Top 10 najlepszych darmowych programów do mapowania kluczy dla systemu Windows 10

Klawiatura jest jedną z najważniejszych części komputera, bez której dostęp do systemu jest prawie niemożliwy. Tak, obecnie mamy komputery z ekranem dotykowym, ale niewielu z nas korzysta z tych systemów. Dla niektórych używanie zwykłego formatu QWERTY w sposób, w jaki są już ułożone, może być trudne. Ale jeśli chcesz dostosować klawiaturę do swoich potrzeb, możesz użyć oprogramowania do mapowania klawiszy.

Na przykład, możesz chcieć zamienić pozycję klawisza „Tab” na klawisz „Ctrl”, możesz użyć programów do zmiany ich mapowania. Możesz także dodać nowe spersonalizowane klawisze lub dezaktywować dowolny klawisz dla dodatkowej wygody, na przykład wyłączając przycisk „Fn”. Co więcej, zdarzają się sytuacje, w których niektóre klucze mogły przestać działać, co utrudnia pisanie. Chociaż użycie narzędzia makr może pomóc w zmianie przypisania klawiszy lub obsłudze usługi skrótów, muszą one być zapisane w pamięci systemu, aby działały przez cały czas.

Dlatego użycie narzędzia do mapowania klawiszy może być najlepszą alternatywą, ponieważ nie wymaga to procesu uruchamiania tła, aby działało. Tutaj wymieniliśmy niektóre z najlepszych programów do mapowania kluczy, których można używać zamiast narzędzi innych firm.

SharpKeys

Sharpkeys Min

Jeśli masz trudności z ponownym mapowaniem klawiszy na klawiaturze, SharpKeys zrobi to za Ciebie. Może skutecznie zmienić sposób działania różnych kluczy. Na przykład, jeśli masz problemy z jednym z klawiszy, jak na przykład przypadkowe naciśnięcie klawisza „Fn” za każdym razem, gdy chcesz nacisnąć klawisz „Ctrl”, możesz go wyłączyć lub zmienić jego funkcję na inny klawisz.

Oprogramowanie pomaga mapować do 104 różnych typów kombinacji! Jest to dość łatwiejsze narzędzie do rozpoczęcia pracy z pustym interfejsem do pracy. Pokazuje tylko zmiany, które zostały wprowadzone, chyba że klikniesz opcję „Dodaj”, aby rozpocząć ponowne mapowanie nowego klucza. Interfejs zostanie następnie podzielony na dwa pionowe panele, z których jeden pokazuje „From Keys”, a drugi „To Keys”.

Możesz teraz wybrać „Od klucza” z listy po lewej stronie i przenieść go do „Do klucza” po prawej stronie, gdzie jest zmapowany. Ponieważ jednak nie wszystkie wymienione klawisze mogą być niedostępne na klawiaturze, możesz dokonać wyboru, naciskając opcję „Wpisz klawisz”, a następnie naciskając fizyczny klawisz, który chcesz wybrać. Musisz zakończyć proces, klikając opcję „Zapisz w rejestrze” i poczekać na pomyślne potwierdzenie mapowania przez rejestr. Teraz zamknij aplikację i wyloguj się lub uruchom ponownie, aby zastosować nowe mapowania.

Cena: bezpłatnie

Keytweak

Zmiana mapowania klawiatury Keytweak Min

Keytweak to jeden z programów do mapowania klawiszy, który umożliwia zmianę przypisania klawiszy klawiatury. Umożliwia zmianę wszystkich mapowanych klawiszy, aktywację / dezaktywację klawiszy, a nawet zapisanie wyrównania jednym kliknięciem. Po uruchomieniu interfejsu użytkownika oprogramowania pokazuje wyrównanie klawiatury w połączeniu z szeregiem przycisków i poleceń. Tutaj możesz przypisać każdy klawisz zgodnie z wymaganiami i umieścić go obok polecenia lub po prostu pozostawić pusty, aby go dezaktywować. Po zakończeniu mapowania klawisze przechowują polecenie i aktywują funkcję oprogramowania. Od tego momentu klawiatura zaczyna być mapowana zgodnie z ustawionym wyrównaniem.

