14 najlepszych darmowych programów do sprawdzania pisowni dla systemu Windows 10

Niezależnie od tego, czy chodzi o regularne pisanie treści online, czy o projekty instytucjonalne, sprawdzanie pisowni jest obecnie koniecznością. Czy jesteś rodzimym użytkownikiem języka angielskiego, czy nie, te narzędzia są przydatne dla wszystkich. Te internetowe narzędzia do sprawdzania pisowni zapewniają wysokiej jakości treści z bezbłędnym angielskim.

Angielski jest językiem powszechnie używanym na całym świecie. Jest to szczególnie ważne dla relacji biznesowych między krajami. Został uznany za oficjalny język biznesowy w wielu krajach, dzięki czemu współpracuje się coraz częściej.

Doskonały angielski pomaga poprawić Twój wizerunek tam, gdzie tego wymaga, ale oferuje również wiele korzyści nawet firmom. Nie chcesz tworzyć treści z błędami gramatycznymi lub składniowymi, prawda? Jeśli chcesz, aby Twoje treści były lubiane i doceniane przez wszystkich, musisz napisać je skrupulatnym angielskim. Utwór powinien jasno wyrażać twoje uczucia, aby uzyskać lepszy efekt.

Ponieważ nie możesz zostać ekspertem w gramatyce z dnia na dzień, korzystanie z oprogramowania do sprawdzania pisowni może pomóc w udoskonaleniu treści. Internetowe narzędzia do sprawdzania gramatyki to doskonały sposób na tworzenie dopracowanych treści, wolnych od błędów gramatycznych, składniowych lub interpunkcyjnych. Zobaczmy jedne z najlepszych darmowych programów do sprawdzania pisowni dla systemu Windows.

Grammarly

Grammarly

Darmowa wersja Grammarly jest dostępna jako rozszerzenie w Chrome. Daje pewność, że napisana przez Ciebie ostateczna treść jest skuteczna, łatwa do odczytania i wolna od błędów. Co więcej, dodanie aplikacji do Chrome pomaga kontrolować pisownię i gramatykę podczas pracy na Gmailu, Facebooku, Twitterze, LinkedIn lub Tumblr. Może być również używany w dowolnym innym miejscu w sieci, takim jak blogi, komentarze na blogu itp.

Podczas rejestracji możesz także zdecydować się na otrzymywanie cotygodniowych wiadomości e-mail ze spersonalizowanymi obserwacjami i statystykami wydajności. To jedna z ich najbardziej lubianych funkcji. Co więcej? Osoby pracujące nad większą zawartością mogą również tworzyć i przechowywać wszystkie swoje dokumenty w nowo opracowanym edytorze online.

Cena: bezpłatnie

Ginger Grammar Checker

Oprogramowanie Ginger

Ginger Grammar Checker to bardzo przydatne oprogramowanie do sprawdzania pisowni, które nie tylko poprawia błędy ortograficzne, ale także poprawia gramatykę. Jest to szczególnie przydatne podczas pisania e-maili, czatów, w mediach społecznościowych i na innych podobnych platformach. To bezpłatne narzędzie sprawdza błędy ortograficzne i gramatyczne w oparciu o teorie, takie jak kontekst pełnych zdań i zamiana tekstu na wymowę.

Chociaż pomaga poprawiać błędy gramatyczne i ortograficzne, jest szczególnie pomocny dla osób z dysleksją lub każdego, kto ma problemy z nauką związane z mówieniem i pisaniem po angielsku. Można go zainstalować lokalnie na komputerze, jest łatwy w konfiguracji i wymaga połączenia internetowego do pracy. A co najważniejsze, jest również łatwy w obsłudze i konfiguracji.

Cena: bezpłatnie

Reverso

Sprawdzanie pisowni online

Reverso może poprawić nawet najcięższe błędy i udoskonalić treść tekstu z dużą szybkością i dokładnością. Jest również popularny ze względu na usługę tłumaczeń online, która obejmuje słownik i usługi wymowy. Jednak usługa gramatyczna pomaga poprawić błędy gramatyczne i ortograficzne.

