Napraw błąd naprawy błędów dysku w systemie Windows 10 (rozwiązany)

Windows 10 zawiera wiele nowych funkcji. Jasne, bardzo różni się od starszych wersji systemu operacyjnego Windows. Ale Windows 10 jest również bardzo podobny do swoich poprzedników. Podobnie jak Windows XP, Windows 7 i Windows 8 / 8.1, Windows 10 również zawiera szereg błędów i usterek.

Najnowszy błąd systemu Windows 10, który powoduje, że użytkownicy drapią się po głowach, to „Naprawianie błędów dysku. Może to zająć ponad godzinę ”. Jest to bardzo irytujący błąd, który pojawia się na ekranie rozruchowym. Czasami komputer zacznie działać po godzinie, ale prawdopodobnie błąd pojawi się ponownie. I w większości przypadków nie pozwala nawet systemowi Windows zabrać Cię do ekranu logowania.

Błąd mówi, że naprawia błędy dysku i nawet po kilku godzinach nic się nie dzieje. Jeśli jesteś również jednym z użytkowników systemu Windows 10, którzy utknęli z tym błędem, jesteś na właściwej stronie. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem naszymi metodami.

Ten błąd powoduje, że komputer utknie na ekranie rozruchowym. Jak wspomnieliśmy, czasami pozwala na korzystanie z komputera. Tak więc niektóre metody wymagają zalogowania się na komputerze, podczas gdy inne można wykonać bez logowania. Wszystkie szczegóły są podane poniżej, aby wykonać te metody. Po prostu postępuj zgodnie z instrukcjami, aby wykonać metody.

1. Korzystanie z narzędzia do naprawy systemu podczas uruchamiania 

W tej metodzie spróbujemy naprawić ten błąd za pomocą narzędzia Startup Repair. Aby wykonać tę metodę, potrzebujesz nośnika instalacyjnego Windows. Jeśli go nie masz, możesz utworzyć startowy nośnik instalacyjny systemu Windows.

Jeśli nie możesz się zalogować, utwórz nośnik instalacyjny systemu Windows na innym komputerze z systemem Windows 10. Upewnij się, że podczas jej tworzenia wprowadziłeś poprawną wersję systemu Windows 10 zainstalowanego na komputerze (tę z błędem dysku). Gdy będziesz gotowy z dyskiem / napędem USB, postępuj zgodnie z instrukcjami.

Krok 1. Podłącz dysk flash USB z nośnikiem instalacyjnym systemu Windows do komputera.

Krok 2. Włącz komputer, naciskając przycisk zasilania i naciśnij klawisz F12 (opcja menu rozruchu).

Krok 3. Gdy pojawi się menu rozruchu, użyj klawiszy strzałek, aby wybrać nazwę rozruchowego dysku USB lub urządzenia wymienne (w zależności od tego, co jest wyświetlane na ekranie) lub napęd CD-ROM i naciśnij klawisz Enter .

Menu startowe

Krok 4. Następnie zobaczysz ekran konfiguracji systemu Windows. Tutaj wybierz język i kliknij Dalej .

Język instalacji systemu Windows 1 1 1

Krok 5. Przejdź do Napraw komputer .

Kompilacja naprawy instalacji systemu Windows

Krok 6. Wybierz opcję Rozwiązywanie problemów na ekranie Wybierz opcję .

Rozwiązywanie problemów z instalacją systemu Windows

Krok 7. Przejdź do opcji zaawansowanych na ekranie Rozwiązywanie problemów .

Zaawansowane opcje konfiguracji systemu Windows

 

Krok 8. Kliknij opcję Naprawa uruchamiania na ekranie opcji zaawansowanych .

Naprawa uruchamiania Instalatora systemu Windows

Teraz poczekaj na zakończenie procesu naprawy. Po zakończeniu procesu uruchom ponownie komputer. Nie będziesz już widzieć błędu. Jeśli nadal ci to przeszkadza, postępuj zgodnie z następną metodą.

2. Napraw błędy dysku za pomocą polecenia Sprawdź dysk

W tej metodzie spróbujemy rozwiązać problem za pomocą polecenia chkdsk . To polecenie naprawia uszkodzone sektory i logiczny system plików, które mogą powodować błąd dysku.

Uwaga: aby wykonać tę metodę, musisz zalogować się na swoim komputerze. Jeśli więc nie możesz zalogować się na swoim komputerze, będziesz musiał uruchomić komputer w trybie awaryjnym. Aby uruchomić system w trybie awaryjnym, możesz skorzystać z metody 6 z artykułu Jak uruchomić system Windows 10 w trybie awaryjnym.

Po zalogowaniu się na komputerze postępuj zgodnie z instrukcjami.

Krok 1. Przejdź do Cortany i wpisz Wiersz polecenia. Kliknij prawym przyciskiem myszy Wiersz polecenia w wynikach i wybierz Uruchom jako administrator .