Niezależnie od tego, czy chodzi o bezpieczeństwo systemu, po prostu przedefiniowanie klawiszy do obsługi programu, czy też potrzebujesz go do grania w jakąś grę, istnieje wiele powodów, dla których zmiana mapowania może być dobra przy użyciu tego oprogramowania. Alternatywnie, ponowne przypisanie kluczy jest również przydatne w przypadku, gdy którykolwiek z kluczy jest uszkodzony i przestał działać.

Cena: bezpłatnie

Key Mapper

Keymapper Min (1)

Jeśli chcesz skonfigurować klawiaturę, Key Mapper jest odpowiednim narzędziem, które może Ci w tym pomóc. Korzystając z tego oprogramowania, możesz zmienić przypisanie klawiszy klawiatury zgodnie z własnym wyborem. Na przykład możesz zmienić funkcję jednego klawisza (Caps Lock), aby działał jak inny (na przykład Ctrl) lub dowolną inną funkcję, która może nawet nie być obecna na twojej klawiaturze.

Ta bezpłatna aplikacja jest dostępna dla systemu Windows 2000 i wcześniejszych wersji. Jest to lekki program, który nie zajmuje dużo miejsca w porównaniu do wielu innych podobnych programów. Jest wyposażony w różne projekty klawiatury (wstępnie ustawione), takie jak klawiatura numeryczna, której nie ma w większości klawiatur laptopów, klawiatura Mac lub sam klawisz maszyny do pisania.

Aby zmapować klucz, wystarczy użyć funkcji przechwytywania klucza w oprogramowaniu lub po prostu wybrać klucz z listy i przygotować nowe mapowanie. Zastanawiasz się, jak korzystać z funkcji przechwytywania klawiszy? Wszystko, co musisz zrobić, to wybrać żądany klawisz i nacisnąć przycisk ustawiania, wybrać grupę kluczy i klucz z listy, a następnie nacisnąć przycisk mapy. Teraz wirtualna klawiatura pokaże ci nowy klawisz zastępujący stary.

Jeśli chcesz później dezaktywować zmapowany klawisz, możesz to łatwo zrobić, po prostu odciągając go od klawiatury. Ponadto możesz także zmienić atrybuty klawisza, takie jak kolor, dodać funkcję przełączania do menu klawiszy, wybrać inny język i wiele więcej.

Cena: bezpłatnie

MapKeyboard

Mapkeyboard min

Większość programów do mapowania klawiatury zajmuje dużo miejsca w pamięci. Jednak MapKeyboard to naprawdę mały i jeden z najlepszych programów do mapowania klawiszy, który zajmuje tylko 30 KB rozmiaru pliku. Możesz łatwo dostosować ustawienia układu klawiatury za pomocą tego bezpłatnego oprogramowania, pomimo braku funkcji klawisza skrótu.

Interfejs programu jest bardzo podobny do zwykłego obrazu klawiatury, który jest łatwy w użyciu dla większości użytkowników. Jest łatwy w użyciu i zrozumiały nawet dla początkujących. Umożliwia zastąpienie funkcji klawiszy za pomocą menu rozwijanego klawiszy wyjściowych. Co więcej? Umożliwia także tworzenie różnych układów, które odpowiadają Twoim wymaganiom.

Co więcej, możesz również szybko powrócić do rzeczywistego układu klawiatury za pomocą jednego kliknięcia, co pomaga zresetować klawiaturę. Ogólnie rzecz biorąc, jest to poręczne oprogramowanie i oferuje łatwy sposób dostosowywania klawiatur.

Cena: bezpłatnie

Key Remapper

Key Remapper

Key Remapper firmy ATNSOFT jest jednym z takich programów do zmiany mapowania klawiszy, które umożliwia wyłączenie klawiszy / przycisków myszy / obrotów kółka myszy, a nawet ich ponowne odwzorowanie. Ponadto przeprowadza również remapowanie liczników klawiszy i przycisków myszy. Zasadniczo modyfikuje ich funkcje. Na przykład możesz zmienić lewy Shift i Caps Lock oraz inne tego typu kombinacje.

