36 najlepszych narzędzi Free Text to Speech (TTS) do konwersji tekstu na dźwięk

36 Programy do zamiany tekstu na mowę: - Programy zamiany tekstu na mowę umożliwiają słuchanie tekstu przez czytanie go na głos, zamiast czytania w tradycyjny sposób. Programy te są szczególnie przydatne w kursach e-learningowych, dla tych, którzy mają trudności z czytaniem lub pisaniem, pomagają promować umiejętności konwersacyjne, rozwijają wiedzę, a podczas długiej jazdy możesz nosić eBooki w formie audiobooków, abyś mógł raczej Słuchaj ich. Czy to nie jest interesująca koncepcja?

Chociaż istnieją narzędzia dostępne online, skompilowaliśmy oprogramowanie i narzędzia, z których możesz korzystać nawet w trybie offline na swoim komputerze. Cóż, też nam się to podoba i dlatego dzisiaj przygotowaliśmy obszerną listę bezpłatnych programów zamiany tekstu na mowę, które można łatwo pobrać na platformę Windows. Wymienione programy Text to Speech odczytują tekst bez wysiłku, który piszesz lub wklejasz, zapisują tekst w różnych formatach, takich jak WMA, WAV, OGG, MP3 i innych, z łatwością odczytują pliki Word i PDF, strony internetowe, e-maile lub zawartość schowka, tekst w różnych tonach, pomaga dostosować tempo mowy, dostosować głośność i wiele więcej.

Przeczytaj także: - Jak zrobić darmowe narzędzie zamiany tekstu na mowę w komputerze z systemem Windows za pomocą notatnika

Dlatego, niezależnie od tego, czy chcesz stworzyć audiobook, czy rozpocząć kurs e-learningowy, wybierz jeden z tych bezpłatnych programów do zamiany tekstu na mowę, który będzie odpowiadał Twoim potrzebom.

eSpeak

Darmowy program TTS o otwartym kodzie źródłowym z interfejsem, który jest prosty i łatwy w obsłudze, eSpeak to zgrabny i kompaktowy program, który może odczytywać na głos dokumenty TXT i XML na wiele różnych głosów. Podczas gdy t pozwala na wprowadzanie lub kopiowanie tekstu do jego okna, możesz także konwertować tekst na pliki WAV, które można otwierać i odtwarzać. Ponadto możesz bez wysiłku dostosować prędkość i głośność mowy.

NaturalReader

naturalny czytelnik

NaturalReader jest jednym z najlepszych darmowych programów do zamiany tekstu na mowę w tej kategorii i nie ma co do tego wątpliwości. Nie tylko odczytuje tekst na głos, ale możesz także zmieniać głosy za pomocą Microsoft Voices, zamienia strony internetowe, wiadomości e-mail, dokumenty PDF i MS Word na foniczne słowa, a także dostosowuje szybkość czytania. Wybierz tekst, naciśnij dowolny klawisz skrótu, a program odczyta tekst na głos, a to takie proste.

Czytnik schowka Read4Me TTS

Jeśli masz już zainstalowany tekst na mowę SAPI5 na swoim komputerze, Read4Me TTS Clipboard Reader odczytuje na głos tekst ze schowka, naciskając klawisz skrótu. Możesz ustawić kilka skrótów klawiszowych skierowanych do wielu głosów, dostosowując tempo mowy, głośność i wiele języków. Konwertuje również dokumenty tekstowe do formatu MP3, dzięki czemu można je nosić w dowolnym miejscu jako plik audio.

Ivona

czytnik tekstu mowy

Ivona to wielojęzyczna technologia TTS, która może pochwalić się zespołem, który nieustannie wprowadza innowacje, bada i wytwarza wysokiej jakości dane wyjściowe o najwyższej jakości i dokładności głosu. Możesz mieć pewność maksymalnej wydajności na wszystkich urządzeniach z ulepszonymi głosami dla swojej platformy, uzyskać pomoc w chmurze przy nagrywaniu i otrzymać wsparcie techniczne na każdym etapie procesu wykonania.

