16 Najlepszy menedżer schowka Windows 10

Funkcja kopiowania / wklejania jest prawdopodobnie jedną z najczęściej używanych funkcji na komputerze z systemem Windows 10. Prosta, ale potężna funkcja może być dodatkowo ulepszona za pomocą oprogramowania Clipboard Manager, które oferuje szybkość i wydajność. Skraca czas spędzany na szukaniu fragmentów tekstu.

Za każdym razem, gdy kopiujesz / wklejasz tekst lub obraz, jest on automatycznie zapisywany w schowku. Możesz użyć tych przechowywanych danych w schowku, aby wkleić je dalej. Narzędzia menedżera schowka pomagają przeglądać wszystkie dane, które zostały skopiowane w ciągu ostatnich kilku dni. Możesz użyć tych danych ponownie, gdy zechcesz je wkleić w przyszłości.

Tak więc, jeśli szukasz potężnego menedżera schowka, który zwiększy wydajność w systemie Windows, pomoże Ci zwiększyć produktywność, oto pełna lista najlepszych menedżerów schowka dla systemu Windows 10.

Wygodny schowek

Wygodny schowek

Jeśli chcesz, aby Twoje przycięte dane były zawsze gotowe do użycia, to Comfort Clipboard może być dla Ciebie bardzo przydatnym narzędziem. Jest wyposażony w wiele funkcji w porównaniu do innych programów do obsługi schowka. Jego funkcja automatycznego zapisywania jest jedną z wielu funkcji, która jest rzeczywiście bardzo przydatna w sytuacjach, gdy wyłączasz komputer i potrzebujesz przyciętych (skopiowanych) danych z poprzedniej sesji po ponownym uruchomieniu.

Jest dostępny w dwóch różnych wersjach, z których wersja Lite zawiera ograniczony zestaw fragmentów, które można zapisać w historii schowka. Z drugiej strony wersja Pro ma nieskończone sloty wraz z innymi przydatnymi opcjami, takimi jak przypisanie skrótu klawiszowego, szyfrowanie danych, edycja fragmentów tekstu itp.

Cena: dostępna bezpłatna wersja próbna; Aktualizacja dostępna za 19,95 USD

Tak samo

Tak samo

Ditto to menedżer schowka typu open source, który zajmuje wysokie miejsce na liście ze względu na szeroki zestaw funkcji. Posiada interfejs, który jest łatwy w użyciu. Aby użyć zapisanych danych ze schowka, wystarczy nacisnąć klawisz skrótu na klawiaturze, a pojawi się lista ostatnio skopiowanych danych.

Teraz, aby skopiować te dane, możesz po prostu użyć skrótu klawiaturowego i od razu je wkleić. Możesz także po prostu wybrać ostatnio używane dane, klikając menu. Ditto oferuje również zintegrowaną funkcję wyszukiwania na wypadek, gdybyś nie mógł znaleźć żadnych danych.

Cena: bezpłatne i otwarte

ClipX

Clipx Inplace Min

ClipX to kolejny darmowy menedżer schowka dla systemu Windows, który ma możliwość przejścia na przenośny przy użyciu prostego argumentu dla wiersza poleceń. Pozwala na przypisanie skrótów klawiszowych do głównych i pomocniczych zapisanych past z listy schowka, jednak nie można przypisać skrótu klawiszowego do określonej frazy. Za pomocą tego oprogramowania można wycinać i wklejać obrazy i pliki tekstowe.

ClipX zawiera około 6 wtyczek, które oferują dodatkowe funkcje, takie jak wyszukiwanie schowka, próbnik kolorów (automatycznie zrzuca wartości kolorów do schowka) i wtyczkę, która wstawia lepkie dodatki do schowka, które chcesz mieć pod ręką.