Pozwala również zastąpić niektóre klawisze lub przyciski myszy kombinacją klawiszy lub przycisków myszy z modyfikatorami. Na przykład klawisz „Alt” można zastąpić funkcją kombinacji, taką jak „Alt + Tab”, itp. Możesz nawet odzwierciedlić podwójny przycisk myszy i uderzenia w klawisz, a także ustalić określony odstęp między uderzeniami.

Dodatkowo pozwala na blokowanie klawiszy, przycisków myszy czy obrotu kółka myszy wraz z ich kombinacjami z różnymi modyfikatorami. Nie tylko to, ogranicza również funkcje ponownego mapowania i blokowania do niektórych programów i systemu Windows. Pomaga również szybko tworzyć i zmieniać zestawy kluczy za pomocą zaledwie dwóch kliknięć.

Cena: dostępna bezpłatna licencja; aktualizacja zaczyna się od 49,95 $

AutoHotkey

Min. Klawisz skrótu automatycznego

AutoHotkey znacznie różni się od innych najlepszych programów do mapowania kluczy na liście. To bardzo potężna aplikacja, której łatwo się nauczyć. Umożliwia przypisanie klawiszy skrótu do klawiatury i myszy, zmianę przypisania klawiszy lub przycisków, a nawet oferuje automatyczną korektę zamiany typów. Oprogramowanie niezwykle ułatwia tworzenie prostych skrótów klawiszowych w zaledwie kilku wierszach.

To bezpłatne oprogramowanie o otwartym kodzie źródłowym jest dostarczane z dedykowanym językiem skryptowym dla systemu Windows, pomagającym w łatwym tworzeniu małych i bardziej złożonych skryptów. Pomaga tworzyć skrypty do wszystkich typów zadań, w tym wypełniania formularzy, makr i nie tylko.

Jeśli jesteś początkującym, oferuje zintegrowane polecenie dla Ciebie. A jeśli jesteś profesjonalistą, tym bardziej docenisz umiejętny język skryptowy do szybkiego prototypowania i ograniczonych projektów. Program oferuje znacznie większą elastyczność w automatyzacji dowolnego zadania na komputerze. Jest kompaktowy, szybki i gotowy do użycia.

Ma prostą i elastyczną składnię, która pomaga skupić się bardziej na zadaniu niż na każdej z szczegółów technicznych.

Cena: darmowe i otwarte

Kreator układów klawiatury Microsoft

Kreator układu klawiatury Microsoft min

Jeśli chcesz dostosować układ klawiatury od podstaw, najlepszym rozwiązaniem może być Microsoft Keyboard Layout Creator. Pomaga szybko, łatwo i skutecznie zdefiniować układ klawiatury w języku nieobsługiwanym przez firmę Microsoft. Możesz także utworzyć własny układ klawiatury, który pomoże Ci szybko i łatwo zastąpić preferowane symbole za pomocą zaledwie kilku naciśnięć klawiszy.

Chociaż pomaga zdefiniować nowe układy klawiatury od podstaw, pomaga również utworzyć nowy układ na obecnym. Ponadto umożliwia zmianę bieżącego pliku układu klawiatury i utworzenie z niego nowego układu. Dodatkowo zapisuje kolejne wyniki układu klawiatury do dalszego użytku i instalacji.

Cena: bezpłatnie

Menedżer kluczy

Klucz menedżera kluczy

Key Manager od ATNSOFT to kolejny produkt w ich ofercie, który jest zaawansowaną wersją ich Key Remapper. Oferuje o wiele więcej funkcji niż tylko ponowne przypisywanie klawiszy i przycisków myszy. Na przykład to oprogramowanie umożliwia nawet zmianę kombinacji przycisków myszy i klawiszy, klawiszy i układów przycisków myszy, a nawet długich naciśnięć.