Czytnik Ultra Hal TTS

Ultra Hal TTS Reader czyta zawartość na głos przy użyciu kilku wysokiej jakości głosów, które są dostępne w bezpłatnej wersji. Może również czytać na głos inne rzeczy, takie jak wiadomości błyskawiczne, monity systemu Windows, wiadomości e-mail, tekst ze schowka, a nawet strony internetowe. Dodatkowo, jeśli chcesz przenieść wersję audio swojego dokumentu na płycie CD lub nagrać plik MP3, Ultra Hal TTS Reader z łatwością konwertuje ją do formatu WAV.

AudioBookMaker dla Mac OS x

Jeśli szukasz darmowego oprogramowania najwyższej klasy, prawdopodobnie może być bardzo niewielu konkurentów dla AudioBookMaker, który czyta Twój tekst ludzkim głosem. Oferuje funkcje, takie jak parametry mowy, które można regulować, takie jak głośność, prędkość i oktawa, interfejs w wielu językach oraz możliwość przywołania ustawień każdego dokumentu, takich jak kolory lub kryteria głosowe w trakcie procesu czytania.

Zabaware Text to Speech Reader

Darmowa wersja programu Zabaware Text to Speech Reader używa syntezatora mowy do odczytywania dokumentów i innych rzeczy na głos za pomocą ogólnych głosów. Może również czytać strony internetowe, zawartość schowka, monity systemu Windows i e-maile. Przydatny szczególnie dla osób z niepełnosprawnością wzroku, czytaniem i koncentracją, ten program pomaga szybko czytać wiele rzeczy dzięki szybkiemu czytaniu.

Speakonia

Mając ponad 20 skomputeryzowanych głosów, Speakonia jest darmowym oprogramowaniem w kategorii programu do zamiany tekstu na mowę, który odczytuje tekst na głos. Szybko dostosuj tonację i tempo czytania, wpisz tekst na mowę, otwórz dowolny dokument tekstowy do czytania, zapisuj zawartość w formacie WAV, aby móc bez wysiłku słuchać plików w podróży z Speakonia. Zarejestruj program online za darmo i uzyskaj dostęp do wszystkich jego przydatnych funkcji.

iSpeech

Możesz korzystać z iSpeech w bezpłatnej wersji próbnej, która umożliwia konwersję tekstu na wysokiej jakości dźwięk mowy. Wygenerowany dźwięk może mieć różne formaty, takie jak wma, flac, mp3, mp4 i wav. To nie wszystko, ponieważ masz również dostęp do kilku innych aplikacji i usług online, w tym tłumacza iSpeech. Pomaga przetłumaczyć słyszalny tekst w 7 językach i czyta przetłumaczony tekst w 18 językach.

Tekst do WAV

Słuchaj dowolnych plików TXT lub HTML lub dowolnego wpisanego tekstu, gdy Text to Wavs odczyta go na głos. Nie tylko to, może konwertować pliki .txt lub .html do WAV i pozwala wybierać spośród wielu różnych głosów. Dodatkowo możesz również dostosować szybkość mowy, głośność lub wysokość głosu robota, przesuwając suwak w żądanym kierunku. Tak, możesz także dostosować czcionkę tekstu. Text to WAV to przenośny program, którego nie trzeba instalować.

Computer Talker

Jeśli szukasz darmowego programu do zamiany tekstu na mowę, który jest również przenośny, Computer Talker jest jednym z nich i działa na procesie System.Speech.Synthesis do mówienia. Chociaż czyta dowolny tekst wprowadzony w jego interfejsie, czyta tylko to, co wpisujesz i nic więcej. Ponieważ jest to program przenośny, możesz go uruchomić z dowolnego urządzenia do przechowywania multimediów w dowolnym miejscu.

Wirtualny głośnik grupy Acapela

Wypróbuj tę wyjątkową aplikację, Acapela Group Virtual Speaker za darmo, która czyta tekst w 30 językach. Łatwo się integruje i oferuje głosy na wielu boiskach testowych, co czyni go jednym z najlepszych w swojej kategorii i programem TTS doskonale nadającym się do projektów e-learningowych. Ponadto pliki audio są niezwykle wygodne do pobrania za pomocą dowolnego używanego narzędzia do pisania.

