17 najlepszych alternatyw serwera Xampp do pobrania za darmo

17 najlepszych alternatyw serwera Xampp: -  Xampp to aplikacja typu open source, która jest używana głównie do testowania. Programiści mogą opracować lokalny serwer WWW przy użyciu Xampp. Xampp jest równie kompatybilny z systemami operacyjnymi, takimi jak Linux, Microsoft Windows i Mac.

Programiści uważają Xampp za bardzo łatwy w użyciu, z prostego powodu, że jest on zasilany przez Apache, MySQL, PHP i Perl. Więc jeśli użytkownik miałby stworzyć lokalny serwer WWW, Xampp zająłby się takimi rzeczami, jak aplikacja serwera, system zarządzania bazą danych, język kodowania i programowanie sieciowe.

Czy są jakieś alternatywy dla Xamppa? Tak, są. Przyjrzymy się tym różnym alternatywom.

WampServer

wamp-server-min

WampServer to także kolejne narzędzie służące do tworzenia aplikacji internetowych i programowania PHP. WampServer pojawi się wraz z trzema głównymi narzędziami, takimi jak PHP, MySQL i Apache. WampServer jest dostępny tylko dla systemu operacyjnego Microsoft Windows.

Jedną z zalet WampServer jest interfejs dostępny w wielu językach. Masz możliwość zobaczenia wszystkich elementów w przeglądarce. Inną funkcją, o której warto wspomnieć, jest to, że PhpMyAdmin zajmie się zarządzaniem bazą danych. Możesz także wypróbować tryby offline i online z WampServer.

Jeśli dostępność dotyczy Ciebie, możesz ograniczyć ją do lokalnego hosta, w przeciwnym razie możesz wybrać wszystkich, aby uzyskać dostęp. Możesz mieć również dostęp do ustawień serwera i plików. Inną interesującą funkcją oferowaną przez WampServer jest to, że możesz pomieścić w nim wszystkie następne wersje PHP, Apache i MySQL. Możesz więc kontynuować aktualizację za pomocą nowych wersji w miarę postępów.

EasyPHP

easyphp-web-server-min

EasyPHP jest jednym z najlepszych pretendentów do Xampp. Jeśli chcesz skupić się tylko na części kodującej i pozostawić resztę głowy konfiguracji, to jest to najlepsze narzędzie. Dostaniesz PHP, język skryptowy wraz z MySQL do zarządzania bazą danych. Apache zajmie się aplikacją serwera WWW.

Nawet jeśli jesteś początkującym w programowaniu, możesz użyć EasyPHP jako narzędzia do programowania. Dzięki EasyPHP możesz pracować z aplikacjami takimi jak WordPress, Joomla i Drupal. Pamiętaj jednak, że nie możesz hostować witryn internetowych za pomocą EasyPHP. Jeśli chcesz zmienić swój komputer w osobisty hosting, wybierz EasyPHP WebServer. Umożliwi to hosting offline na maszynie, która będzie łatwa w obsłudze, a także będzie zabezpieczona. Jeśli w przeciwnym razie chcesz mieć środowisko WAMP dla swojej maszyny, wybierz EasyPHP DevServer. Te wersje będą miały inne oferowane programy, poza podstawowymi.

Serwer UwAmp

uwamp-min

UwAmp Server to kolejne narzędzie programistyczne dla aplikacji internetowych systemu Microsoft Windows. UwAmp Server ma zintegrowane narzędzia takie jak SQLite, Apache i PHP. Dzięki UwAmp Server, jeśli użytkownik zdecydowałby się przetestować aplikacje internetowe w trybie offline, byłoby to możliwe. Więc nie potrzebujesz połączenia internetowego, aby przetestować aplikacje. Użytkownicy, którzy są zaniepokojeni instalacją UwAmp Server, nie muszą się martwić, ponieważ nie wymaga on instalacji. Możesz bardzo dobrze zacząć od spakowanego pliku.