Cena: za darmo

1 Schowek

1 szafka min

1Clipboard jest wyposażony w funkcję płynnej integracji z Dyskiem Google i aby aktywować tę integrację, musisz zalogować się na konto Google, aby uzyskać dostęp do Dysku. Ale jeśli chcesz po prostu wypróbować schowek, możesz zostawić krok. Możesz odrzucić uprawnienia, przeprowadzając kontrolę bezpieczeństwa uprawnień nadanych aplikacjom innych firm, mimo że zezwalasz Dyskowi na dostęp do 1Clipboard.

Wśród jego głównych funkcji są integracja z Dyskiem Google, inteligentne przeszukiwanie zawartości schowka za pomocą wykrywania klawiatury, oznaczanie ważnych klipów gwiazdką, aby pobieranie było łatwe, dostęp do schowka na wszystkich głównych platformach użytkowników Dysku Google, atrakcyjny interfejs i łatwe do skonfigurowania schowki synchronizujące się z chmurą w kategorii.

Cena: za darmo

PhraseExpress

Wyrażenie wyrażenia min

PhraseExpress, znany również jako „aplikacja do uzupełniania tekstu”, działa również jako atrakcyjny menedżer schowka. To narzędzie jest szczególnie przydatne dla osób, które potrzebują rozszerzenia tekstu. Ekspander tekstu to coś, w którym jeśli napiszesz te same wiersze wielokrotnie, funkcja może automatycznie wstawić najczęściej używany tekst szybko i łatwo. Potrafi również przewidzieć, kiedy dodać tekst.

Co więcej, jest to darmowe oprogramowanie bez żadnych warunków dotyczących użytku osobistego. Jeśli jesteś profesjonalnym użytkownikiem, będziesz otrzymywać powiadomienia przypominające, że oprogramowanie nie jest darmowe w biurach. Wśród jego wielu funkcji, dostępnych w wersji przenośnej, jest obsługa generowania szablonów, obsługa synchronizacji plików chronionych hasłem (zaszyfrowanych) na kilku maszynach i wysoce konfigurowalne.

Cena: dostępna bezpłatna wersja; Aktualizacja zaczyna się od 49,95 $

ClipboardFusion

Schowek Fusion Min

Jeśli szukasz czegoś prostego, ale z zaawansowanymi funkcjami, najlepszym rozwiązaniem może być ClipboardFusion. Jedną z jego funkcji, na którą należy zwrócić uwagę, jest czyszczenie tekstu. Jest to niezwykle przydatna funkcja, szczególnie dla tych, którzy kopiują tekst z jednej aplikacji do drugiej, ponieważ usuwa znaczniki HTML, formatowanie i spacje, pozostawiając na końcu tylko tekst.

Oferuje również inną przydatną funkcję o nazwie Zamień tekst, która pomaga znaleźć i zamienić wszystkie przykłady określonego łańcucha tekstowego w menedżerze schowka. To oprogramowanie oferuje szeroką gamę skrótów klawiszowych, które umożliwiają łatwe przeglądanie tekstu lub włączanie synchronizacji za pomocą jednego klawisza skrótu, co przyspiesza proces.

Ponadto, chociaż funkcja podglądu umożliwia łatwy podgląd dowolnego obrazu skopiowanego do Schowka, działa również z kodami kolorów HTML. Co najważniejsze, całkowicie obsługuje makra, a nawet synchronizację schowka.

Cena: dostępna bezpłatna wersja; upgrade zaczyna się od 15 $

ClipMate

Clipmate min

ClipMate oferuje maksymalne sposoby pracy z kolekcją wycinków. Podczas gdy widok klasyczny oferuje pasek narzędzi wraz z opcjami rozwijanymi, widok eksploratora jest oknem zarządzania ekspertami, w którym można grupować wycinki, a nawet je edytować. Co więcej, ClipBar, który jest wbudowany bezpośrednio w pasek zadań systemu Windows i oferuje szybki dostęp do listy najczęściej i ostatnio używanych wycinków.

Dla tych, którzy chcą zabezpieczyć swoje wycinki, gdy nie są w użyciu, oferuje również szyfrowanie. Wśród innych jego funkcji są zaawansowane wklejanie, które jest dostarczane z zakładkami i wytycznymi typu danych strukturalnych, a także w zintegrowanym narzędziu do przechwytywania ekranu z wybranym przechwyceniem.