Jest wyposażony w prosty interfejs, w którym wystarczy wkleić treść tekstową i rozpocząć analizę, naciskając przycisk wyboru. Wszelkie zidentyfikowane błędy są wyróżniane za pomocą funkcji składni. Możesz kliknąć te błędy, aby wyświetlić i wybrać sugestie.

Jest to oprogramowanie do stałego sprawdzania pisowni, które wykrywa błędy ortograficzne i interpunkcyjne oraz wszelkie inne błędy z finezją. Zawiera również sugestie dotyczące niewłaściwie używanych słów, części mowy, przecinków, łączników i nie tylko. Najlepsze jest to, że można go używać w przeglądarkach internetowych, jako rozszerzenie przeglądarki Chrome, a nawet jako przeglądarkę mobilną.

Cena: bezpłatnie

Paper Rater

Paperrater

Paper Rater to dobrze znane oprogramowanie do sprawdzania pisowni w kategorii, które oferuje natychmiastowe wyniki. Zgłoszenia, na przykład esej lub artykuł naukowy, są sprawdzane w czasie rzeczywistym. Wyniki są generowane w ciągu 15 sekund od przesłania. To oprogramowanie oparte na chmurze, które wyłapuje błędy z głębi, związane ze składnią i strukturą tekstu.

Nie musisz się nawet rejestrować, logować ani pobierać. To narzędzie oferuje automatyczne sprawdzanie gramatyki, korektę i automatyczne ocenianie z natychmiastowymi wynikami dla twojego tekstu. Jest to jedno z najszybszych narzędzi do sprawdzania pisowni, oferujące zaawansowane wyniki.

Cena: bezpłatnie

Biały dym

Sprawdzanie pisowni Whitesmoke min

Niezależnie od tego, czy jest to laptop, czy telefon komórkowy, to narzędzie do sprawdzania gramatyki jest kompatybilne ze wszystkimi urządzeniami. Wszystko, czego potrzebujesz, to połączenie z Internetem i masz do niego dostęp z dowolnego miejsca. WhiteSmoke sprawdza wszelkie błędy w gramatyce, interpunkcji, strukturze zdań i stylu pisania.

Opiera się na potężnym i wykwalifikowanym algorytmie, sztucznej inteligencji i informacjach statystycznych, aby wykryć błędy w angielskiej treści w dokumencie. Jest kompatybilny ze wszystkimi głównymi platformami, takimi jak przeglądarki, Outlook, MS Word, itp. Można go również zainstalować na klawiaturze systemu Android, aby uniknąć literówek i błędów ortograficznych w postaci autokorekty.

Nie tylko to, może również wykryć zduplikowane treści za pomocą narzędzia do sprawdzania plagiatu, co może negatywnie wpłynąć na twoje rankingi i wpływy. Ponadto narzędzie oferuje również usługę tłumaczenia, która pomaga przetłumaczyć treść w ponad 45 językach.

Cena: bezpłatnie

Po terminie

Po wyznaczonych terminach Peel Check

To oprogramowanie pomaga ulepszyć pisanie i oszczędza czas na edycji. Jest to program do sprawdzania języka, który wykonuje kontekstowe sprawdzanie pisowni, zaawansowane sprawdzanie stylu i inteligentne sprawdzanie gramatyki. Działa na sztucznej inteligencji i technologii przetwarzania języka naturalnego, która pomaga wykryć błędy w pisaniu.

Zawiera również sugestie dotyczące ulepszeń. Możesz uzyskać do niego dostęp na WordPress i bibliotekach, a także jest dostępny jako dodatki, wtyczki i rozszerzenia internetowe dla różnych platform. Oprócz analizowania treści pod kątem pisowni, stylu i gramatyki w przeglądarce, sprawdza również twoje tweety, wykrywa błędy gramatyczne i ortograficzne w twoich wiadomościach e-mail, na platformach społecznościowych. Oprogramowanie sprawdza również tekst w języku angielskim, francuskim, niemieckim, portugalskim i hiszpańskim pod kątem błędów w pisaniu po angielsku.

