Utwórz skrót klawiaturowy dla narzędzia wycinania, aby otworzyć je za pomocą klawisza skrótu

We wcześniejszej wersji systemu Windows przechwytywanie grafiki i tekstów w systemie oznaczało naciśnięcie przycisku Print Screen w celu zrobienia zrzutu całego okna, części ekranu lub całego ekranu. Następnie musisz otworzyć aplikację Paint i wkleić zrzut ekranu (Ctrl + V), aby móc dalej edytować.

Był to raczej uciążliwy proces i aby zaoszczędzić czas, użytkownicy znajdowali i instalowali oprogramowanie do edycji innych firm. Aby uniknąć tej długiej procedury, firma Microsoft wprowadziła aplikację Snipping Tool dla systemu Windows Vista i powyższych wersji. To narzędzie umożliwia łatwe przechwytywanie obrazów i tekstów, a następnie pozwala zapisywać je w preferowanym formacie.

Chociaż narzędzie do wycinania jest rzeczywiście przydatnym narzędziem do przechwytywania obrazu dla systemu Windows, chciałbyś, aby miało skrót klawiaturowy, aby jeszcze bardziej przyspieszyć. Niestety system Windows nie oferuje jeszcze skrótu klawiaturowego do narzędzia Snipping Tool. Ale jest sposób na uruchomienie narzędzia Snipping Tool za pomocą skrótu klawiaturowego w systemie Windows 10. Zobaczmy, jak to zrobić.

Rozwiązanie: Poprzez właściwości narzędzia wycinania

Krok 1: Przejdź do przycisku Start w lewym dolnym rogu pulpitu Windows 10 i wpisz Snipping Tool w polu wyszukiwania.

Desktop Start Search Snipping Tool

Krok 2: Teraz kliknij wynik prawym przyciskiem myszy i wybierz Otwórz lokalizację pliku z menu prawego przycisku myszy.

Narzędzie do wycinania wyników Kliknij prawym przyciskiem myszy Otwórz pętlę pliku

Krok 3: W oknie lokalizacji pliku znajdź narzędzie do wycinania i kliknij je prawym przyciskiem myszy. Wybierz Właściwości z menu kontekstowego.

Narzędzie do wycinania lokalizacji pliku Kliknij prawym przyciskiem myszy Właściwości

Krok 4: W oknie dialogowym Właściwości narzędzia wycinania przejdź do zakładki Skrót . Teraz przejdź do pola Klawisz skrótu i ustaw skrót do narzędzia Wycinanie .

Na przykład utwórz skrót, taki jak Ctrl + Alt + A lub coś podobnego. Naciśnij Zastosuj, a następnie OK, aby zapisać zmiany i wyjść.

Właściwości narzędzia wycinania Karta skrótu Klawisz skrótu Zastosuj OK

To wszystko. Udało Ci się utworzyć klawisz skrótu do narzędzia Wycinanie . Nie musisz już przechodzić do przycisku Start, aby przejść do narzędzia.

* Uwaga: Alternatywnie możesz również przypiąć narzędzie do wycinania do paska zadań, a następnie użyć jednocześnie klawisza Windows i klawisza numerycznego, aby uruchomić aplikację. Na przykład, jeśli jest przypięty do skrajnej lewej strony paska zadań, to znaczy obok przycisku Start, naciśnij Win + 1, aby uruchomić narzędzie.