Mówić otwarcie

Oprócz czytania dowolnego pliku tekstowego lub czegokolwiek, co wpisałeś, SpeakOut również wypowiada na głos zawartość schowka. Oprogramowanie pomaga w łatwym otwieraniu dowolnego dokumentu tekstowego, a następnie odczytuje go. Tak, ma również dodatkowe funkcje, aby wstrzymać odczyt lub nawet zatrzymać po zakończeniu. SpeakOut jest programem darmowym i posiada prosty interfejs użytkownika.

Kyrathasoft Text To Speech

Kyrathasoft Text to Speech to kompaktowe i kompletne oprogramowanie, które może konwertować dokumenty tekstowe na dźwiękowe pliki WAV (wypowiadane słowa) przy użyciu domyślnego SAPI i Microsoft Voice na komputerze. Program jest całkowicie darmowy i działa fantastycznie, bez uszkodzonych funkcji i bez okresu próbnego.

TypeIt ReadIt

Cóż, TypeIt ReadIt to nie tylko czytanie tekstu, który wpisujesz, ale także odczytuje na głos wszystkie dokumenty tekstowe i bez wysiłku konwertuje tekst na format WAV. Chociaż możesz wybierać spośród wielu dostępnych głosów, masz również dostęp do kilku opcji ustawień do zmiany. Posiada przyjazny dla użytkownika interfejs, który jest bardzo łatwy w użyciu.

FeyRecorder

Wśród kategorii freeware FeyRecorder to niewątpliwie wyjątkowy program TTS, który odczytuje na głos pliki tekstowe naturalnymi głosami. Możesz nawet konwertować inne pliki dźwiękowe na pliki dźwiękowe, takie jak radio internetowe, płyty DVD, CD i gry wideo za pomocą tego oprogramowania. Obsługuje różne formaty od MP3, AIFF, WMA, AU, OGG do VOX. Najlepsze jest to, że możesz przenosić pliki audio w przenośnym urządzeniu do przechowywania multimediów, aby słuchać ich w podróży.

yCzytaj

Za pomocą yRead3 możesz przesyłać pliki tekstowe (TXT) w oknie, którego rozmiar można zmienić, aby mógł odczytać tekst na głos ludzkim głosem. yRead3 to najnowsza wersja programu nadrzędnego, która jest kompatybilna z Windows XP, Vista, 7 i do działania wymaga co najmniej .NET Framework 3.0. yRead2 jest również dostępny do pobrania, który nie może t = działać na tym samym komputerze. Korzystając z tego oprogramowania, możesz słuchać własnych artykułów, e-booków lub innych materiałów napisanych w formacie TXT.

RoboBlather

Wpisujesz dowolny tekst w jego oknie lub wklejasz dowolny plik tekstowy; RoboBlather czyta ci to na głos za darmo i wydajnie. Zaznacz opcję „Renderuj do pliku” i zapisz tekst jako plik audio w formacie WAV. To, co nam się podoba, to pięć ustawień prędkości, w których można zwiększyć prędkość głosu z Extra Slow do Extra Fast i odwrotnie. Program ma prosty interfejs, który jest łatwy w nawigacji.

TextAloud 3

TextAloud3 czyta tekst w ponad 29 językach i zawiera długą listę głosów w różnych dyktandach, które należą do czołowych twórców głosów, takich jak Acapela Group, Nuance Vocalizer, AT&T Natural Voices i Ivona. Co więcej, ponieważ zawiera również edytor wymowy, który może być szczególnie przydatny przy tłumaczeniu kursów e-learningowych. Wypróbuj oprogramowanie w bezpłatnej wersji próbnej i oszczędzaj czas.

TexttoWav

TexttoWAV może odczytać dowolny tekst wpisany w oknie lub wkleić i konwertować dokumenty tekstowe do plików WAV, WMA lub MP3 za pomocą mechanizmów przetwarzania tekstu na mowę, takich jak SAPI4 i SAP5. Możesz wybierać spośród kilku predefiniowanych głosów i dostosowywać tempo mowy, intonację i głośność, wygodnie przesuwając suwaki. Darmowe oprogramowanie ma poręczny interfejs, który można łatwo przełączać.

ulisten

Kolejne darmowe oprogramowanie w tej kategorii, ulisten odczytuje twoje pliki tekstowe, pliki PDF, strony my, pliki tekstowe i więcej bez wysiłku. To oprogramowanie jest kompatybilne z różnymi formatami, takimi jak PDF, DOC, HTML, CHM i TXT. Wśród wielu innych funkcji jest możliwość głośnego czytania nawet kanałów RSS i zapisywania dźwięku w formacie pliku MP3. Jest to łatwy w użyciu program, który pozwala ustawić dowolny punkt rozpoczęcia procesu czytania.

