14 Najlepsze oprogramowanie Windows 10 do sprawdzania stanu baterii laptopa

Bateria laptopa jest prawdopodobnie najbardziej ignorowanym aspektem podczas korzystania z laptopa. Zwykle zapominamy, że laptop włącza się tylko z powodu baterii i może działać dobrze tylko wtedy, gdy bateria jest w dobrym stanie.

Nie możesz też pracować na laptopie z zawsze podłączonym zasilaczem. Po całkowitym naładowaniu musisz pracować bez niego i wtedy wiesz, czy bateria jest prawidłowo naładowana i będzie działać jak długo.

Niestety, nie ma wielu informacji na temat stanu baterii w systemie Windows. Wszystko, co widzisz, to ikona baterii, pozostały czas, wartość procentowa i tryb zasilania. Aby szczegółowo poznać stan baterii, potrzebujesz oprogramowania innej firmy, które nie tylko pokaże wszystkie dodatkowe szczegóły dotyczące baterii, ale także zapewni maksymalną wydajność baterii.

Oto lista najlepszych programów do sprawdzania stanu baterii laptopa.

BatteryInfoView

Widok informacji o baterii

Jest to prawdopodobnie najpopularniejszy w partii ze względu na swoją prostotę. To bezpłatne oprogramowanie do testowania baterii oferuje szczegółowe informacje o baterii w systemie.

Cechy :

 • Jest niewielkich rozmiarów i podaje aktualny stan baterii oraz szczegóły.
 • Pokazuje moc baterii w aktualnym czasie, markę baterii, nazwę programisty, numer seryjny itp.
 • Oferuje otwieranie dziennika, które wstawia nową serię dzienników wyświetlającą stan baterii co 30 sekund lub w oparciu o wybrany interwał czasowy.

Co najważniejsze, nie trzeba go instalować ani ładować żadnych plików DLL i jest kompatybilny ze wszystkimi wersjami systemu Windows.

Cena: za darmo

Optymalizator baterii

Optymalizator baterii

Jeśli szukasz czegoś, co nie tylko wyświetla szczegóły dotyczące stanu baterii, ale także optymalizuje baterię laptopa w celu zwiększenia wydajności, to jest to. Sprawdza laptopa i identyfikuje, co może poprawić wydajność baterii.

Cechy :

 • Pomaga przedłużyć żywotność baterii za pomocą najnowocześniejszych technik sprawdzania jej wydajności.
 • Oferuje łatwe do zrozumienia sugestie do wprowadzenia w życie, w tym przybliżoną ilość czasu, jaką można zaoszczędzić itp.
 • Może śledzić zużycie baterii w danym okresie i powiadamiać Cię, gdy zużycie baterii przekroczy ustawiony parametr.

Wykorzystuje najbardziej postępową technologię i funkcje, które umożliwiają bezpieczne, szybkie i wygodne identyfikowanie, ulepszanie i śledzenie wydajności baterii laptopa. Nie zajmuje dużo miejsca, a tym samym nie spowalnia systemu.

Cena: za darmo

BatteryMon

Bateria Mon

Jest to proste narzędzie do sprawdzania stanu baterii, które wyświetla wszystkie szczegóły dotyczące baterii laptopa w prostym interfejsie. Monitoruje stan i wydajność baterii laptopa, pomagając w ten sposób znaleźć sposoby na zwiększenie żywotności baterii laptopa.

Cechy:

 • Zapewnia różne szczegóły dotyczące baterii, takie jak pozostała bateria, źródło zasilania, wydajność, szybkość rozładowania, aktualny stan i inne.
 • Oferuje dodatkowe informacje o baterii za pośrednictwem menu informacji, takich jak nazwa baterii, napięcie, numer seryjny, ładowanie, cykl itp.
 • Umożliwia także przeglądanie szczegółów zasilania systemu, histogramu baterii, przełączanie na tryb mini i nie tylko.

Dostęp do różnych opcji ustawień, takich jak poprawianie przezroczystości mini okna lub rozwijanie symbolu na pasku zadań pulpitu, oferowanie instrukcji użytkownika, przyzwoity czas odpowiedzi na polecenia i minimalne wykorzystanie zasobów to jedne z innych głównych funkcji.

Cena: Freeware.

BATExpert

Bate Expert

Jest to kolejne proste i łatwe w użyciu oprogramowanie do testowania baterii laptopów, które jest idealne dla wszystkich użytkowników, początkujących i profesjonalistów. Wyświetla wszystkie szczegóły dotyczące stanu baterii laptopa i współpracuje ze wszystkimi typami notebooków.

Cechy :

 • Obejmuje wszystkie aspekty stanu baterii poprzez informacje, które obejmują nazwę producenta, aktualny stan, napięcie i inne.
 • Łatwy w instalacji i wyposażony w responsywny i przyjazny dla użytkownika interfejs.
 • Zintegrowane oprogramowanie identyfikacyjne szybko wykrywa stan baterii. Jeśli bateria nie zostanie wykryta, otrzymasz powiadomienie.