Cena: za darmo

ClipClip

Clipclip min

Kolejnym świetnym dodatkiem do listy byłby ClipClip, który jest całkowicie darmowy i jest lekkim oprogramowaniem. To, co go wyróżnia, to konwencjonalny projekt oraz opcje edycji i modyfikowania klipów w razie potrzeby. Co ciekawe, wygląda jak każda inna aplikacja Windows. Ułatwia to wszystko, wyświetlając klipy bezpośrednio w głównym panelu. Jeśli chcesz edytować klip, musisz dwukrotnie kliknąć klip i zmodyfikować go zgodnie z wymaganiami.

Wśród jego głównych funkcji jest możliwość zapisywania klipów w formacie tekstowym, możliwość tworzenia niestandardowych grup, zintegrowany tłumacz, który tłumaczy klipy z różnych języków i tak dalej.

Cena: za darmo

CopyQ

Copyq Min

CopyQ to kolejny niezawodny menedżer schowka dla systemu Windows 10, który ma przeszukiwalną i edytowalną historię. Wiadomo również, że obsługuje różne formaty obrazów, sterowanie wierszem poleceń itp.

Wśród wielu jego funkcji jest przechowywanie tekstu, HTML, obrazów i wszelkich innych formatów, możliwość dostosowania menu w zasobniku, zapisywanie elementów w nowych kartach, szybkie przeglądanie elementów, sortowanie elementów, tworzenie nowych elementów, usuwanie lub kopiowanie / wklejanie do różne zakładki, szeroka gama skrótów w całym systemie, natychmiastowe wklejanie do okienka z fokusem z głównego okna lub zasobnika, pełny konfigurowalny wygląd, dodawanie notatek do elementów i wiele więcej

Cena: bezpłatne i otwarte

ClipCube

Clipcube Min

ClibCube jest dostępne za darmo i jest niezwykle lekkim oprogramowaniem z atrakcyjnym interfejsem. Co najlepsze, oprócz funkcji menedżera schowka działa również jako aplikacja do notatek.

Jest to prosta i łatwa w użyciu aplikacja, która również działa szybko. Umożliwia łatwą edycję ostatnich wpisów, dzięki czemu można bez wysiłku wprowadzić wymagane zmiany. Prosta aplikacja z równie prostym interfejsem, ClipCube to zdecydowanie świetna alternatywa. Jedynym minusem, jaki możemy znaleźć, jest brak opcji wyszukiwania w okienku Bezpośrednie wklejanie. Chociaż jest to prosta aplikacja, jest dość wydajna w swojej pracy.

Cena: za darmo

Shapeshifter

Shapeshifter wyróżnia się na tle innych, ponieważ nie oferuje opcji przechowywania zawartości schowka na dysku twardym. Raczej zapisuje zawartość schowka w pamięci systemowej, co oznacza, że ​​tracisz wszystko po ponownym uruchomieniu komputera. Przydziela również dowolną opcję przechowywania w chmurze, mimo że inni menedżerowie schowka proszą o skonfigurowanie transmisji plików przez sieć.

Wśród jego specjalnych funkcji są atrakcyjny motyw Windows Aero, bezpieczeństwo, ponieważ nie synchronizuje się z magazynem w chmurze, a zamiast tego zapisuje zawartość schowka w pamięci RAM, a także obsługuje wiele formatów plików, tekstów i obrazów.

Cena: za darmo

CLCL

Clcl Min

CLCL to kolejny darmowy menedżer schowka dla systemu Windows 10, który jest lekki. Oprogramowanie ma przyzwoity interfejs użytkownika i chociaż nie ma funkcji wyszukiwania, zapisuje dane, teksty i obrazy w schowku.

Jest to łatwe w użyciu narzędzie i aby uzyskać dostęp do historii Schowka, wystarczy nacisnąć skrót klawiaturowy, a następnie wybrać opcję z listy. Alternatywnie możesz także wybrać skrót klawiaturowy i go dodać.