Użytkownicy muszą uznać interfejs UwAmp Server za bardzo interaktywny. Użytkownicy będą mogli znaleźć wiele informacji za pomocą interfejsu. Możesz sprawdzić ustawienia konfiguracji wraz z poleceniami w interfejsie. Jeśli masz uruchamiać nowe wersje PHP wraz z UwAmp Server, byłoby to wykonalne. Użytkownicy będą również mogli uzyskać dane dotyczące użycia procesora. Użytkownicy mogą nawet uruchomić serwer WWW z dysku flash za pomocą UwAmp Server.

AMPPS

AMPPS-min

Użytkownicy mogą używać AMPPS do tworzenia aplikacji internetowych w PHP. AMPPS (od Softaculous) można uruchomić w systemach operacyjnych Microsoft Windows, Mac i Linux. Dostępność AMPPS w systemach operacyjnych innych Microsoft Windows daje mu silną pozycję w czołówce. Instalacja jest zbyt łatwa i użytkownik może rozpocząć w ciągu kilku minut po instalacji.

W AMPPS znajdziesz zintegrowane narzędzia, takie jak Apache, MySQL, Python, MongoDB i Perl. Jest to z pewnością jedno z głównych narzędzi PHP. Użytkownicy mogą uzyskać dostęp do ponad 300 aplikacji internetowych PHP wraz z tysiącami klas PHP. Wszystkie wersje PHP są kompatybilne z AMPPS.

Użytkownicy mogą tworzyć strony internetowe samodzielnie lub za pomocą aplikacji internetowych typu open source. Za pomocą jednego kliknięcia myszką użytkownicy będą mogli zarządzać bazą danych. Część skryptowa z AMPPS została ułatwiona dla użytkowników. Możesz pracować nad dowolną aplikacją, która odpowiada Twoim wymaganiom, jak WordPress, Joomla lub Drupal.

Jednolity serwer

Jednolity serwer min

Uniform Server znajduje się również w czołówce narzędzi służących do uruchamiania serwerów internetowych, używanych głównie do sprawdzania i walidacji kodowania HTML. Uniform Server można uruchomić tylko w systemie operacyjnym Microsoft Windows. Uniform Server zawiera Apache, PHP, Perl i MySQL. Wszystkie najnowsze wersje są kompatybilne z The Uniform Server.

Funkcje, które większość użytkowników lubi w Uniform Server to to, że nie wymaga on instalacji oraz fakt, że zużywa mniej niż 10 MB przestrzeni dyskowej. Jest to naprawdę świetne rozwiązanie dla użytkowników, którzy muszą przejść przez uciążliwy proces konfiguracji, a także zajmuje dużo miejsca. Użytkownicy mogą otrzymywać aktualizacje w regularnych odstępach czasu, a także wspaniałe wsparcie przy rozwiązywaniu zapytań na czas. Użytkownicy mogą również pójść o krok dalej i zmienić ustawienia, aby uzyskać lepszą kontrolę nad programowaniem. Więc jeśli szukasz dodatkowej konfiguracji i ulepszeń, to Uniform Server jest jedną z najlepszych opcji.

MAMP

mamp-min

MAMP to narzędzie do uruchamiania witryn o bardziej złożonym charakterze, takich jak strony dynamiczne. MAMP wcześniej obsługiwał tylko system operacyjny Mac. Ponieważ jest przeznaczony dla komputerów Macintosh, nosi nazwę MAMP. Więc jeśli natknąłeś się na termin LAMP, jest to wersja podobna do MAMP, ale używana w systemie operacyjnym Linux. Możesz nawet znaleźć podobną wersję dla Microsoft Windows.

MAMP to świetne narzędzie, które jest dostarczane wraz z systemem zarządzania bazą danych, serwerem WWW i niezliczonymi językami programowania. Więc teraz można się domyślić, że obsługuje Apache, MySQL, Perl, Python i PHP.

