Jak naprawić problem z zawieszaniem się Chrome w systemie Windows 10

Chrome jest jedną z najczęściej używanych przeglądarek na świecie ze względu na szereg funkcji, bezpłatne rozszerzenia i łatwość obsługi. Ale każda dobra rzecz ma swoje wady, podobnie jak Chrome. Często możesz zauważyć, że Chrome zawiesza się lub zawiesza podczas przeglądania sieci lub oglądania filmów.

Cóż, to bardzo częsty i dokuczliwy problem z Chrome, który po prostu frustruje Cię do końca. Próbujesz odświeżyć strony internetowe, ponownie uruchomić Chrome, a nawet ponownie uruchomić komputer, ale nic nie działa. Jednak wciąż jest nadzieja i odkryliśmy, że istnieje kilka poprawek, które działają. Zobaczmy, jak rozwiązać problem zawieszania się lub awarii Chrome.

Metoda 1: za pomocą ustawień zaawansowanych

Krok 1: Kliknij trzy pionowe kropki w prawym górnym rogu okna Google Chrome i wybierz Ustawienia z menu kontekstowego.

Trzy pionowe kropki w prawym górnym rogu okna Chrome Kliknij Ustawienia

Krok 2: W oknie Ustawienia przewiń w dół i kliknij, aby rozwinąć sekcję Zaawansowane .

Ustawienia Zaawansowane Rozwiń

Krok 3: W sekcji Zaawansowane przewiń w dół iw sekcji System wyłącz suwak Użyj akceleracji sprzętowej, jeśli jest dostępna . Pomoże to Chrome przestać używać akceleracji sprzętowej.

Zaawansowane przyspieszenie sprzętowe przy użyciu systemu, jeśli jest dostępne, Wyłącz

Teraz uruchom ponownie przeglądarkę Chrome i powinna działać normalnie. Jeśli jednak tak się nie dzieje i nadal ładuje się wolno lub ulega awarii, wypróbuj drugą metodę.

Metoda 2 - Wyłącz wszystkie rozszerzenia Chrome

1. Otwórz przeglądarkę Chrome.

2. Przejdź do chrome: // extensions /

3. Wyłącz wszystkie rozszerzenia.

4. Teraz uruchom ponownie przeglądarkę Chrome.

Usuń rozszerzenia

Metoda 3 - Zresetuj Chrome

1. Otwórz przeglądarkę Chrome.

2. Przejdź do chrome: // extensions /

3. Kliknij Zaawansowane w lewym menu.

4. Teraz kliknij reset i wyczyść.

Resetuj Chrome

Metoda 4: Korzystanie z Chrome Beta

Krok 1: Przejdź do Google i wyszukaj wersję beta Chrome do pobrania . Wybierz link do oficjalnej strony pobierania, aby otworzyć stronę pobierania.

Wyszukiwarka Google Pobierz Chrome Beta Kliknij Pierwszy wynik

Krok 2: Na oficjalnej stronie pobierania kliknij niebieski przycisk Pobierz Chrome Beta , aby pobrać wersję beta.

Oficjalna strona pobierania Kliknij Pobierz Chrome Beta

Teraz wystarczy zainstalować wersję beta przeglądarki i nie ma już problemu z opóźnieniami. W rzeczywistości możesz odinstalować normalną wersję Chrome i ponownie ją zainstalować, a będzie działać bezbłędnie. Nawet jeśli wrócisz do normalnej wersji z wersji beta, problem nadal będzie rozwiązany. Możesz również wypróbować alternatywne pobieranie zgodnie z trzecią metodą.

Metoda 5: Korzystanie z Google Canary

Krok 1: Przejdź do Google i wyszukaj kanarek Google . Kliknij wynik, który jest linkiem do oficjalnej strony internetowej do pobrania.

Szukaj w Google Google Canary Kliknij pierwszy wynik

Krok 2: Na oficjalnej stronie internetowej do pobrania kliknij żółty przycisk Pobierz Chrome Canary , aby rozpocząć pobieranie wersji.

Oficjalna strona internetowa Kliknij Pobierz Chrome Canary

Teraz, po zakończeniu instalacji, strony internetowe ładują się szybciej i wszystko powinno działać normalnie. Następnie możesz odinstalować normalną wersję Chrome i ponownie ją zainstalować, tak jak w przypadku powyższej wersji zakładu, a normalna wersja Google powinna wrócić do normy.