Mówić otwarcie

Kolejny darmowy program do zamiany tekstu na mowę o tej samej nazwie, ale ze spacją Speak Out, to niezwykle prosty program, który skutecznie odczytuje tekst wpisywany w jego interfejsie. Odczyta również dowolny tekst wklejony w jego interfejsie. Nie tylko to, możesz nauczyć się wymowy słów za pomocą tego oprogramowania, a nawet słuchać dźwięku nowych słów. Posiada przyjazny dla użytkownika interfejs.

TalkingBook

Niezależnie od tego, czy wpiszesz tekst za pomocą klawiatury, czy wkleisz plik tekstowy, TalkingBook przeczyta to wszystko, a nawet zapisze dźwięki czytania jako plik audio WAV dla niewidomych we współpracy z Richard Russel Recorder. Jeśli uważasz, że są one odrobinę większe dla pamięci, możesz je przekonwertować do formatu MP3 na pliki skompresowane. TalkingBook posiada prosty interfejs, który jest łatwy w użyciu.

Panopreter Basic

Panopreter Basic to darmowe oprogramowanie, które odczytuje na głos pliki w formatach TXT, DOC, MHT, HTML i RTF. Możesz także wpisać tekst lub wkleić plik tekstowy ze schowka do jego okna, aby oprogramowanie TTS przeczytało go na głos, korzystając z zakładki Wejście i mówienie. Ponadto, chociaż możesz zapisywać mówione pliki w formacie MP3 i WAV, możesz również dostosować tempo mowy, przesuwając suwak.

Czytaj słowa

Read the Words to całkiem interesujące narzędzie do zamiany tekstu na mowę, które robi dużo więcej niż tylko czytanie tekstu na głos. Darmowa wersja zawiera 3 języki, możliwość przygotowania plików dźwiękowych o długości do 30 sekund i oferuje różne typy znaków głosowych. Aby uzyskać nieograniczoną długość plików audio, musisz uaktualnić do wersji złotej.

Text2Speech

Jak sama nazwa wskazuje, Text2Speech to oprogramowanie do zamiany tekstu na mowę, które może błyskawicznie odczytywać pliki TXT i RTF. Ma różne ustawienia, które pozwalają łatwo regulować głośność i tempo mowy oraz pozwalają wybierać spośród wielu różnych głosów. Jeśli chcesz utworzyć plik audio, możesz łatwo przekonwertować je na formaty plików MP3 lub WAV. Dzięki prostemu interfejsowi Text2Speech jest dość łatwy w użyciu.

DeskBot

DeskBot, darmowy program, oferuje wielofunkcyjny czytnik schowka, spiker czasu i czytnik tekstu dla systemu operacyjnego Windows. Zawsze, gdy chcesz, aby oprogramowanie odczytywało tekst na głos, po prostu zaznacz tekst w żądanym miejscu i naciśnij Ctrl + C. Kliknij prawym przyciskiem myszy symbol DeskBota i odkryj więcej poleceń i opcji. Gdy zawartość schowka się zmienia, oprogramowanie odczytuje ją na głos.

PowerTalk

OK, teraz PowerTalk jest jednym z unikalnych programów do zamiany tekstu na mowę, które odczytują na głos prezentacje Microsoft PowerPoint. Możesz po prostu otworzyć żądaną prezentację PowerPoint, a program zacznie czytać tekst, który pojawia się w raporcie, wraz z ukrytym tekstem dołączonym do zdjęć. Mowa jest zasilana syntetycznymi głosami, które można znaleźć w wersjach Windows XP, Vista i Windows 7.

Powiedz to teraz

Wpisz tekst za pomocą klawiatury, wklej żądane dane tekstowe lub załaduj wybraną stronę internetową w swoim oknie, SayITNow z łatwością odczyta treść. To nie wszystko, ponieważ możesz także bez wysiłku modyfikować szybkość mowy, a nawet zapisywać pliki tekstowe w formacie audio WAV. Dodatkowo możesz także wybierać spośród różnych głosów w programie. SayItNow może również tworzyć wiele plików w jednym pliku w każdym wierszu, pomagając w tworzeniu listy słów lub fraz w ciągu kilku minut.