Co więcej, pokazuje również temperaturę baterii, czas pozostały do ​​ostatniego ostrzeżenia o wyczerpaniu baterii lub cykle ładowania.

Cena: Freeware.

PowerPanel Personal Edition

Panel mocy

Chociaż nie jest to tradycyjne oprogramowanie do testowania stanu baterii laptopa, zapewnia on zasilanie awaryjne, które zapewnia działanie laptopa / notebooka nawet w przypadku awarii zasilania.

Cechy :

 • Ułatwia płynne zamknięcie systemu w przypadku awarii zasilania po podłączeniu zasilacza UPS do systemu za pomocą kabla USB.
 • Zapisuje wszystkie otwarte pliki i chroni system przed utratą lub uszkodzeniem danych.
 • Wyświetla wszystkie ważne szczegóły dotyczące zasilacza UPS, takie jak źródło zasilania, czas jego działania i wydajność baterii.

Co więcej, monitoruje również zużycie baterii i informuje o cenie źródeł zasilania poprzez łatwy w obsłudze interfejs.

Cena: za darmo

BatteryCare

Chociaż przedłużenie żywotności baterii może nie być możliwe przy użyciu oprogramowania przez cały czas, może pomóc Ci zaoszczędzić żywotność baterii na różne sposoby, a tym samym pośrednio zwiększyć jej pojemność. To oprogramowanie robi właśnie to, monitorując stan baterii laptopa i wydajność, aby pomóc mu dłużej działać.

Cechy :

 • Monitoruje w ten sposób cykle rozładowania baterii, mierząc wydajność baterii i wydłużając jej całkowitą żywotność.
 • Łatwy i szybki w instalacji, jest obecny jako symbol w zasobniku systemowym pulpitu.
 • Po kliknięciu prawym przyciskiem myszy natychmiast przełącza plan zasilania na opcje Zrównoważony, Oszczędzanie energii lub Wysoka wydajność.
 • Wyświetla szczegółowe informacje dotyczące baterii laptopa w głównym interfejsie, w tym stan baterii, bieżącą wydajność i pozostały czas.
 • Pozwala modyfikować zaawansowane opcje za pośrednictwem panelu Ustawienia.

Wśród innych ważnych funkcji jest skonfigurowanie go w celu dostarczania sugestii dotyczących kalibracji baterii, otrzymywania powiadomień, gdy bateria się wyczerpuje, automatycznego konfigurowania planów zasilania na podstawie istniejącego źródła zasilania lub uruchamiania go w trybie administratora.

Cena: za darmo

BatteryBar

Pasek baterii Pro

Jest to kompaktowe oprogramowanie do sprawdzania stanu baterii, które oferuje szczegółowe informacje o wydajności baterii komputera wraz z szybkością, z jaką się rozładowuje. Ocenia wyniki na podstawie wcześniejszych danych dotyczących ładowania lub rozładowania, aby zaoferować dokładniejsze szacunki dotyczące oczekiwanej żywotności baterii.

Cechy :

 • Umieszcza się jako symbol na pasku zadań pulpitu.
 • Wyświetla miernik baterii w kompaktowym oknie interfejsu.
 • Zapewnia najnowsze wskaźniki zużycia baterii w pozostałym czasie.
 • Oferuje zaawansowane szczegóły dotyczące wydajności baterii na panelu stanu.
 • Zapewnia szeroki zakres opcji konfiguracyjnych za pomocą opcji Ustawienia.

Ponadto umożliwia korzystanie z indywidualnych profili baterii dla oddzielnych schematów zasilania, dyskretne działanie narzędzia po naładowaniu baterii w 100%, zmianę stylu czcionki, używanie własnych dźwięków do powiadamiania o niskim poziomie naładowania baterii i nie tylko.

Cena: dostępna bezpłatna wersja próbna; Wersja Pro wyceniona na 10 USD.

Inteligentniejsza bateria

Inteligentniejsza bateria

To kolejne świetne narzędzie do testowania baterii, które pomaga wydłużyć żywotność baterii laptopa / notebooka, informując Cię o wszystkich szczegółach związanych z baterią. Wyświetla wydajność baterii na podstawie cykli ładowania / rozładowania i ocenia inne ważne specyfikacje, takie jak poziom zużycia i liczba cykli rozładowania.

Cechy :

 • Jest wyposażony w schludny i prosty interfejs użytkownika, który umożliwia ustalenie ekskluzywnych wytycznych za pomocą kilku kliknięć.
 • Oferuje szczegółowe informacje dotyczące stanu baterii podczas ładowania lub nie, takie jak poziom rozładowania, liczba cykli i inne.
 • Udostępnia ogólne informacje dotyczące baterii, takie jak procent naładowania, nazwa producenta, aktualny stan, nazwa urządzenia i inne.

Umożliwienie przeglądania wydajności baterii na wykresach, zapisywanie jej w formacie JPG, dostosowywanie opcji zasilania lub dostosowywanie ostrzeżeń to tylko niektóre z innych ważnych funkcji.