MAMP jest oprogramowaniem typu open source. Użytkownicy lubią używać MAMP z aplikacjami takimi jak Drupal i innymi aplikacjami systemu zarządzania treścią. Użytkownicy lubią MAMP nawet za to, że nie ingeruje w inne istniejące aplikacje w systemie. Nie wprowadzają nawet żadnych zmian w konfiguracji.

Po usunięciu MAMP użytkownicy będą zaskoczeni, wiedząc, że system działa normalnie, jak wcześniej. MAMP ma również do zaoferowania wersję pro. Zwykle będziesz tego potrzebować, jeśli jesteś profesjonalnym programistą i chciałbyś uzyskać dodatkowe funkcje dla wielu hostingu, a także funkcje takie jak serwer wirtualny, dynamiczny DNS, Multi-PHP i dostęp do sieci LAN.

WPN-XM

serwer wpn_xm_server

WPN-XM to także niesamowite narzędzie do tworzenia aplikacji internetowych w języku PHP. WPN-XM jest dostępny tylko dla systemu operacyjnego Microsoft Windows. Jeśli użytkownicy chcą wypróbować inny stos niż te dostępne w innym oprogramowaniu, WPN-XM jest idealnym wyborem. WPN-XM to pakiet składający się z MariaDB do zarządzania bazą danych, NGINX do serwera WWW i PHP do kodowania. X oznacza Xdebug, który jest debugerem. Tak więc inicjały wszystkich tych programów tworzą WPN-XM.

Interfejs sprawi, że obsługa serwera będzie bardzo łatwa dla użytkowników. Użytkownicy mogą nawet uzyskać wiele narzędzi, takich jak Composer, Pickle, PHPUnit do programowania. W razie potrzeby możesz nawet dodać wiele rodzajów oprogramowania do WPN-XM. Użytkownicy mogą uzyskać listę aktualizacji z dostępnego rejestru.

Użytkownicy mogą nie martwić się o problemy związane z instalacją, ponieważ WPN-XM zawiera 5 kreatorów instalacji. Czego więc wszyscy kreatorzy mogą oczekiwać od WPN-XM? Zdobędziesz instalator sieciowy, pełny instalator, standardowy instalator, instalator LiteRC i instalator Lite.

Wnmp

Wnmp-min

Wnmp to narzędzie używane w środowisku programistycznym. Wnmp oferuje świetny interfejs, który jest łatwy w obsłudze, a jednocześnie solidny. Jest to platforma typu open source, która jest dostarczana wraz z MariaDB, PHP, NGINX i panelem sterowania.

Użytkownicy uważają, że Wnmp jest bardzo łatwy w obsłudze, jedyną częścią, która może być irytująca dla użytkowników, jest instalacja, ponieważ może trwać dłużej niż zwykle. Użytkownik może łatwo skonfigurować ustawienia narzędzi, które są dostępne wraz z Wnmp. Użytkownik może wykonać zestaw działań, takich jak przeładowanie i uruchomienie ustawień. Edytor dostępny w Wnmp to Notatnik. Ale użytkownik ma kontrolę, aby to zmienić. Użytkownik może również zwiększyć prędkość, zmieniając kilka ustawień. Jeśli chcesz zobaczyć aktywność programu, możesz przejść na dół interfejsu i sprawdzić.

Ogólnie rzecz biorąc, użytkownicy lubią Wnmp, ponieważ nie zużywa dużo pamięci RAM, dlatego wydajność systemu nie zostanie naruszona przez Wnmp. Uruchamianie za pomocą Wnmp jest również łatwe i płynne dla użytkowników.

SecureWamp

Różnica między Wamp i SecureWamp polega na tym, że ta ostatnia jest bezpieczniejsza w użyciu. Nie trzeba wspominać, że użytkownikom udostępniane są inne narzędzia, takie jak MySQL, Windows, Apache i PHP.

