Napraw nie znaleziono sterownika tabletu Wacom w systemie Windows 10

Tablety Wacom są używane do rysowania na całym świecie. Jeśli masz problem ze sterownikiem tabletu Wacom, nie jesteś jedyny. Z tym problemem boryka się wielu użytkowników Wacom. Wiadomo, że błąd występuje po zainstalowaniu systemu Windows 10. Jaka jest przyczyna tego błędu? A co ważniejsze, jak to naprawić? Nie martw się, mamy wszystkie odpowiedzi. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem. Po prostu postępuj zgodnie z metodami wymienionymi poniżej, a Twój tablet wkrótce będzie wolny od tego błędu.

Jak naprawić błąd Wacom Tablet Driver Not Found

Błąd jest przyczyną problemów w tabletach Wacom Intuos Pro z systemem Windows 10. Gdy użytkownik próbuje bezprzewodowo podłączyć tablet do wyświetlacza, pojawia się komunikat „Wacom Tablet Driver Not Found”. Oto jak naprawić ten błąd. Po prostu wypróbuj te metody jedna po drugiej, a problem zostanie rozwiązany.

1. Uruchom ponownie usługę tabletu Wacom

Błąd może wystąpić z powodu problemu z usługą tabletu Wacom. Aby to naprawić, spróbujemy ponownie uruchomić usługę tabletu Wacom. Wykonaj czynności wymienione poniżej, aby rozwiązać ten problem.

Krok 1 - Naciśnij kombinację klawiszy CTRL + Shift + Esc, aby otworzyć Menedżera zadań.

Krok 2 - Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy i zakończ zadanie dla wszystkich usług związanych z tabletem wacom z podobną ikoną.

Serwis tabletu

Krok 3 - Naciśnij jednocześnie klawisz Windows + R , aby otworzyć RUN .

Krok 4 - W oknie dialogowym Uruchom wpisz services.msc i kliknij OK .

Uruchom Services.msc

Krok 3. Teraz w oknie Usługi poszukaj jednej z tych usług. Znajdziesz jedną z usług wymienionych poniżej.

  • Obsługa klienta firmy Wacom
  • Profesjonalny serwis firmy Wacom
  • TabletServiceWacom

Znajdź je wszystkie i kliknij je prawym przyciskiem myszy. Wybierz Uruchom ponownie . Jeśli opcja ponownego uruchomienia jest wyszarzona, wybierz opcję Uruchom .

Serwis tabletu Wacom

2. Zmień port i / lub kabel

Zanim zaczniesz naprawiać sterowniki, wypróbuj tę metodę. To najszybsza naprawa. Czasami port nie obsługuje urządzenia lub może działać nieprawidłowo. Możesz więc to naprawić, podłączając tablet Wacom do portu. Przyczyną problemu może być również kabel. Możesz spróbować użyć innego kabla, aby sprawdzić, czy to rozwiązuje problem. Jeśli problem nadal nie został rozwiązany, wypróbuj następną metodę.

3. Zainstaluj ponownie sterowniki

W tej metodzie odinstalujemy sterowniki, a następnie zainstalujemy je ponownie. Przed rozpoczęciem odłącz urządzenie od systemu Windows 10. Teraz wykonaj następujące kroki.

Krok 1. Kliknij prawym przyciskiem logo Windows i wybierz Menedżer urządzeń .

Menadżer urządzeń

Krok 2. W menedżerze urządzeń tablet Wacom znajdziesz w sekcji Urządzenia interfejsu ludzkiego. Rozwiń go i kliknij prawym przyciskiem myszy tablet Wacom. Wybierz Odinstaluj urządzenie .

Odinstaluj sterownik Wacom

Krok 3. Teraz, aby ponownie zainstalować sterownik, będziesz musiał przejść do witryny internetowej tabletu Wacom. Wejdź na stronę internetową, znajdź model swojego urządzenia i zainstaluj z niego jego sterownik.

Po zainstalowaniu sterownika uruchom ponownie system Windows 10. Nie zapomnij podłączyć tabletu Wacom. Sprawdź, czy problem nadal występuje. Jeśli tak, postępuj zgodnie z następną metodą.

Błąd zostanie teraz naprawiony. Jeśli masz jakieś pytania lub zadziałała jakaś inna metoda, nie zapomnij wspomnieć o nich w komentarzach poniżej.