Funkcja, której próbujesz użyć w zasobie sieciowym, który jest niedostępny w poprawce systemu Windows 10

Wielu użytkowników napotyka błąd o treści: Funkcja, której próbujesz użyć w zasobie sieciowym, który jest niedostępny podczas instalowania lub odinstalowywania dowolnej aplikacji na komputerze z systemem Windows. Tego typu błędy są najbardziej irytujące, ponieważ nie możemy zrozumieć, co jest nie tak z systemem. Mówi nam, abyśmy spróbowali ponownie lub zmienić lokalizację pliku pakietu instalacyjnego, ale w większości przypadków nie ma to znaczenia.

Ten problem może być spowodowany tym, że usługa instalatora Windows nie działa tak, jak powinna lub pakiet aplikacji, który próbujesz zainstalować, jest uszkodzony. Sformułowaliśmy kilka metod, które pomogą Ci to rozgryźć. Oto rozwiązania, które powinieneś spróbować rozwiązać.

Metoda 1 - Sprawdź, czy usługa instalatora Windows jest uruchomiona

Usługa Instalatora Windows to kluczowa usługa umożliwiająca instalowanie lub odinstalowywanie czegokolwiek w systemie Windows. Powinien działać przez cały czas, ale czasami przestaje działać z powodu pewnych usterek. Aby sprawdzić, czy usługa Instalator Windows działa lub nie, wykonaj następujące kroki: 

KROK 1: Naciśnij Windows + R, aby otworzyć okno Uruchom, wpisz services.msc i naciśnij Enter, aby otworzyć okno Usługi Windows.

Uruchom usługi

KROK 2: W oknie usług przewiń w dół i znajdź usługę Instalator Windows . Kliknij usługę prawym przyciskiem myszy, aby otworzyć menu kontekstowe i wybierz właściwości .

instalator Windows

KROK 3: W zakładce Ogólne, pod typem uruchomienia wybierz automatyczny z rozwijanego menu. Jeśli stan usługi mówi zatrzymano, naciśnij przycisk Start , a jeśli mówi, że działa, nie rób nic.

Uruchom Instalatora Windows

KROK 4: Kliknij OK, aby zapisać ustawienia i zamknąć okno menedżera usług.

Uruchom ponownie komputer, a następnie spróbuj zainstalować / odinstalować program, który próbujesz zainstalować / odinstalować, aby sprawdzić, czy błąd ustąpił, czy nie.

Metoda 2 - Pobierz inną wersję / kopię pakietu instalacyjnego lub pobierz z innej ścieżki

Ponieważ tekst błędu mówi, że problem może wynikać z lokalizacji pakietu instalatora lub może być również spowodowany pobraniem uszkodzonego pliku lub innej wersji, która nie jest obsługiwana przez komputer. 

Aby więc dokładnie sprawdzić problem, pobierz pakiet instalacyjny z innej lokalizacji. Ponadto, jeśli istnieje wiele pakietów, sprawdź właściwości systemu, aby znaleźć wersję, która pasuje do twojego systemu Windows. Na przykład dla większości programów dostępne są 32-bitowe i 64-bitowe pakiety instalacyjne, a także różne wersje dla różnych procesorów. Dlatego przed pobraniem pakietu instalacyjnego sprawdź właściwości systemu, a następnie pobierz zgodnie ze specyfikacjami komputera. 

Metoda 3 - Narzędzie do rozwiązywania problemów z instalacją i odinstalowywaniem programu

Po licznych raportach błędów użytkowników podczas instalowania i odinstalowywania programów Windows, faceci w Windows stworzyli specjalny program do rozwiązywania problemów, aby znaleźć i rozwiązać błędy instalacji / deinstalacji w systemie. Dzięki temu nasze prace są łatwe do rozwiązania tego błędu, wystarczy zainstalować program, który automatycznie znajdzie i naprawi błąd za Ciebie. Wykonaj poniższe czynności, aby uruchomić narzędzie do rozwiązywania problemów:

KROK 1: Kliknij tutaj, aby pobrać narzędzie do rozwiązywania problemów z instalacją i odinstalowywaniem systemu Windows.

KROK 2: Kliknij dwukrotnie pobrany plik, aby go uruchomić. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie i przejdź dalej, wybierając odpowiednie opcje. 

KROK 3: Wybierz miejsce, w którym masz problem (np. Instalacja lub deinstalacja).

Narzędzie do rozwiązywania problemów z Instalatorem Windows

Poczekaj, aż narzędzie do rozwiązywania problemów zostanie uruchomione, zamknij okna po zakończeniu aktualizacji.

Metoda 4 - Usuń klucz rejestru

Czasami błędy instalacji / deinstalacji są spowodowane nieprawidłową wartością rejestru w bazie danych rejestru. Możesz usunąć ten klucz, a następnie zainstalować program, jeśli masz problemy z zainstalowaniem dowolnej aplikacji. Aby usunąć klucz rejestru, wykonaj poniższe czynności:

KROK 1: Otwórz okno dialogowe Uruchom, naciskając Windows + R , wpisz regedit i naciśnij Enter. Otworzy się okno Edytora rejestru.

Registry Run

KROK 2: Naciśnij Tak w monicie Kontrola konta użytkownika.

KROK 3: W lewym okienku otwórz ścieżkę opisaną poniżej.

Komputer> HKEY_LOCAL_MACHINE> OPROGRAMOWANIE> Klasy> Instalator

Klucz instalatora rejestru

KROK 4: W folderze instalatora znajdziesz kilka folderów, z których każdy reprezentuje program zainstalowany w systemie. Jeśli klikniesz folder, niektóre wartości zostaną wyświetlone po prawej stronie, jedną z nich będzie nazwa produktu, która jest aplikacją w systemie Windows, jak pokazano na powyższym obrazku, pomoże ci znaleźć program. 

Usuń klucz rejestru

KROK 5: Zlokalizuj folder programu, który chcesz zainstalować / odinstalować, sprawdzając wszystkie foldery jeden po drugim. Po znalezieniu właściwego folderu kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz Usuń . Kliknij OK, aby potwierdzić czynność i zamknąć edytor rejestru.

Usuń program klucza rejestru

Uruchom ponownie komputer po zakończeniu procesu i sprawdź, czy możesz zainstalować / odinstalować aplikację. Jeśli nie, wypróbuj następną metodę. 

Metoda 5 - Napraw problematyczną aplikację

Po zrobieniu wszystkiego Jeśli nadal otrzymujesz ten sam błąd, radzimy naprawić problematyczną aplikację z menu panelu sterowania. Jednak ta opcja nie jest dostępna dla wszystkich aplikacji, możesz spróbować, jeśli nie masz wszystkich opcji. Wykonaj poniższe czynności, aby naprawić aplikację.

KROK 1: Naciśnij Windows + R, aby otworzyć okno Uruchom , wpisz control, aby otworzyć okno Panelu sterowania.

Uruchom Panel sterowania

KROK 2: Wybierz menu Program i funkcje . W oknie zobaczysz wszystkie programy, które zainstalowałeś na swoim komputerze. Wybierz swój program, klikając go lewym przyciskiem myszy. Po wybraniu programu u góry zobaczysz 2-3 opcje.

KROK 3: Kliknij naprawę w górnym menu.

Napraw aplikację

KROK 4: Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie i zamknij okno po zakończeniu procesu. 

Będziesz mógł teraz zainstalować lub odinstalować wybrany program. Jeśli napotkasz jakiekolwiek problemy dotyczące wykonywania czynności, zawsze możesz zapytać nas w komentarzach.