Użytkownicy mają dwie opcje ustawień w SecureWamp, to znaczy mogą wybrać programistów lub ustawienia produkcyjne. Aby zapewnić bezpieczny hosting, użytkownicy zawsze wolą pracować z SecureWamp. Dostępny jest centralny graficzny interfejs użytkownika, który przejmuje kontrolę nad ustawieniami, co oznacza, że ​​wszystkie problemy związane z plikami konfiguracyjnymi, które są niejasne, zostały rozwiązane. Użytkownicy nie muszą się nawet martwić problemami, takimi jak liczba interfejsów.

Jeśli jesteś programistą internetowym lub administratorem, SecureWamp może ci dobrze służyć do testowania i rozwoju.

DesktopServer

DesktopServer to najbardziej znane oprogramowanie używane wraz z WordPressem do programowania i testowania. Można go postrzegać jako silnego konkurenta Xamppa. DesktopServer może pominąć wszystkie zbędne zadania. Użytkownicy rzadko muszą martwić się zarządzaniem bazą danych i konfiguracją plików.

DesktopServer to przyjazne oprogramowanie i z przyjemnością zdasz sobie sprawę, że poświęcony czas jest o wiele za krótki w porównaniu z innymi podobnymi programami. Tworzenie stron internetowych dla wszystkich użytkowników WordPressa stało się niewyobrażalnie proste dzięki DesktopServer. Użytkownicy muszą po prostu kliknąć kilka razy, aby zobaczyć nową witrynę.

Nie martw się o pliki WordPress, DesktopServer zainstaluje wszystkie niezbędne pliki. Nie musisz się nawet martwić o klucze bezpieczeństwa. Interfejs jest dość prosty, więc jeśli jesteś nowy, nie ma to większego znaczenia. Możesz nawet eksportować, importować i udostępniać pliki. A jeśli jesteś doświadczonym graczem, z przyjemnością będziesz korzystać z potężnego oprogramowania, takiego jak DesktopServer.

Dla wszystkich wielbicieli WordPressa, nie może być lepiej, jeśli masz ze sobą DesktopServer. Istnieje kilka zaawansowanych funkcji oprogramowania dostępnych w wersji premium tego samego oprogramowania. Możesz używać oprogramowania dla systemów Microsoft Windows i Mac OS.

Serwer WWW Abyss

abyss-web-server

Dla użytkowników systemów Microsoft Windows, Mac i Linux OS, Abyss Web Server to kolejne narzędzie dostępne jako serwer WWW, jak sugeruje nazwa. Abyss Web Server jest zgodny ze wszystkimi normami HTTP / 1.1.

Osoby korzystające z Abyss Web Server mogą stwierdzić, że zużywa on mniej zasobów w porównaniu z innymi narzędziami, zużywa mniej pamięci, a zatem obciążenie systemu przez Abyss Web Server jest bardzo niskie. I pomimo tego, że zużywa bardzo mniej zasobów, nie wpływa na szybkość. Interfejs obsługuje wiele języków. Użytkownicy mogą również znaleźć funkcję, która została zaprojektowana jako funkcja zapobiegająca włamaniom, i jest to automatyczne.

Użytkownicy mogą nawet iść dalej, dostosowując je do swoich potrzeb. Jest również przenośny. Te funkcje sprawiają, że przeglądanie jest bardzo łatwe dla użytkownika. Dostępne są dwie wersje, podstawowa wersja jest bezpłatna. Jeśli jednak chcesz go do użytku profesjonalnego, możesz kupić wersję Pro.

Serwer sieciowy USB

usb-web-server

Jak sama nazwa wskazuje, serwer sieciowy USB można uruchomić nawet bez konieczności instalowania go na komputerze, można go po prostu uruchomić z USB. Za pomocą tego oprogramowania możesz budować witryny PHP. Dzięki USB Webserver użytkownik uzyska dostęp do PHP, phpMyAdmin, Apache i Mini Relay. Ponieważ działa z USB, nie musisz się martwić o żadne pliki i dzienniki pozostawione w systemie.