Cena: bezpłatnie

LanguageTool

Languagetool

Oferuje usługi sprawdzania pisowni i gramatyki. Wszystko, co musisz zrobić, to dodać treść tekstową i wybrać opcję „Sprawdź tekst”. Różne typy błędów są wyróżnione różnymi kolorami i podkreślone. Po kliknięciu błędu pojawiają się szczegóły wraz z sugestiami i opcją zmiany.

Może również wykrywać błędy stylu za pomocą powiązanych sugestii. Darmowa wersja zawiera ponad 1700 wzorców wykrywania błędów w języku angielskim i ponad 2400 wzorców wykrywania błędów w języku niemieckim. Jest również dostępny jako rozszerzenie Google Chrome.

Cena: bezpłatnie

WebSpellChecker

Webspell Checker

WebSpellChecker to wydajna i dobrze znana aplikacja do korekty, która wykorzystuje usługę w chmurze do wykrywania błędów gramatycznych i ortograficznych. Jest łatwy we wdrożeniu i oferuje doskonałą technologię oraz elastyczne wsparcie. Można go łatwo zintegrować z platformą, z której korzystasz, i można go skonfigurować i uruchomić w mniej niż 30 minut. Obejmuje 168 języków, przy czym 16 języków jest objętych domyślnie, a 152 to języki dodatkowe.

Biblioteka jest aktualizowana co minutę o nowy język, dlatego oprogramowanie zapewnia aktualizację pisowni za pomocą regularnych aktualizacji słownika.

Cena: bezpłatnie

Redaktor Hemingwaya

Hemingwayapp

Jest to jedno z wiodących programów do sprawdzania pisowni w branży, które wyróżnia długie, złożone zdania i typowe błędy. Ilekroć widziałem zdanie podświetlone na żółto, musisz podzielić lub skrócić jego długość. Te zaznaczone na czerwono oznaczają, że zdanie jest ciężkie i złożone, a czytelnicy mogą się zgubić, próbując zrozumieć logikę. Możesz edytować takie zdania, aby usunąć czerwone podświetlenie.

Następnie są słowa, które są zaznaczone na fioletowo, które należy zastąpić krótszym słowem. Umieść na nim mysz, aby wyświetlić sugestie. Wszelkie błędy w przysłówkach i słabo sformułowane frazy są podświetlone na niebiesko. Możesz je usunąć, podnosząc siłą. Frazy zaznaczone na zielono są zaznaczone, aby wskazać stronę bierną, którą można sformatować za pomocą paska narzędzi. Możesz wkleić coś, nad czym pracujesz i edytować od czasu do czasu lub nacisnąć opcję Napisz, aby utworzyć nową zawartość.

Cena: bezpłatnie

SlickWrite

Slickwrite

SlickWrite pomaga lepiej pisać, sprawdzając gramatykę w ciągu kilku sekund. Jest to solidna aplikacja dostępna za darmo, która pomaga łatwo sprawdzić, czy pismo zawiera błędy gramatyczne, możliwe błędy stylistyczne i inne interesujące funkcje. Od blogera, pisarza, eksperta ds. SEO po studenta przygotowującego esej dla swojej szkoły, ta aplikacja może pomóc w skutecznym poprawianiu pisania po angielsku. Ciekawy? Możesz wypróbować interaktywne demo lub sprawdzić własny dokument. Najlepsze jest to, że nie trzeba go pobierać. Nie jest wymagana żadna instalacja.

Jego usługa sprawdzania gramatyki jest niesamowicie szybka, oferuje dostosowywane informacje zwrotne, które pasują do Twojego stylu, wpływają na raporty, pomagają poprawić Twoje oceny i pozwalają zaangażować odbiorców świetnymi treściami. Co więcej, nie redystrybuują twoich dokumentów i zachowują twoją prywatność w najwyższym stopniu.

Cena: bezpłatnie

ProWritingAid

Prowritingaid

ProWritingAid pracuje dla Ciebie jako Twój osobisty trener pisania. Twierdzi, że jest guru gramatyki, który ma również edytor stylów i mentora pisania w jednym pakiecie. Oprogramowanie pomaga osiągnąć perfekcję w pisaniu po angielsku, podkreślając problemy ze stylem i wszelkie błędy gramatyczne.