Cena: za darmo

ArsClip

ArsClip to przenośne oprogramowanie do zarządzania schowkami dla systemu Windows 10, które jest również dość lekkie. Obsługuje obrazy, sformatowane teksty, HTML i Unicode, a także zapisuje obrazy. Co więcej? Możesz nawet edytować swoje wycinki, dodając emulację klawiszy, która pomaga wklejać tekst do formularzy i innych złożonych aranżacji.

Oprogramowanie zapewnia również obsługę przełączania między grupami w zależności od programu. Jeśli na przykład używasz tylko określonego zestawu wycinków podczas edytowania swojego bloga, popraw je w taki sposób, aby pojawiały się tylko wtedy, gdy jesteś aktywny w przeglądarce Firefox. Oprócz oferowania obsługi obrazów, narzędzie obsługuje również pliki, które umożliwiają zapisywanie najczęściej używanych plików lub wklejanych plików bezpośrednio w programie.

Cena: za darmo

Mistrz schowka

Clipboard Master nie ogranicza się tylko do zwykłych funkcji menedżera schowka. Chociaż oferuje wystarczająco dużo opcji do zarządzania klipami w lepszy sposób, działa również jako poręczne narzędzie do zrzutów ekranu, zaszyfrowane i wyposażone w Flexikeys. Flexikeys to funkcja, która może całkiem inteligentnie uzupełniać nazwy katalogów i wstępnie ustalone szablony tekstowe, zbliżone do czegoś w rodzaju ekspandera tekstu. To oprogramowanie umożliwia również zarządzanie klipami w różnych grupach, tak samo jak w przypadku innych narzędzi w kategorii.

Ponadto zawiera wszystkie niezbędne funkcje, takie jak opcja szybkiego wklejania, konwerter formatu klipów, konfigurowalne skróty klawiaturowe, podgląd obrazów, obsługa globalnego menu kontekstowego, atrakcyjna funkcja wyszukiwania, opcje filtrowania i tak dalej.

Cena: za darmo

ClipDiary

Pamiętnik klipów min

ClipDiary to atrakcyjny menedżer schowka dla systemu Windows 10, który umożliwia rejestrowanie każdego fragmentu danych zapisanego w schowku systemu Windows. Oznacza to, że pozwala na łatwe wyodrębnienie wszelkich danych, które zostały kiedyś skopiowane do schowka.

Wśród jego głównych funkcji jest monitorowanie schowka i automatyczne zapisywanie zawartości w historii schowka, obsługuje pliki z linkami tekstowymi, obrazy i wszystkie inne formaty schowka, oferuje oznaczanie klipów i etykiet ważnych za pomocą gwiazdek, fragmenty do szybkiego wklejania (przed używane szablony), historia schowka w stanie nienaruszonym nawet po ponownym uruchomieniu systemu, możliwość odzyskania zapisanych danych w historii schowka w razie potrzeby, nawet po latach, a także obsługa bazy danych chronionej hasłem.

Cena: dostępna bezpłatna wersja; Aktualizacja zaczyna się od 19,99 USD

Ethervane Echo

Ethervane Echo to doświadczony menedżer schowka, który oferuje szybkie wyszukiwanie, pomagające łatwo przeglądać historię schowka. Co więcej, to oprogramowanie zawiera zaawansowane filtry do sortowania historii Schowka według czasu. Alternatywnie można go również posortować według używanych aplikacji w celu uporządkowania schowka.

Chociaż brakuje mu niektórych ważnych funkcji, to znaczy nie obsługuje danych nietekstowych ani funkcji szybkiego wklejania, ale wszystko dzięki zaawansowanym filtrom i prostej funkcjonalności, zdecydowanie warto z niego skorzystać.

Istnieje wiele innych takich menedżerów schowka, które są idealne dla systemu Windows 10, jednak jeśli szukasz najlepszego oprogramowania, z którego można korzystać bezpłatnie z zaawansowanymi funkcjami, te typy mogą być bardzo pomocne.