Top 15 najlepszych oprogramowania serwera DLNA

Każdy internauta chce mieć możliwość nieograniczonego przesyłania strumieniowego audio, wideo, zdjęć i muzyki. I to prawdziwa rozkosz móc to robić bez żadnych problemów. Wszyscy mamy kolekcję jakiegoś rodzaju multimediów (muzyka, zdjęcia lub filmy) na naszych komputerach i telefonach komórkowych, które można odtwarzać później, zgodnie z naszą wygodą. Tak więc, aby przesyłać strumieniowo te zapisane multimedia, domowy serwer multimediów wykonuje zadanie.

Serwery DLNA to typy domowych serwerów multimedialnych, o których mówimy. Korzystając z tych serwerów, możesz przesyłać strumieniowo lub udostępniać multimedia między wieloma urządzeniami bez konieczności ręcznej konfiguracji. Niezależnie od tego, czy jest to Twój iPhone, konsole do gier czy telefon z systemem Android, serwer DLNA ustanawia połączenie między tymi urządzeniami i umożliwia udostępnianie ulubionych multimediów. Zasadniczo przekształca Twój komputer w potężne domowe centrum strumieniowego przesyłania multimediów, umożliwiając bezprzewodowe przesyłanie strumieniowe multimediów w całym domu.

Tak więc, jeśli zastanawiasz się, gdzie znaleźć najlepsze oprogramowanie serwera DLNA do swoich potrzeb, oto główna lista na początek.

Oprogramowanie Kodi Open Source do kina domowego

Kodi Min

Jeśli szukasz oprogramowania, które może urozmaicić twoją przestrzeń rozrywki, to Kodi Open Source Home Theater Software może być najlepszym wyborem dla Ciebie. Program oferuje nieograniczone funkcje w przyjaznym dla użytkownika i atrakcyjnym interfejsie, który ożywia przechowywane multimedia. Co więcej, oferuje również forum wsparcia lub społeczność, która jest zalewana pytaniami, odpowiedziami i wskazówkami od ludzi z całego świata.

Co więcej? Zawiera również ogromny katalog dodatków społecznościowych, do których masz dostęp. Możesz dalej dostosowywać i dostosowywać te katalogi, aby zaaranżować idealne ramy rozrywki. Niezależnie od tego, czy posiadasz smart TV, czy smartfon, dzięki Kodi masz rozrywkę na wyciągnięcie ręki. Działa ze wszystkimi głównymi platformami, w tym Windows, Mac OSX, iOS, Android, Linux i Raspberry Pi.

Cena: darmowe i otwarte

Serwer multimediów PLEX

Plex min

PLEX Media Server oferuje kilka świetnych funkcji i współpracuje z większością platform, takich jak Windows, Linux, Mac, Docker, Synology, Qnap, Netgear, Seagate itp. Oprogramowanie umożliwia strumieniowe przesyłanie ulubionej telewizji na żywo, programów internetowych, podcastów , wiadomości wideo wraz z osobiście zapisanymi mediami na urządzeniu mobilnym lub ekranie komputera.

Oprogramowanie gromadzi wszystkie Twoje multimedia w jednym miejscu i umożliwia ich przesyłanie strumieniowe na wszystkie urządzenia. Wśród innych jego funkcji są:

 • telewizja na żywo i DVR, które umożliwiają oglądanie na żywo i nagranych programów telewizyjnych na wszystkich urządzeniach;
 • oferuje dostęp do ogromnej kolekcji utworów Tidal (59 milionów), 250 000 teledysków i innych oryginalnych nośników;
 • umożliwia dostęp do podcastów, programów internetowych, wiadomości i nie tylko w jednej aplikacji;
 • organizuje osobiste multimedia, które można przesyłać strumieniowo na dowolne urządzenie w dowolnym miejscu.