ClipSpeak

Jeśli skopiowałeś lub wyciąłeś tekst do schowka, ClipSpeak czyta to z łatwością na głos. Jest to kompaktowa i przenośna aplikacja do zamiany tekstu na mowę, która konwertuje do formatu MP3, abyś mógł słuchać plików audio na komputerach, przenośnych urządzeniach magazynujących, płytach CD i smartfonach.

Przestań czytać

Daj Stop Reading dowolny angielski tekst, którego chcesz posłuchać, a program odczyta ci go na głos za darmo. Ta przyjazna dla użytkownika aplikacja wykorzystuje syntezę mowy do konwersji tekstu angielskiego na głos, który brzmi jak ludzki. Wpisz lub wklej tekst pobrany ze schowka do jego interfejsu, naciśnij przycisk Mów, a narzędzie odczyta go na głos. możesz także wstrzymać lub wznowić proces czytania.

DSpeech

DSpeech to kolejne bezpłatne narzędzie TTS, które oferuje unikalną funkcję o nazwie Automatyczne rozpoznawanie mowy (ASR). Chociaż program może odczytać tekst na głos, może również zapisywać tekst w plikach audio w różnych formatach, takich jak MP3, OGG, WAV i AAC. Jest to przenośne oprogramowanie, którego nie trzeba instalować i które oferuje możliwość zmiany głosów.

Balabolka

Balabolka bez wysiłku odczytuje zawartość schowka, wykorzystując proces zamiany tekstu na mowę z kilku różnych formatów plików, takich jak PDF, HTML, RTF, DOC i wiele innych. Używa różnych wersji Microsoft Speech API do odczytywania tekstu, a także umożliwia konfigurację opcji głosowych, w tym szybkości i intonacji. Nie tylko to, ale możesz także tworzyć pliki audio z tekstu w formacie MP3, WAV, AAC i wielu innych formatach plików. Ponadto narzędzie umożliwia również zapisanie tekstu z napisami w metadanych pliku dźwiękowego lub w formacie LRC.

ReadTheWords.com

Jeśli masz materiał pisemny, ReadTheWords.com może go dla Ciebie przeczytać w mgnieniu oka iw czysto brzmiącym pliku audio. Możesz po prostu skopiować dowolny tekst lub załączyć dokument biurowy firmy Microsoft, dokument HTML, plik PDF lub TXT do okna, a on po prostu odczyta go na głos. Nie tylko to, program czyta również dowolny adres URL kanału RSS lub adres internetowy i czyta tekst. Zapisz plik tekstowy odczytywany przez narzędzie, pobierz go na smartfon, na komputer, na przenośne urządzenie multimedialne lub umieść t na swojej stronie. ReadTheWords.com pozwala zrobić znacznie więcej niż tylko narzędzie TTS.

ReadClip

ReadClip to znacznie więcej niż tylko czytnik TTS, ponieważ zawiera również edytor tekstu, który może czytać dowolny dokument, a także uruchamia sprawdzanie pisowni, pozwala kontrolować dowolne klipy obrazu lub tekst skopiowany do schowka i konfiguruje Pliki MP3. To od Ciebie zależy, czy chcesz, aby ReadClip był ukryty, czy też możesz wyświetlić tekst, który czyta w schowku i zaakcentować słowa podczas odczytywania ich na głos. Wpisz tekst, załaduj plik tekstowy lub po prostu skopiuj i wklej tekst do oprogramowania, ReadClip robi dla Ciebie o wiele więcej w bezpłatnej wersji.

Czytać na głos

Dzięki funkcji Czytaj na głos możesz dodać adres internetowy, który ma być przeglądany przez oprogramowanie, a następnie odczytać tekst na głos, lub wkleić tekst do panelu pod zakładką „Textpad”, aby przeczytać go na głos. Tak czy inaczej, program dość skutecznie spełnia Twoje potrzeby. Nie tylko to, ponieważ może również odczytywać na głos treści znajdujące się w obserwatorze schowka.