Top 12 najlepszych kart graficznych dla komputera z systemem Windows 10

O ile nie szukasz czegoś niezwykłego, pierwszą rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę przy zakupie karty graficznej, jest budżet. Dzięki niedawnemu dodaniu wysokiej jakości kart graficznych, takich jak RTX 2060 Super firmy Nvidia lub RTX 2070 Super, w dzisiejszych czasach nie brakuje dużych graczy. Są one jednak wyceniane powyżej 1000 USD i mogą nie pasować do budżetu każdego.

Ale wraz z wypuszczeniem tych kart z wyższej półki nastąpił również automatyczny spadek cen starszych kart. Oznacza to, że jeśli szukasz starszej karty graficznej w niższej cenie, to jest to najlepszy czas. Jednak przy wyborze odpowiedniej karty graficznej należy również wziąć pod uwagę wydajność. Ale może to być bardziej zagmatwane, jeśli niedawno kupiłeś monitor do gier 4K.

Ułatwmy Ci decyzję o zakupie dzięki naszemu wyborowi najlepszej karty graficznej na PC.

Nvidia GeForce GTX 2080 Super

Nvidia Geforce Gtx 2080 Super

Oparta na popularnej architekturze NVIDIA Turing, karta GeForce GTX 2080 Super jest wyposażona w więcej rdzeni, zwiększone zegary i szybką pamięć oferującą najwyższą wydajność z niesamowitym poziomem realizmu.

Działa na najbardziej postępowej architekturze GPU na świecie, NVIDIA Turing. Łączy futurystyczne shadery z ray tracingiem na żywo i odnowionym działaniem sztucznej inteligencji. Oferuje futurystyczne cieniowanie, które koncentruje się na mocy obliczeniowej. Ponadto przetwarzanie zmiennoprzecinkowe i całkowite działa równolegle, aby usprawnić działanie GPU.

Wśród innych godnych uwagi funkcji znajdują się opcje nagrywania i udostępniania filmów, transmisji na żywo lub zrzutów ekranu ze znajomymi, wysokiej jakości sterowniki zapewniające najlepszą wydajność, niesamowite efekty graficzne z DirectX 12 lub opcja konfiguracji rozgrywki w rozdzielczości 4K.

Cena: 699 USD

AMD Radeon RX 5700

AMD Radeon Rx 5700

Radeon RX 5700 jest znany ze swojej niezwykłej wydajności i wysokiej precyzji w grach. Ta super karta graficzna została zaprojektowana w sposób, który pomaga ulepszyć funkcje, takie jak technologie VR, wyostrzanie obrazu i Fidelity FX. To z kolei zapewnia niesamowite wrażenia z gry.

Funkcja Radion Anti-lag i technologia AMD Radeon FreeSync1 zapewniają dodatkową przewagę nad konkurencją dzięki znacznemu zmniejszeniu znacznika wejściowego. Pomaga to w graniu bez łez i opóźnień. Zawiera również zaktualizowane jednostki obliczeniowe, zaktualizowane przewodniki specjalnie dostosowane do efektów wizualnych oraz wielopoziomowy ranking pamięci podręcznej, który znacznie zmniejsza opóźnienia i wysoce intuicyjną grę.

Z maksymalnymi częstotliwościami odświeżania, głębią kolorów, rozdzielczością i liczbą klatek na sekundę, 8 GB zaawansowanej pamięci GDDR6 dla zwiększenia przepustowości lub obsługą 4.0, z wyjściem 16 GT / si dwukrotnie większym, to jedna z najpopularniejszych kart graficznych do posiadać.

Cena: 349 USD

NVIDIA GeForce RTX 2080 Ti

Nvidia Geforce Rtx 2080 Ti

Jeśli szukasz realistycznych wrażeń z gry z najwyższej klasy wydajnością, to co jest lepsze niż karty graficzne NVIDIA? RTX 2080 Ti należy do tego samego gatunku, który oferuje architekturę GPU Turing, zaawansowane technologie i 11 GB futurystycznej i błyskawicznej pamięci (GDDR6), co czyni go jednym z najlepszych procesorów graficznych do gier na świecie.