Cena: dostępny 30-dniowy bezpłatny okres próbny; aktualizacja zaczyna się od 4,99 USD

PlayOn

Playon min

Przesyłanie strumieniowe, nagrywanie i przesyłanie ulubionych multimediów jest płynne jak jedwab dzięki PlayOn. Umożliwia nagrywanie filmów i programów telewizyjnych, które można dodać do listy obserwowanych, aby obejrzeć je później. Umożliwia także przesyłanie strumieniowe do dowolnego urządzenia, takiego jak PlayStation, Roku, Xbox itp. Wśród innych głównych funkcji są:

 • oferuje bezpłatną aplikację mobilną umożliwiającą nagrywanie lub oglądanie programu w dowolnym miejscu na świecie;
 • umożliwia odtworzenie nagranego programu bez reklam;
 • automatycznie nagrywa nowe odcinki ulubionych programów;
 • pozwala nagrać serię jednym kliknięciem;
 • umożliwia ustawienie z wyprzedzeniem godzin nagrywania;
 • automatycznie wysyła nagrania lub serię do iTunes jednym kliknięciem.

Aby uzyskać dodatkową pomoc, oferuje świetny zespół wsparcia, który jest dostępny, aby pomóc Ci we wszelkich wątpliwościach.

Cena: dostępny 7-dniowy bezpłatny okres próbny; aktualizacja dostępna za 1,99 USD / miesiąc

Serviio

Serviio min

Serviio umożliwia użytkownikom przesyłanie strumieniowe różnych plików multimedialnych, na przykład zdjęć, filmów i muzyki do wielu urządzeń, w tym telewizorów, smartfonów, konsoli do gier lub odtwarzacza Bluray w sieci domowej. Podczas gdy bezpłatna wersja oferuje łączność z wieloma urządzeniami, wersja pro oferuje zaawansowane możliwości udostępniania multimediów w całym gospodarstwie domowym.

Najlepsze w Serviio jest to, że jest kompatybilne z różnymi urządzeniami domowymi, takimi jak smartfony, telewizory, tablety, Xbox, Playstation 3 i nie tylko. Ma na celu zwiększenie potencjału urządzeń i / lub zmniejszenie niedostatków obsługi odtwarzania formatu multimediów poprzez zapewnienie obsługi profili dla określonych urządzeń.

Dodatkowo umożliwia dostęp do plików w podróży dzięki wersji pro, a także pozwala sterować nią po prostu za pomocą głosu. Oparta na Javie, działa ze wszystkimi głównymi platformami, takimi jak Windows, Mac i Linux.

Cena: dostępna bezpłatna wersja; Wersja Pro dostępna za 25 USD

Poddźwiękowy

Pełen funkcji Subsonic jest dostępny za pośrednictwem przeglądarki. Umożliwia dostęp do muzyki z dowolnego miejsca z połączeniem internetowym. Niektóre z jego głównych zalet to:

 • jest to oprogramowanie typu open source;
 • utworzone przez niego listy odtwarzania można udostępniać innym;
 • oferuje ponowne próbkowanie na miejscu, w którym przepływności można zminimalizować na miejscu za pomocą kodera ffmpeg;
 • pozwala na utworzenie listy odtwarzania i wcześniejsze buforowanie utworów w telefonach komórkowych;
 • działa jako odbiornik podcastów, Chromecast, Sonos, w trybie jukebox, z wieloma frontendami i tak dalej.

Działa ze wszystkimi głównymi platformami, takimi jak Windows, Mac, Linux itp.

Cena: 1 $ miesięcznie.

Universal Media Server

Universal Media Server, serwer mediów UPnP kompatybilny z DLNA, był początkowo oparty na serwerze mediów PS3. Działa ze wszystkimi głównymi systemami operacyjnymi, w tym Windows, Mac OS X i Linux. Co ciekawe, oprogramowanie może przesyłać strumieniowo kilka różnych formatów multimediów z minimalną lub bez żadnej konfiguracji.

