Napraw problem z opóźnieniem wideo 4K 60 FPS w VLC Media Player

VLC Media Player jest niewątpliwie jednym z najpopularniejszych odtwarzaczy multimedialnych ze względu na zakres funkcji i wszechstronność. A wśród jego głównych możliwości jest odtwarzanie 4K. Chociaż oferuje doskonałe wrażenia podczas odtwarzania w rozdzielczości 4K 60 kl./s do oglądania ulubionych filmów i filmów, może również powodować niestabilną i opóźnioną jakość odtwarzania wideo 4K. Możesz również zobaczyć zielone ramki.

Może to być frustrujące, zwłaszcza gdy oglądasz swoje ulubione filmy i przechodzisz przez te zakłócenia. Ale na szczęście można to łatwo naprawić. Zobaczmy, jak to zrobić.

Metoda 1: Korzystanie z preferencji

Krok 1: Otwórz VLC Media Player , kliknij Narzędzia i wybierz Preferencje z menu kontekstowego.

Preferencje narzędzi VLC Media Player

Krok 2: W oknie Simple Preferences kliknij opcję Input / Codecs u góry. Teraz, w sekcji Codecs , przejdź do Skip H.264 in-loop deblocking filter i ustaw go na All . Kliknij Zapisz, aby zapisać zmiany i wyjść.

Proste preferencje Kodeki wejściowe Kodeki Pomiń H.264 In Loop Deblocking Filter All

Otóż ​​to. Teraz, gdy odtwarzasz filmy 4K w aplikacji VLC Media Player, powinno działać idealnie. Jeśli jednak problem nie ustąpi, wypróbuj drugą metodę.

Metoda 2: Zaktualizuj odtwarzacz

Często problem w aplikacji polega na tym, że nie została zaktualizowana do aktualnej wersji. Być może dostępna jest aktualizacja, Ty również otrzymasz powiadomienie, ale po prostu zignorowałeś myśl, że zrobisz to później. Ale potem zapominasz i zaczynasz mierzyć się z problemami. Dlatego zawsze lepiej jest sprawdzać dostępność nowych aktualizacji co dwa tygodnie i instalować je we właściwym czasie.

Krok 1: Otwórz VLC Media Player , kliknij opcję Pomoc u góry i wybierz Sprawdź aktualizacje z menu kontekstowego.

Pomoc Vlc Media Player Sprawdź aktualizacje

Teraz sprawdzi, czy są dostępne aktualizacje. Jeśli jest dostępna, będziesz mieć możliwość pobrania i zainstalowania najnowszej wersji. Następnie możesz postępować zgodnie z instrukcjami kreatora, aby zakończyć instalację.

Teraz możesz spróbować odtworzyć wideo 4K 60 fps i powinno działać płynnie.