Oferuje najwyższą wydajność do 6 razy starszych kart graficznych. Pomaga to wzmocnić gry dzięki ray tracingu w czasie rzeczywistym i sztucznej inteligencji. Zapewnia maksymalną wydajność overclockingu dzięki futurystycznym 13-fazowym i dwuosiowym 13-łopatkowym wentylatorom, a także najnowszej komorze parowej zapewniającej super chłodzenie i cichą pracę.

Dzięki 50-krotnie większej przepustowości transferu starszych technologii i ultra-płynnej rozgrywce przy maksymalnych rozdzielczościach, jest to jedna z najlepszych alternatyw, które możesz wykorzystać.

Cena: 1300 $

NVIDIA GTX 1660 Ti

Obciążony zaawansowaną wydajnością graficzną architektury Turing, GTX 1660 Ti konkuruje z wydajnością GTX 1070. Co więcej, może również znacznie łatwo zaktualizować komputer. Zapewnia ultraszybką wydajność w popularnych grach i szybsze wrażenia dzięki nowym tytułom.

Oferuje również jednoczesną implementację funkcji zmiennoprzecinkowych i całkowitych, regulowaną technologię cieniowania i najnowszą zintegrowaną architekturę pamięci, która jest wyposażona w podwójną pamięć podręczną w porównaniu z poprzednią wersją. Umożliwia bezproblemową aktualizację komputera i sprawia, że ​​jest on gotowy do gry z super wydajnością. Doświadczasz również doskonałej jakości obrazu i ogólnej wydajności podczas przesyłania strumieniowego na żywo do serwisu Twitch lub YouTube.

Co więcej, możesz także nagrywać i udostępniać strumienie na żywo, zrzuty ekranu i wideo z przyjaciółmi, jednocześnie aktualizując sterowniki GeForce i optymalizując ustawienia gry. Od przyspieszenia wielozadaniowości po tworzenie profesjonalnych fotografii - jest wiele do zaoferowania.

Cena: zaczyna się od Rs. 24, 7502 godz

AMD Radeon VII

AMD Radeon VII jest wyposażony w ogromną 16 GB pamięci, która zapewnia płynną rozgrywkę i wydajne ładowanie zawartości. Dzięki funkcji o nazwie FreeSync oferuje entuzjastom gry bez łez i zacięć.

Jest to pierwsza tego rodzaju grafika z grafiką 7nm. Chociaż automatycznie aktywuje technologię wyświetlania AMD, optymalny system i ustawienia wyświetlania za pomocą zaledwie kilku kliknięć, bezproblemowo łączy grę i strumieniowanie wideo z urządzeniem mobilnym. Generuje ostre obrazy prawie bez wpływu na jego działanie. Poza tym zmniejsza również opóźnienie wejściowe dzięki funkcji Radeon Anti-Lag.

Dodatkowo masz również dostęp do rozszerzonych elementów sterujących, które pomagają dostosować grafikę w celu zwiększenia wrażeń z gry.

Cena: 800 USD

AMD Radeon RX 570 4 GB

Jeśli szukasz karty graficznej, która oferuje zaawansowane wrażenia w grach HD, Radeon RX 570 może być właściwym wyborem dla Ciebie. Jako jeden z pierwszych na świecie 7-nanometrowych procesorów graficznych do gier, ta karta graficzna ma również fantastyczną cenę.

Jest wykonany z tego samego krzemu co RX 580 i jest fabrycznie podkręconą wersją Sapphire Nitro +. Przyczynia się do intuicyjnej rozgrywki i oszałamiającej grafiki. Pozwala na wykorzystanie zalet wielowątkowości GPU (technologii rdzeniowych) przy użyciu procesorów graficznych Radeon ™ RX 580 i Radeon ™ RX 570.