Wiersz polecenia jako administrator

Krok 2. Teraz w oknie wiersza polecenia wprowadź następujące polecenie i naciśnij klawisz Enter .

Chkdsk C: / f / r / x

 

Uwaga: tutaj „C” w poleceniu oznacza partycję dysku, na której jest zainstalowany system Windows 10. Jeśli jest zainstalowany na innym dysku w komputerze, użyj alfabetu przypisanego do tego dysku.

Krok 3. Gdy pojawi się pytanie, czy chcesz uruchomić polecenie przed następnym uruchomieniem, wpisz Y i naciśnij klawisz Enter .

Krok 4. Uruchom ponownie komputer.

Po ponownym uruchomieniu komputer przeskanuje i naprawi błędy dysku. Teraz będziesz mógł zalogować się bez żadnych błędów. Jeśli ta metoda nie zadziałała, wykonaj następną.

3. Korzystanie z programu PowerShell

W tej metodzie spróbujemy naprawić błąd za pomocą polecenia Repair-volume w PowerShell.

Uwaga: aby wykonać tę metodę, musisz zalogować się na swoim komputerze. Jeśli więc nie możesz zalogować się na swoim komputerze, będziesz musiał uruchomić komputer w trybie awaryjnym. Aby uruchomić system w trybie awaryjnym, możesz skorzystać z metody 6 z artykułu Jak uruchomić system Windows 10 w trybie awaryjnym

Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby wykonać tę metodę.

Krok 1. Przejdź do Cortany i wpisz powershell . Kliknij prawym przyciskiem myszy Windows PowerShell w wynikach i wybierz Uruchom jako administrator .

Windows Powershell Uruchom jako administrator

Krok 2. Teraz wprowadź następujące polecenie w PowerShell i naciśnij Enter . To polecenie przeskanuje dysk C w poszukiwaniu błędów. Jeśli masz Windows zainstalowany na innym dysku, użyj odpowiedniego alfabetu zamiast C.

Wolumin naprawczy C –Skanuj

 

Krok 3. Teraz wpisz następujące polecenie i naciśnij enter. To polecenie uruchomi skanowanie i naprawi błędy na dysku. Ponownie, jeśli masz system Windows zainstalowany na innym dysku, użyj jego litery zamiast C.

Naprawa-wolumin C –OfflineScanAndFix

Krok 4. Poczekaj, aż proces zakończy skanowanie i naprawi błędy dysku. Po zakończeniu uruchom ponownie komputer.

Błąd musi już zniknąć. Jeśli nadal masz ten sam problem, postępuj zgodnie z następną metodą.

4. Wykonaj przywracanie systemu

Jeśli żadna z metod nie wykonała zadania za Ciebie, czas wykonać Przywracanie systemu do momentu, w którym komputer działał dobrze. Aby wykonać tę metodę, potrzebujesz nośnika instalacyjnego Windows. Jeśli go nie masz, możesz utworzyć startowy nośnik instalacyjny systemu Windows.

Krok 1. Podłącz dysk flash USB z nośnikiem instalacyjnym systemu Windows do komputera.

Krok 2. Włącz komputer, naciskając przycisk zasilania i naciśnij klawisz F12 (opcja menu rozruchu), aby uzyskać dostęp do menu rozruchu.

Krok 3. Gdy pojawi się menu rozruchu, użyj klawiszy strzałek, aby wybrać nazwę rozruchowego dysku USB lub urządzenia wymienne (w zależności od tego, co jest wyświetlane na ekranie) lub napęd CD-ROM i naciśnij klawisz Enter .

Menu startowe

Krok 4. Następnie zobaczysz ekran konfiguracji systemu Windows. Tutaj wybierz język i kliknij Dalej .

Język instalacji systemu Windows 1 1 1

Krok 5. Przejdź do Napraw komputer na następnym ekranie.

Kompilacja naprawy instalacji systemu Windows

Krok 6. Wybierz opcję Rozwiązywanie problemów na ekranie Wybierz opcję .

Rozwiązywanie problemów z instalacją systemu Windows

Krok 7. Przejdź do opcji zaawansowanych na ekranie Rozwiązywanie problemów .

Zaawansowane opcje konfiguracji systemu Windows

Krok 8. Wybierz Przywracanie systemu na ekranie opcji zaawansowanych .

Przywracanie systemu konfiguracji systemu Windows

Teraz poczekaj, aż proces się zakończy i przywróć komputer do wcześniejszego stanu roboczego.

To naprawi błąd.

W przypadku, gdy nawet ostatnia metoda nie zadziałała, oznacza to, że twój dysk twardy nie działa. Będziesz musiał wymienić dysk twardy. Zabierz komputer do autoryzowanego centrum serwisowego i poproś o wymianę dysku twardego.

Mamy nadzieję, że mogliśmy pomóc Ci naprawić ten błąd. Jeśli rozwiązałeś ten problem inną metodą lub masz jakieś pytania dotyczące tego problemu, wspomnij o nich poniżej w komentarzach.