12 najlepszych emulatorów terminali dla komputera z systemem Windows 10

Całkowitym celem emulatora terminala jest naśladowanie działania zwykłych terminali komputerowych i umożliwienie głównemu komputerowi łączenia się z komputerem zdalnym i korzystania z niego za pośrednictwem wiersza poleceń lub interfejsu graficznego. Wiadomo, że emulatory terminala wykonują funkcje za pomocą oprogramowania.

Umożliwia przesyłanie plików między komputerem głównym a komputerem zdalnym za pomocą protokołu SSH (Secure Shell), a także umożliwia systemowi hosta wykonywanie aplikacji w systemie zdalnym. Chociaż posiada graficzny interfejs użytkownika, programiści wolą raczej interfejs tekstowy, aby uzyskać większą kontrolę nad wszystkimi funkcjami i przyspieszyć proces.

Starannie wybraliśmy jedne z najlepszych emulatorów terminali, które imitują format Unix i podobne inne konsole.

MobaXterm

Mobaxterm

Jest to zaawansowany emulator terminala dla systemu Windows, który jest dostarczany z klientem SSH (z kartami), narzędziami sieciowymi i nie tylko. Ten niezrównany zestaw narzędzi z wieloma funkcjami (specjalnie zaprojektowany dla programistów, programistów itp.) Jest idealny dla tych, którzy chcą obsługiwać zdalne zadania za pomocą zdalnego przetwarzania.

Cechy :

 • Lekkie i oparte na jednej platformie narzędzie dostarczane w pakiecie z poleceniami GNU / Unix.
 • Można go zapisać na dysku flash USB (pendrive), dzięki czemu jest przenośny, a tym samym można go zainstalować na dowolnej maszynie z lokalnym terminalem.
 • Jak tylko połączenie SSH jest zakończone, zostaje automatycznie uruchomione i wprowadza zmiany w przekazywaniu X-11.
 • Pokazuje zdalne aplikacje na twoim komputerze za pomocą przekazywania X11.
 • Oferuje łatwy dostęp do wbudowanego serwera X i wielu innych klientów sieciowych za pośrednictwem terminala z zakładkami.
 • Ułatwia to dostęp do poleceń systemu UNIX.
 • Umożliwia przeglądanie wielu zdalnych sieci na tej samej platformie.
 • Obsługuje narzędzia sieciowe i klientów, takie jak telnet, SSH, rlogin itp., A także polecenia takie jak rsync, bash, cat itp.

Wśród innych jego funkcji jest opcja pobierania bezpłatnych wtyczek, aby uruchomić jedno polecenie dla kilku sieci jednocześnie, z wbudowanymi serwerami z demonami sieciowymi, narzędziami szybkiego dostępu, RDP z wieloma ustawieniami i tak dalej.

Cena: za darmo.

Xshell

Xshell

Ten potężny emulator terminala naśladuje system hosta w taki sposób, że tworzy wirtualny terminal w połączeniu z systemami zdalnymi. Pozwala to systemowi działać jako terminal, co jest szczególnie przydatne, gdy chcesz wyodrębnić dane z komputera mainframe.

Cechy :

 • Zawiera szeroką gamę zakładek z listami rozwijanymi, które można kliknąć, aby wygenerować zupełnie nowe okno.
 • Bezpieczny system i wykorzystuje metodę weryfikacji MIT Kerberos, zapewniając bezpieczeństwo danych.
 • Automatycznie uruchamia wszelkie aktualizacje, gdy są dostępne, za pomocą specjalnej funkcji aktualizacji na żywo.
 • Blokuje nieuzasadniony dostęp poprzez aktywację funkcji - automatycznej blokady terminala.

Ponadto zapewnia obsługę wielu języków skryptowych przy użyciu kodowania UTF8 i sprawia, że ​​poziom automatyzacji jest lepszy w porównaniu z innymi podobnymi narzędziami.

Cena: za darmo.

Cmder

Cmder

Ci, którzy szukają kompaktowego, przenośnego i łatwego w obsłudze emulatora terminala, mogą być tym, czego chcą. Można go pobrać zarówno w wersji kompaktowej, jak i powiększonej. Jest to emulator terminala, który emuluje konsole do gier wideo w twoim systemie i może być również przenoszony na dysku USB.