Możesz wybrać wyświetlanie swoich działań w wyskakujących formularzach menu, które można uruchamiać za pomocą skrótów klawiszowych, edytować, rejestrować, wklejać zawartość, uruchamiać makra i wiele więcej. Naśladowanie kliknięć myszą, otwieranie witryn internetowych, zmiana układu, natychmiastowe wypełnianie formularzy lub kontrolowanie ustawień zasilania monitora to tylko niektóre z innych rzeczy, które możesz wyświetlić.

Cena: dostępna bezpłatna licencja; upgrade zaczyna się od 49 $.

KeyExtender

Przedłużacz klucza min

Jeśli zamierzasz rozszerzyć swoje kluczowe funkcje, KeyExtender może ci bardzo pomóc. Pomaga to w wygodniejszym ustawianiu klawiatury podczas pracy lub grania w gry. To nie wszystko! Możesz także zmienić swój zwykły format klawiatury (102) na klawiaturę wielofunkcyjną, nie wydając dużej części swoich funduszy. Niezależnie od tego, czy chcesz zamienić klawisz A na klawisz E na klawiaturze, chcesz dodać funkcję Crtl + V do pojedynczego klawisza, takiego jak „Tab”, lub chcesz, aby klawisz F9 wpisał często używany tekst, oprogramowanie jest w stanie zadbać tego wszystkiego i nie tylko.

Interfejs jest prosty, kompaktowy i nie można go zmieniać, a także stosunkowo dużo łatwiejszy w obsłudze i zrozumieniu. Używa menu rozwijanych, aby zmienić sposób działania klawisza. Umożliwia także łatwe definiowanie skrótów klawiszowych za pomocą opcji Ustawienia i włączanie lub wyłączanie wpływu oprogramowania na klawiaturę. Ogólnie rzecz biorąc, jeśli szukasz wykwalifikowanego oprogramowania do remapowania, KeyExtender może być rozwiązaniem.

Cena: dostępna bezpłatna wersja próbna; wyceniony na 19,95 USD

Menedżer układu klawiatury

Keyboard Layout Manager to dynamiczne oprogramowanie, które oferuje imponujący zakres znaków do wdrożenia w różnych językach lub określonych obszarach. Ten program oferuje możliwość mapowania prawie wszystkich znaków, których potrzebujesz, do jednego z preferowanych klawiszy klawiatury i definiowania niestandardowych układów.

Jest to lekka aplikacja i jest dość kompaktowa, uzyskuje tylko do 1 MB miejsca na dysku twardym. Biorąc pod uwagę, że zmniejsza wykorzystanie zasobów systemowych, automatycznie staje się lekki na komputerze. Możesz wybrać jedną z wielu opcji w oknie głównym, na przykład język lub układ, w tym używaną klawiaturę. Co więcej, możesz nawet stworzyć nową odmianę, na wypadek gdybyś nie chciał zadzierać z obecnymi.

Wirtualna klawiatura oferowana przez program jest w pełni obsługiwana, a ponadto możesz swobodnie korzystać z dowolnego klawisza oprócz głównych przycisków funkcyjnych. umożliwia przypisanie postaci za pomocą maksymalnie trzech kliknięć myszą. Co więcej? Oferuje również możliwość użycia wszystkich kombinacji klawiszy, które pomagają zmapować do 6 znaków dla każdego przycisku.

Ogólnie rzecz biorąc, jest to solidne narzędzie, które pomaga łatwo i skutecznie mapować klawisze klawiatury.

Cena: dostępna bezpłatna wersja próbna; shareware

Podczas gdy wielu z nas czuje się komfortowo ze zwykłym układem QWERTY naszych klawiatur, jest wielu, którzy wolą, aby był to ich sposób. Tak więc, jeśli jesteś jednym z tych ostatnich i szukasz jednego z najlepszych programów do mapowania kluczy, ten post jest dla Ciebie. Wybierz z listy i mapuj klucze szybko i łatwo dzięki wybranemu oprogramowaniu.