Cena: dostępna bezpłatna wersja próbna; Wersja Pro wyceniona na 14 USD.

Monitor stanu baterii

Laptopy działają na baterii, dlatego musisz zawsze mieć pewność, że jest prawidłowo naładowany, a wydajność baterii jest najlepsza, nawet gdy nie jest ładowana. Monitoruje ogólny stan baterii i wyświetla go w oknie głównym w czasie rzeczywistym.

Cechy :

 • Umożliwia przejście do trybu wyświetlania z widocznymi wykresami i wszystkimi kontrolkami.
 • Zawiera szczegółowe informacje dotyczące laptopa, na przykład czas pracy na temat istniejącego stanu akumulatora, poziomu naładowania, temperatury akumulatora itp.
 • Jest gotowy do uruchomienia, jeśli opcja uruchamiania jest aktywna.

Ponadto zarządza również zaawansowanymi informacjami, takimi jak przypisywanie własnego klawisza skrótu do wyłączania ekranu, przyciemniania wyświetlacza i nie tylko.

Cena: Freeware.

BatteryLifeExtender

Wydłużenie żywotności baterii

Jeśli posiadasz laptopa Samsung, to oprogramowanie jest specjalnie dla Ciebie. Pomaga to zoptymalizować żywotność baterii laptopa, pomagając w ten sposób zaoszczędzić pieniądze, które w innym przypadku wydałbyś na nową baterię.

Cechy :

 • Oferuje łatwe w użyciu podejście przy minimalnym nakładzie pracy, a to od razu dotyczy baterii.
 • Zapobiega przekroczeniu poziomu naładowania 80%, gdy ładowarka jest stale podłączona do laptopa.
 • Szczególnie zalecany dla komputerów znajdujących się w stałych miejscach i zawsze podłączonych do komputera.
 • Aby można było używać go z dala od biurka, tryb Life Extender musi być dezaktywowany, umożliwiając jednocześnie całkowite naładowanie baterii.

Ma możliwość działania w tle, zużywa minimalne zasoby systemowe, dzięki czemu nie spowalnia pracy laptopa.

Cena: za darmo.

Oszczędzaj baterię

Jeśli chcesz zobaczyć tylko stan baterii, to oprogramowanie do testowania baterii jest tym, czego potrzebujesz. To proste narzędzie pomaga sprawdzić aktualny stan baterii i czas, jaki pozostał do rozładowania baterii.

Cechy :

 • Zapobiega przeładowaniu baterii.
 • Ostrzega, gdy bateria jest całkowicie naładowana.
 • Pozwala wybrać stan baterii i różne opcje konfiguracji.
 • Zawiera informacje o stanie baterii, stan naładowania baterii, listę szczegółów poprzedniego ładowania i formularz wykresu oraz umożliwia eksportowanie poprzednich szczegółów ładowania.

Ma przyjazny dla użytkownika interfejs, wysyła komunikaty o stanie aplikacji, pokazuje stan baterii na kafelkach na żywo, oferuje cztery różne typy kafelków na żywo i nie tylko.

Cena: za darmo.

BatteryCat

Bateria Cat

To wyjątkowe oprogramowanie do testowania baterii nie tylko monitoruje aktualny stan baterii, ale także zapisuje aktualny stan zdrowia, śledząc w ten sposób zużycie i pogorszenie stanu baterii w dłuższej perspektywie.

Ponadto pozwala na monitorowanie prądu i maksymalnego naładowania baterii. Możesz też sprawdzić, czy ładowarka jest połączona z laptopem i czy bateria się ładuje.

Cena: za darmo

Kalibracja baterii MSI

Jeśli masz laptop lub notebook wyprodukowany przez MSI, ten jest z nim wbudowany. Ta zintegrowana aplikacja analizuje stan baterii laptopa lub notebooka w bieżącym czasie.

Cechy :

 • Skanuje i śledzi baterię laptopa oraz wyświetla szczegóły, takie jak stan baterii, poziom mocy lub wydajność baterii.
 • Wyświetla również, czy bateria została uszkodzona lub szybko się rozładowuje z powodu mniejszego ładowania.
 • Może być kompatybilny z fabryczną baterią laptopa lub z nowymi jednostkami baterii.
 • Może działać jako aplikacja w tle, którą można otworzyć z zasobnika systemowego.
 • Może również obsługiwać konfiguracje oszczędzające energię.

Co więcej, ma prosty interfejs, który pokazuje aktualny i całkowity czas pracy baterii, a także stan baterii i wskaźnik zużycia energii.

Cena: Freeware.

Wniosek

Jeśli nie chcesz dać się złapać w nieoczekiwaną sytuację, polegającą na wyczerpywaniu się baterii, gdy najbardziej potrzebujesz laptopa, kup jedno z tych programów do testowania baterii, aby zawsze być po bezpiecznej stronie. Są to jedne z najlepszych narzędzi do sprawdzania stanu baterii, które zapewnią ciągłą aktualizację stanu baterii.