Co więcej, jest dostrojony do najnowszych tytułów DirectX®12, dzięki czemu każde osiągnięcie zapadnie w pamięć. Dzięki nawet 8 rdzeniom i 16 wątkom, procesory AMD Ryzen ™ drugiej generacji zapewniają doskonałe wrażenia w grach i transmisji strumieniowej. Podczas gdy funkcja technologii Precision Boost 2 zapewnia wysokie częstotliwości taktowania, szybką pamięć i małe opóźnienia, co zapewnia super wrażenia z gry, procesor jest również wyposażony w układy chłodzenia AMD Wraith, które zapewniają chłodzenie i brak szumów.

Cena: 740 USD

Nvidia GeForce RTX 2070 Super

Oparta na bardzo popularnej architekturze NVIDIA Turing, karta GeForce RTX 2070 Super jest wyposażona w ultraszybki procesor graficzny. Posiada więcej rdzeni i szybsze zegary, które pomagają odkryć Twoją wydajność i kontrolę w grach.

Architektura Turing zawiera ekskluzywny sprzęt do śledzenia promieni, który umożliwia szybkie śledzenie promieni na żywo z wykorzystaniem realistycznych cieni, iluminacji, odbić itp. Zapewnia również sztuczną inteligencję (sztuczną inteligencję) do grafiki komputerowej z mocą, która przyspiesza rozgrywkę.

Z drugiej strony funkcja cieniowania o zmiennej częstotliwości kładzie nacisk na pracę nad sekcjami o bogatych szczegółach, które pomagają zwiększyć ogólną wydajność. Jednoczesne przetwarzanie zmiennoprzecinkowe i całkowite umożliwia procesorom graficznym wydajniejszą pracę nad skomplikowanymi obciążeniami współczesnych gier.

Inne dodane funkcje, takie jak możliwość nagrywania i udostępniania filmów, zrzutów ekranu itp., Doskonała wydajność dzięki sterownikom gotowym do gry lub dodawanie DirectX12 do niesamowitej grafiki są takie same jak w przypadku każdej innej karty graficznej NVIDIA.

Cena: Rs. 43, 600 / -

NVIDIA GeForce RTX 2080

GeForce RTX 2080 to kolejna potężna karta graficzna firmy NVIDIA, która ponownie działa na tej samej dynamicznej architekturze Turing. Oferuje niesamowite poziomy realistycznych wrażeń z gry, szybkości, mocy i immersji. Ta karta graficzna znacznie wyprzedza inne karty pod względem futurystycznej gry i realizmu dzięki technologiom śledzenia promieni na żywo.

Ta fabrycznie podkręcona karta graficzna jest wyposażona w futurystyczny 8-fazowy zasilacz, który pomaga w maksymalnym przetaktowaniu. Jest również wyposażony w 13-łopatkowe wentylatory (dwuosiowe) wraz z komorą parową najnowszego stylu, która zapewnia super chłodzenie i cichą pracę.

Podczas gdy GPU przyspiesza Twoją pracę dzięki ultra-wzrostowi wydajności, większym obciążeniom itp., Most NVLink łączy również dwie karty graficzne oparte na NVLink SLI z 50-krotnie większą przepustowością transferu niż starsze technologie.

Cena: 760 USD

Karta AMD RADEON RX 580

Jeśli szukasz gier w jakości HD i oszałamiającej rzeczywistości wirtualnej w najlepszej cenie, Radeon RX 580 firmy AMD może być dla Ciebie odpowiednim zakupem. Jest niesamowicie potężny ze stosunkowo dużą pamięcią wideo, a także skłonny do radzenia sobie z najnowszymi interfejsami graficznymi API.

Oferuje niesamowite efekty dzięki czipowi 14 nm Polaris 10 w połączeniu z architekturą GCN czwartej generacji. A co najważniejsze, ma zwiększoną podstawową częstotliwość taktowania w porównaniu z kartami graficznymi RX 480. Ponadto posiada 36 jednostek obliczeniowych oraz 230 procesorów strumieniowych. Pamięć jest taka sama jak poprzednik, czyli 8 GB pamięci RAM GDDR5 oferując pełną przepustowość 256 GB.

Cena: 210 USD

Nvidia GeForce RTX 2060

RTX 2060 to kolejna dynamiczna karta graficzna z serii NVIDIA, która działa na architekturze Turing. Zapewnia to grafice niesamowitą wydajność, śledzenie promieni na żywo i moc sztucznej inteligencji w nowo wydanych grach.