Cechy :

 • Posiada interfejs z zakładkami, który pokazuje opcje konsoli, wiersza poleceń itp.
 • Przyjazna dla użytkownika aplikacja, która pozwala eksperymentować z nią i robić wyjątkowe rzeczy, na przykład tworzyć podstawowe polecenia UNIX.
 • Jest wyposażony w zintegrowane aliasy, na przykład taki jak w Eksploratorze Windows, w którym można otworzyć okno eksploratora, po prostu wpisując „.e” i swoją obecną lokalizację.

Co więcej, zawiera również najnowsze animowane GUI z wyjątkowo specjalnymi schematami kolorów wraz z ulepszeniami, takimi jak skróty klawiaturowe lub uzupełnianie oparte na kontekście. Można go również pobrać zarówno w wersji kompaktowej, jak i powiększonej.

Cena: za darmo.

Hyper

Hyper

Oferuje atrakcyjne i innowacyjne doświadczenie dla tych, którzy regularnie korzystają z interfejsu wiersza poleceń. Stworzone w oparciu o zasady otwartej sieci, oprogramowanie skupia się głównie na szybkości, stabilności i stworzeniu dokładnego API dla tych, którzy tworzą rozszerzenia.

Cechy :

 • Oferuje szereg rozszerzeń dostępnych na npm. Wszystko, co musisz zrobić, to użyć słowa kluczowego „hyper” w pliku „package.json”.
 • Umożliwia modyfikację wszystkich poleceń, więc aby je zmienić, należy edytować pole i wstawić wybraną zmianę do „map klawiszy”.
 • Umożliwia skonfigurowanie domyślnego rozmiaru obrazu w pikselach, czcionkach, kolorze, kształcie i nie tylko.
 • Zawiera rozszerzenia, które są ogólnymi modułami Node.js.
 • Umożliwia ładowanie na gorąco i ponowne ładowanie wtyczek przez kliknięcie klawiszy Command + R w celu odświeżenia.

Wśród innych jego głównych funkcji jest możliwość oferowania komponentu wyższego poziomu dla poszczególnych elementów interfejsu użytkownika, a także oferuje opcję tworzenia, zastępowania lub całkowitego usuwania efektów.

Cena: za darmo.

FireCMD

Firecmd

Ten emulator terminala umożliwia jednoczesne wykonywanie kilku różnych aplikacji konsolowych w interfejsie z kartami. Umożliwia także pracę ze zintegrowanym edytorem tekstu, a także poleceniami UNIX i skryptami powłoki.

Cechy :

 • Łatwe w użyciu środowisko z wieloma zakładkami.
 • Pozwala pracować z różnymi zadaniami jednocześnie i bez wysiłku.
 • Pomaga w uruchamianiu wielu różnych linii poleceń w tym samym czasie, w tym PowerShell, CMD.exe itp.
 • Pozwala także na jednoczesną edycję kilku różnych plików tekstowych i bezproblemową zmianę pochodzenia języka skryptowego lub języka programowania oraz gromadzenie lub wykonywanie danych w osobnej karcie.
 • Zintegrowany interpreter wiersza poleceń jest wyposażony w wiele funkcji, które pomagają w łatwym wykonywaniu zadań.
 • Umożliwia dodawanie nazw plików i katalogów poprzez wskazywanie elementów docelowych, tworzenie 500 pseudonimów i nie tylko.

Ponadto obsługuje kody HTML i CSS, ma możliwość zapamiętywania historii poleceń dla następujących sesji i katalogów, a także pozwala edytować i zapisywać sesje poleceń do formatu HTML.

Cena: dostępna bezpłatna wersja próbna; Wersja Pro wyceniona na 29 USD.

Kit

Kit

Jest to darmowy emulator terminala typu open source, który umożliwia dostęp do innych maszyn za pośrednictwem systemu hosta. Jest to program kliencki dla modeli sieciowych SSH, Telnet i Rlogin, konsoli szeregowej i narzędzia do przesyłania plików w sieci, które umożliwia wykonanie sesji zdalnej na komputerze za pośrednictwem podłączonej sieci.

