laptopa w systemie Windows 10: - Czy często kończysz godzinami czekania na wyłączenie laptopa? Czy często musisz długo naciskać przycisk zasilania, aby wyłączyć laptopa, ponieważ nie wyłącza się on sam? Wymuszenie wyłączenia laptopa przez długie naciśnięcie przycisku zasilania może spowodować uszkodzenie systemu plików i może prowadzić do wielu problemów. Cóż, jesteś we właściwym miejscu. Wypróbuj nasze proste metody rozwiązania problemu, że laptop nie wyłącza się w systemie Windows 10.

Poprawka 1 - Wyłącz szybkie uruchamianie

KROK 1 - Najpierw kliknij ikonę Windows, a gdy się rozwinie, kliknij aplikację Ustawienia .

KROK 2 - Po otwarciu aplikacji Ustawienia kliknij opcję System .

2system

KROK 3 - Znajdź opcję Zasilanie i uśpienie w lewym panelu okna System . Teraz w prawym okienku poszukaj linku z napisem Dodatkowe ustawienia zasilania i kliknij go.

3powerAndSleep

KROK 4 - Otworzy się osobne okno o nazwie Opcje zasilania . Musisz znaleźć i kliknąć link z napisem Wybierz, co robią przyciski zasilania z lewego panelu okna, jak pokazano na zrzucie ekranu podanym poniżej.

4powerButton

KROK 5 - Jeśli przewiniesz w dół okno, które zostanie otwarte, zobaczysz, że ustawienia wyłączania są wyszarzone. Aby je usunąć, kliknij link z napisem Zmień ustawienia, które są obecnie niedostępne . Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, zapoznaj się z poniższym zrzutem ekranu.

5changeSettings

KROK 6 - Teraz ustawienia wyłączania nie będą wyszarzone. Usuń zaznaczenie pola wyboru odpowiadającego opcji o nazwie Włącz szybkie uruchamianie (zalecane) . Otóż ​​to. Naciśnij przycisk Zapisz zmiany i możesz wyjść.

6turnOn

Poprawka - użyj wiersza polecenia

KROK 1 - Kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę Windows iz menu kontekstowego, które się pojawi, kliknij opcję Wiersz polecenia (Administrator) .

11cmd

KROK 2 - Gdy wiersz polecenia otworzy się w trybie administratora, skopiuj, wklej następujące polecenie i naciśnij klawisz Enter. Spowoduje to całkowite wyłączenie laptopa.

wyłączenie / s / f / t 0 

12command

Poprawka - odinstalowanie kłopotliwego sterownika

1. Wyszukaj cmd w wyszukiwaniu na pasku zadań systemu Windows 10.

2. kliknij prawym przyciskiem i uruchom jako admin .

Cmd Uruchom jako administrator min

3. Teraz skopiuj i wklej poniższe polecenie i naciśnij klawisz Enter, aby je wykonać.

powercfg / energy

4. poczekaj trochę czasu na zakończenie przetwarzania.

Raport baterii Min

5. Teraz skopiuj i wklej ścieżkę w dowolnej przeglądarce, aby otworzyć raport baterii.

Raport akumulatora ścieżki min

6. Znajdź sterownik, który zapobiega uśpieniu lub wyłączeniu systemu.

7. Przejdź do menedżera urządzeń, kliknij prawym przyciskiem myszy sterownik i odinstaluj go.

8. Teraz kliknij Akcja, a następnie kliknij Skanuj w poszukiwaniu zmian sprzętu.

Alternatywne poprawki

Spróbuj naprawić problem z zamykaniem systemu Windows 10

Jeśli oba powyższe rozwiązania nie rozwiązują problemu, sprawdź następujące kwestie:

  • Otwórz Menedżera zadań, aby sprawdzić, czy są uruchomione niechciane procesy lub usługi. Możesz otworzyć Menedżera zadań , naciskając jednocześnie klawisze Ctrl + Shift + Esc .
  • Może niedawno zainstalowałeś sterownik lub oprogramowanie. Spróbuj odinstalować ten sterownik lub oprogramowanie i sprawdź, czy system wyłącza się prawidłowo.
  • Uruchom dokładne skanowanie w poszukiwaniu wirusów. Może to złośliwe oprogramowanie powoduje problemy.
  • Mam nadzieję, że artykuł okazał się przydatny. Jeśli utkniesz na którymkolwiek z kroków, możesz zostawić komentarz. Skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe. W międzyczasie możesz zapoznać się z naszymi artykułami na tematy Zbyt wolne zamykanie systemu Windows 10! Szybka naprawa i automatyczne zamykanie systemu Windows 10 po pewnym czasie.