Jest to darmowe oprogramowanie i użytkownicy uważają go za bardzo łatwy w użyciu. Profesjonaliści również uznają to za dość elastyczne. Użytkownicy mogą znaleźć wsparcie w wielu językach dzięki nowym wersjom serwera sieciowego USB. Wcześniejsza wersja miała błąd DPI, aktualna wersja ma naprawiony błąd.

Ogólnie rzecz biorąc, użytkownicy wolą używać serwera internetowego USB, aby zademonstrować wersję offline strony internetowej. Użytkownicy mają nawet możliwość pracy z różnych lokalizacji, a także uruchomienia testu przed uruchomieniem strony internetowej. Jest również darmowy i open-source. Patrząc na ilość zasobów, które zużywa, jest bardzo responsywny. Użytkownicy będą mieli przyjemne wrażenia z jego interfejsu.

Denwer

Denwer jest zwykle używany do debugowania i tworzenia stron internetowych. Denwer otrzyma wraz z listą serwerów WWW. Będzie zawierał stos PHP, Perl, MySQL, Apache, phpMyAdmin i system zarządzania wirtualnym hostem.

Otrzymasz wszystkie te wstępnie skonfigurowane podczas instalacji, ale użytkownicy mogą dostosować je do swoich wymagań. Po zainstalowaniu wszystko, co musisz zrobić, to kodowanie PHP. Użytkownicy mogą rozpocząć programowanie i debugowanie wraz z nim. Użytkownicy mogą również zarządzać debugowaniem witryny w trybie offline. Możesz łatwo pracować z instalacją i konfiguracjami, ale możesz mieć problemy z językiem, ponieważ jest to rosyjski.

FoxServ

FoxServ to oprogramowanie używane do programowania w systemach operacyjnych, takich jak Microsoft Windows i Linux. FoxServ dostaje w pakiecie instalator PHP, MySQL i Apache. Użytkownik może skorzystać z nowych wersji dla wszystkich tych aplikacji wraz z konfiguracją.

PHPTriad

PHPTriad to dobre narzędzie do programowania PHP. PHPTriad jest również używany jako środowisko serwerowe dla systemu operacyjnego Microsoft Windows. Użytkownik może korzystać z PHP, MySQL, Apache i phpMyAdmin z PHPTriad.

Użytkownicy uważają to za bardzo proste w obsłudze. Instalacje są również dość uproszczone. Użytkownicy uznają również proces kompilacji za bardzo łatwy. Mogą więc spodziewać się całkiem przyzwoitego środowiska, zarządzania bazą danych i serwera WWW z PHPTriad. Ustawienia tego oprogramowania są dość podstawowe, więc jeśli potrzebujesz innych ustawień, możesz skonfigurować je zgodnie ze swoimi potrzebami. Jeśli potrzebujesz bibliotek PHP i Perl, może być konieczne pobranie ich zewnętrznie, ponieważ nie są one wstępnie zainstalowane.

Winginx

Winginx to lokalny serwer sieciowy używany przez programistów. Najczęściej jest używany przez użytkowników Nginx. Chociaż użytkownicy PHP, MongoDB, MySQL i NodeJS również mogą z niego korzystać. Winginx nie jest łatwy w użyciu, jak inne oprogramowanie. Jest używany razem z systemem operacyjnym Microsoft Windows. Jednak użytkownicy muszą uważać na fakt, że nie można go używać ze wszystkimi wersjami systemu Windows. Mogą go używać tylko razem z wersjami wyższymi niż sama Vista lub Vista.

Instalacja jest łatwa, nie musisz dużo zmagać się z tą częścią. Użytkownicy mogą opracowywać wiele projektów za pomocą Winginx. Platforma jest bardzo przystosowana do lokalnego tworzenia stron internetowych. Użytkownicy mogą wykonywać zadania, takie jak testowanie i uruchamianie lokalnych witryn internetowych. To samo dotyczy usług i aplikacji opartych na przeglądarce. Użytkownicy lubią Winginx za to, że ustawienia można łatwo zmienić, a aktualizacje jego komponentów można uzyskać regularnie.