Cechy :

 • Obsługuje i wykonuje protokoły, które umożliwiają przeprowadzanie emulacji terminala przez Internet.
 • Stworzony dla SSH, Telnet i rlogin, umożliwia bezpieczne uruchamianie poleceń z głównego komputera.
 • Oferuje szeroką gamę narzędzi, które pomagają w prawidłowym uruchomieniu, a także klientów takich jak PuTTYtel, PSCP itp. Do niektórych zadań.

Co więcej, ma również interfejs wiersza poleceń na tylnych końcach, Pageant (agent weryfikacji SSH) i narzędzia takie jak PuTTYgen, RSA i DSA.

Cena: bezpłatne i otwarte.

z / Scope

Jest to zaawansowany emulator terminala przeznaczony dla użytkowników online i Windows, który umożliwia dostęp, synchronizację i usprawnianie aplikacji zależnych od terminala.

Cechy :

 • Umożliwia łączenie się z szeroką gamą hostów, w tym SSH, UNIX, VNC itp.
 • Szczególnie przydatne dla osób pracujących na wielu komputerach, gdzie można obsługiwać je na odległość za pomocą tego narzędzia.
 • Umożliwia wybranie wariantu terminala, rozmiaru wyświetlacza lub w zależności od typu hosta.
 • Jeśli jako typ hosta wybrano Pulpit zdalny, potrzebujesz również nazwy hosta, identyfikatora użytkownika, hasła i adresu internetowego.
 • Ustanawia połączenie w sposób responsywny z wizualną informacją zwrotną o systemie, z którym jesteś połączony.

Wśród innych głównych funkcji jest możliwość dodawania połączeń do ulubionych, zintegrowana przeglądarka, w której można przeglądać strony internetowe lub odczytywać kanały lub rodzima przeglądarka internetowa.

Cena: dostępna bezpłatna wersja próbna; Plany zaczynają się od 69 USD.

Emulator terminala ZOC

Zoc

Jeśli szukasz profesjonalnego narzędzia do emulacji terminala, może to być świetny wybór. To jedno z najbardziej zaufanych i wyrafinowanych narzędzi w tej kategorii, które zawiera indeks zaawansowanych funkcji. Łączy Cię z komputerami hostującymi i komputerami typu mainframe przy użyciu klientów takich jak telnet, SSH, port szeregowy i inne metody komunikacji.

Cechy :

 • Jest wyposażony w zaawansowany interfejs użytkownika, który ułatwia pracę.
 • Zawiera sesje z kartami z miniaturami, książkę adresową z folderami, kolorowe hosty i ponad 200 poleceń dla języka skryptowego.
 • Oferuje rozszerzone rejestrowanie, pełne odwzorowanie klawiatury i opcję przewijania wstecz.
 • Zapewnia opcję tworzenia przycisków wskazanych przez użytkownika, domyślnych akcji oraz opcję nagrywania makr.

Ponadto emuluje za pomocą Wyse, xterm, VT220 i komunikuje się za pomocą Rlogin, SSH, Telnet itp., A także obsługuje przesyłanie plików przez Xmodem, SCP, Ymodem itp.

Cena: dostępna bezpłatna wersja próbna; Uaktualnienie kosztuje 79,99 USD.

Koteczek

Koteczek

Ten emulator terminala jest gałęzią PuTTY i jest jednym z najlepszych klientów SSH / Telnet. Umożliwia zdalny dostęp do innego systemu w terminalu. Oprócz podobnych funkcji jak PuTTY, oferuje także filtry sesji sportowych, domyślny skrypt logo, starter sesji i wiele innych.

Cechy :

 • Darmowy program o otwartym kodzie źródłowym i jest bezpiecznym emulatorem terminala, który może imitować serię sterowania z emulacji terminali xterm, VT102 lub ECMA-48.
 • Zrzuca renderowanie do GPU, aby zmniejszyć obciążenie systemu i ułatwić przewijanie.
 • Zapewnia obsługę wszystkich zaawansowanych funkcji terminala.
 • Możliwość obsługi tego ze skryptów lub zachęty powłoki.
 • Ułatwia sesje startowe, które pozwalają wspomnieć o oknie projektu zakładki.

