Problem z przenoszeniem ikon pulpitu w poprawce systemu Windows 10

Ikony na pulpicie to skróty do aplikacji, których używasz na co dzień na komputerze / laptopie z systemem Windows 10. Na przykład możesz regularnie używać pliku Word, przeglądarki Edge / Chrome, My PC itp., A posiadanie ikon skrótów na pulpicie ułatwia ci życie.

Najlepsze jest to, że możesz przenosić ikony na pulpicie i układać je według własnej wygody. Jednak są chwile, kiedy ikony mogą przestać się poruszać, powodując trudności w ich rozmieszczeniu zgodnie z wymaganiami. Na przykład, próbujesz przeciągnąć ikonę w inne miejsce i po prostu się nie porusza. Czy to nie frustrujące? Jak więc rozwiązać ten problem? Oto, jak możesz to łatwo naprawić.

Jak naprawić problem braku ruchu ikon na pulpicie w systemie Windows 10

Krok 1: Kliknij prawym przyciskiem myszy w dowolnym miejscu na pulpicie w pustym miejscu iz menu kontekstowego wybierz Widok . Teraz usuń zaznaczenie opcji Automatycznie rozmieszczaj ikony z podmenu.

Puste miejsce na pulpicie Kliknij prawym przyciskiem Widok Usuń zaznaczenie opcji Automatycznie rozmieszczaj ikony

Krok 2: Teraz ponownie kliknij prawym przyciskiem myszy puste miejsce na pulpicie i kliknij Odśwież .

Puste miejsce na pulpicie Kliknij prawym przyciskiem Odśwież

Odświeży pulpit. Możesz teraz łatwo przenosić ikony i układać je według własnego uznania.

Swobodne przenoszenie ikon

Krok 3: Jeśli chcesz, możesz także posortować rozmieszczenie ikon na podstawie nazwy, rozmiaru, typu elementu i daty modyfikacji . Po prostu kliknij prawym przyciskiem myszy puste miejsce na pulpicie , wybierz Sortuj według i kliknij dowolną opcję zgodnie z wymaganiami.

Wolne miejsce na pulpicie Kliknij prawym przyciskiem myszy Sortuj według nazwy Rozmiar Typ elementu Data modyfikacji

Krok 4: Możesz również wyświetlać ikony pulpitu w różnych rozmiarach, a także zmieniać wyrównanie ikon lub po prostu ukrywać ikony. W tym celu kliknij prawym przyciskiem myszy puste miejsce na pulpicie, wybierz Widok , teraz wybierz i kliknij Duże ikony , Średnie ikony i Małe ikony lub odznacz Wyrównaj elementy do siatki lub odznacz Pokaż ikony pulpitu .

Desktop Emty Space Kliknij prawym przyciskiem Widok Wybierz dowolny

Otóż ​​to! Powinieneś teraz móc swobodnie przesuwać ikony pulpitu, a nawet układać je lub wyświetlać zgodnie z własnymi wymaganiami.