Oferuje 6-krotnie wyższą wydajność niż jego poprzednicy, a także zapewnia funkcję śledzenia promieni na żywo oraz sztuczną inteligencję w najnowszych grach. Ta karta graficzna jest wyposażona w futurystyczny 6-fazowy zasilacz, który pomaga w ostatecznym przetaktowaniu. Jest również wyposażony w dwuosiowe i 13-łopatkowe wentylatory, które utrzymują system w chłodzie i bez hałasu.

RTX 2060 jest wyposażony w ekskluzywny koder sprzętowy, który umożliwia jednoczesne granie i przesyłanie strumieniowe w wysokiej jakości. Z drugiej strony oprogramowanie OBS (Open Broadcaster) oferuje najwyższą jakość transmisji na żywo. GPU dąży do uzyskania najlepszej szybkości i wydajności przy zwiększonym obciążeniu i nie tylko.

Cena: 350 USD

NVIDIA GeForce RTX 2070

Ta wysokiej klasy karta graficzna firmy NVIDIA została zaprojektowana w procesie 12 nm. Działa na procesorze graficznym TU106 ze wsparciem dla DirectX 12. Procesor graficzny to stosunkowo większy układ, który jest wyposażony w 2304 jednostki cieniujące. Zawiera również 64 ROP i 144 jednostki mapowania tekstur.

W optymalizacji prędkości pomaga 288 rdzeni tensorowych. W rzeczywistości posiada również 36 rdzeni przyspieszających śledzenie promieni w czasie rzeczywistym. Podczas gdy pamięć 8,192 GB GDDR6 na karcie jest połączona za pomocą 256-bitowego interfejsu pamięci, GPU pracuje z częstotliwością 1410 MHz. To nie wszystko, bo można ją zwiększyć nawet do 1620 MHz, podczas gdy pamięć pracuje z częstotliwością 1750 MHz.

Cena: 500 USD

Zotac GeForce GTX 1080 Ti Mini

GYX 1080 Ti Mini, jak to się nazywa, jest najmniejszą, ale najbardziej zaawansowaną znaną kartą graficzną na świecie. Jest znany nie tylko z wysokiej wydajności, ale także z energooszczędności dzięki architekturze NVIDIA Pascal. Dzięki slotowi na 2 karty i zadziwiająco małej wysokości (zaledwie 211 mm) skupia się na oszczędzaniu miejsca dla użytkowników, a także dla radiatora.

Jest wyposażony w technologię chłodzenia IceStorm, obsługę VR, możliwość grania i obsługę do 4 wyświetlaczy. Dzięki ogromnej mocy do gier wykorzystującej 3584 rdzenie NVIDIA CUDA i 12 miliardów tranzystorów ten kompaktowy procesor graficzny zapewnia niezrównane wrażenia w grach. Oprócz niesamowicie płynnej rozgrywki i kinowych wrażeń, oferuje również pełną opcję przechwytywania obrazu w 360 stopniach. Tak, nawet w trybie VR!

Oferuje prawdziwie futurystyczne wrażenia z rzeczywistości wirtualnej z minimalnymi opóźnieniami i opcją plug-and-play z zestawami słuchawkowymi najlepszych marek.

Cena: 1189,95 $

Wniosek

Wybór odpowiedniej karty graficznej staje się tym ważniejszy, jeśli jesteś zapalonym graczem i naturalnie szukasz najlepszej szybkości i wydajności. Podczas gdy jakość grafiki i bezszumowe wrażenia są ważne, należy również skupić się na tym, czy obsługuje najnowsze funkcje, takie jak VR, wraz z ray tracingiem w czasie rzeczywistym, opcją plug-and-play lub zaawansowanym przechwytywaniem obrazu. Gdy już wiesz, że masz to, czego potrzebujesz, możesz uzyskać najlepszą wartość. Wybierz więc jedną z powyższych opcji i nie zatrzymaj się przed niezrównaną rozgrywką.