Wśród innych ważnych funkcji jest obsługa kafelkowania kilku różnych okien terminali wraz z różnymi projektami, oferowanie struktury dla kociąt, wsparcie dla wielu platform i nie tylko.

Cena: Freeware.

ConEmu

Conemu

To przydatne, szczegółowe, szybkie i zaufane narzędzie działa jako terminal dla programów opartych na graficznym interfejsie użytkownika. Zawiera kilka różnych konsol i proste aplikacje GUI w jednym skonfigurowanym interfejsie użytkownika z oknem z kartami i różnymi funkcjami.

Cechy:

 • Oferuje odpowiedni, jednolity i serdeczny sposób zmiany rozmiaru okna.
 • Wybór ustawień dla poszczególnych aplikacji oraz łatwy w użyciu tekst i wybór bloków.
 • Sortuje różne aplikacje na kartach i oddziela je.
 • Ułatwia regularne i powiększone tryby graficzne na pełnym ekranie, kursorze pionowym lub poziomym, zapewnia serię ANSI i Xterm 256 kolorów i więcej.

Poza tym oferuje również menu rozwijane w formie quake, opcję dostosowywania rodziny czcionek, wysokości, szerokości itp., Funkcję przeciągania i upuszczania, pasek stanu, który można skonfigurować i kliknąć, i tak dalej.

Cena: za darmo.

Mintty

Mintty

Ta aplikacja jest jedną z najlepszych w kategorii, która doskonale współpracuje z Cygwin i jest wyposażona w interfejs użytkownika (dla systemu Windows) bez potrzeby korzystania z serwera wyświetlania.

Cechy :

 • To lekkie i przenośne oprogramowanie służy jako emulator terminala dla systemów zdalnych i jest idealne dla programistów, programistów i programistów.
 • Jego funkcja emulacji terminala współpracuje z xterm.
 • Proces działający w oprogramowaniu łączy się za pomocą POSIX API, a interfejs użytkownika jest dodawany przy użyciu Windows API.

Co więcej, zawiera również kompletny zestaw funkcji, który obejmuje 256 kolorów i obsługę True-color, obsługę szerokiej gamy kodowania znaków, emotikonów, opcjonalnych czcionek, funkcji przeciągania i upuszczania i tak dalej.

Cena: za darmo.

Babun

Babun

Jest to powłoka systemu Windows, która może uruchamiać wiele programów wiersza polecenia. W przeciwieństwie do Cygwin (kolejna powłoka), która sprawia, że ​​trudno jest uruchomić i uruchomić przeciętną powłokę, ten program sprawia, że ​​jest on znacznie wygodny, a także oferuje kilka dodatkowych funkcji.

Cechy :

 • Oferuje minimalną konfigurację i zapewnia wszystkie funkcje Cygwin.
 • Aby uzyskać więcej korzyści z jego funkcji w środowisku podobnym do Linuksa, możesz użyć tego specjalnego menedżera pakietów, a także obsługuje proxy, oferuje wtyczki i nie tylko.

Co najważniejsze, jest to łatwa w użyciu powłoka, z której mogą korzystać bez wysiłku zarówno początkujący, jak i profesjonaliści

Cena: za darmo.

Wniosek

Windows 10 nie miał wcześniej wydajnego interfejsu wiersza poleceń, więc programiści potrzebowali emulatorów terminali innych firm, aby wykonać swoją pracę. Jednak ostatnio Windows 10 oferuje możliwość dodania do niego powłoki bash. Ale nadal nie ma lepszej alternatywy niż emulatory innych firm, aby płynnie uzyskać dostęp do komputera zdalnego. Chociaż istnieje wiele emulatorów terminali dostępnych online, są one jednymi z najlepszych. Te emulatory są nie tylko wydajne, ale można nimi łatwo zarządzać. Dlatego dokonaj wyboru i łatwo uzyskaj dostęp do zdalnego systemu.