Następnie porównuje Twoje treści z najlepszymi autorami w kategorii. zasadniczo oferuje najlepszy sposób wyrażania swoich pomysłów jako pisarza. Narzędzie wyszukuje wszelkie anomalie w treści tekstu, takie jak powtarzalność, niejednoznaczne sformułowania, przesunięcie długości zdania, nadmierne poleganie na przysłówkach, strona bierna, niezwykle złożone tworzenie zdań i wiele innych.

Gwarantuje to, że masz wolną od błędów treść bez błędów ortograficznych lub gramatycznych. Narzędzie eksploratora słów lub kontekstowe narzędzie tezaurusa umożliwia wykrycie właściwych słów, które pomogą Ci jasno wyrazić siebie. Wygenerowane ulepszenia raportów pomagają pisarzom samodzielnie przeglądać i usuwać wszelkie błędy, nawyki lub typowe błędy.

Cena: bezpłatnie

Korekta online

Sprawdzanie gry online

To kolejne świetne narzędzie do sprawdzania pisowni, które robi dużo więcej niż tylko sprawdzanie błędów pisowni. Wykrywa również wszelkie błędy w podstawowej gramatyce i stylizacji zdań w Twoim języku angielskim. Wystarczy dodać treść tekstową w pustym polu i nacisnąć przycisk „Prześlij”, aby uruchomić sprawdzanie.

Ponadto możesz wybierać spośród kilku różnych dialektów. Nie tylko to, możesz również najechać myszą na błąd, aby sprawdzić szczegóły wyjaśniające błąd z możliwymi sugestiami dotyczącymi korekty. Jeśli chcesz, możesz również wybrać opcję autokorekty, klikając poniższe pole wyboru, aby automatycznie poprawić błędy.

Cena: bezpłatnie

SpellCheckPlus

Sprawdzanie pisowni Plus

SpellCheckPlus jest znane jako narzędzie do sprawdzania gramatyki, które wykrywa typowe błędy w pisowni i gramatyce w języku angielskim. To narzędzie sprawdza również interpunkcję, wielkie litery, problemy z apostrofami i nie tylko. Po zakończeniu sprawdzania tekstu pod kątem błędów, oferuje podsumowanie i organizuje błędy w kategoriach, takich jak pisownia, interpunkcja, forma wyrazów, wybór słów i umowa.

Oprogramowanie wyróżnia błędy ortograficzne na czerwono, a błędy gramatyczne są zaznaczane na żółto. Podkreśla błędy, ale oferuje również proste i przejrzyste podsumowanie. zasadniczo pomaga zrozumieć, dlaczego błędy się zdarzają. Możesz ręcznie naprawić błędy, pomagając w pracy nad opiniami.

Cena: bezpłatnie

GramMark

Grammark min

Jest to potężny program internetowy, który może wyszukać około 6239 błędów gramatycznych w czasie krótszym niż 0,1444 sekundy. Dlatego okazuje się być jedną z najszybszych aplikacji sprawdzających gramatykę. Jest szczególnie dobry w przypadku dokumentów akademickich. Aplikacja służy do identyfikacji konkretnych błędów w dokumencie.

Wyszukuje zdania używając strony biernej, które nie brzmią logicznie i utrudniają czytanie i zrozumienie. Umożliwia także użytkownikom zastępowanie słów łatwiejszymi słowami lub frazami. Ponadto wyszukuje problemy z długością zdań, słowami przejściowymi w dokumentach, zdaniami nominalizowanymi z niejasnymi rzeczownikami i nie tylko.

Cena: bezpłatnie

Poprawna gramatyka, pisownia, styl lub formułowanie zdań to tylko niektóre z głównych aspektów pisania, które wymagają większej uwagi. Aby tworzyć wysokiej jakości treści, które mogą angażować odbiorców, musisz poprawić te błędy. Znajdź na liście najlepsze darmowe oprogramowanie do sprawdzania pisowni dla systemu Windows i pochwal się za pisanie po angielsku.