UMS jest obsługiwany przez MEncoder, FFmpeg, tsMuxeR i inne, które mieszają się, aby zapewnić obsługę różnych formatów multimediów. Działa z różnymi urządzeniami, takimi jak PS3, Xbox, telewizory, smartfony i tak dalej.

Cena: darmowe i otwarte

Ampache

Dla miłośników muzyki wolny i otwarty program Ampache to świetny chwyt. Jest to aplikacja internetowa n oferująca usługi w zakresie przesyłania strumieniowego audio / wideo. Jest to również menedżer plików, za pomocą którego możesz uzyskać dostęp do swojej muzyki i filmów z dowolnego miejsca i na dowolnym urządzeniu obsługującym połączenie internetowe. Wśród jego głównych cech są:

 • umożliwia przeglądanie i zarządzanie kolekcją muzyki na komputerze przy użyciu prostego interfejsu internetowego. Korzystając z tego interfejsu, można nawet synchronizować natywne i zdalne katalogi z ekskluzywną i trwałą kolekcją;
 • umożliwia przesyłanie strumieniowe wybranych utworów do ulubionego odtwarzacza, zarządzanie nimi za pomocą Localplay lub bezpośrednie słuchanie utworów na stronie internetowej za pomocą odtwarzacza HTML5;
 • umożliwia słuchanie ulubionych numerów z dowolnego urządzenia, takiego jak smartfony, telewizory lub tablety.

Cena: darmowe i otwarte

Emby Media Server

Serwer Emby Medi pomaga z łatwością przenosić muzykę na dowolne urządzenie. Łączy całą Twoją kolekcję multimediów (muzykę, zdjęcia i filmy) w jednym miejscu, gdzie automatycznie konwertuje Twoje multimedia na dowolnym urządzeniu i przesyła je strumieniowo. Niektóre z jego głównych funkcji obejmują:

 • ułatwia pełne wykorzystanie osobistych zapisanych multimediów w dowolnym miejscu. Nie wiąże się to z kłopotliwym korzystaniem z adresu IP, a raczej wystarczy się zalogować i rozpocząć grę;
 • oferuje obsługę telewizji na żywo i przesyła ją na dowolne urządzenie, steruje nagrywarką DVR i pozwala w pełni wykorzystać swoją kolekcję nagrań;
 • umożliwia łatwe kontrolowanie dostępu dzieci, umożliwiając monitorowanie i zdalne sterowanie ich sesjami zgodnie z własnym wyborem.

Co więcej, automatycznie organizuje osobiste multimedia w eleganckie i atrakcyjne wyświetlacze. Co najważniejsze, informuje Cię o aktywności serwera w zależności od wydarzeń i działań, które są dla Ciebie kluczowe.

Cena: zaczyna się od 4,99 USD / miesiąc

PS3MediaServer

PS3MediaServer to serwer DLNA napisany w języku Java, który pomaga w przesyłaniu strumieniowym lub transkodowaniu dowolnego formatu plików multimedialnych z niewielką konfiguracją lub bez niej. Program jest obsługiwany przez pakiety Mplayer i FFmpeg. Najlepsze jest to, że nie wymaga pakietów kodeków do instalacji, nie wymaga konfiguracji folderów i wstępnego analizowania ani żadnej takiej uciążliwości.

Wszystkie foldery multimedialne na twoim komputerze są bezpośrednio przeglądane przez PS3. Odświeża się automatycznie i oferuje transkodowanie wideo w czasie rzeczywistym przez MEncoder.

Cena: bezpłatnie

MediaPortal

MediaPortal twierdzi, że oferuje najlepsze wrażenia z multimediów, przekształcając komputer w praktycznie kompletne rozwiązanie multimedialne. Program jest zasilany przez podstawowy sprzęt, który łączy się bezpośrednio z telewizorem i wyświetla wszystkie Twoje zdjęcia, muzykę, filmy i programy telewizyjne w bardzo atrakcyjny sposób. Możesz nawet używać programu z projektorem, aby zwiększyć wrażenia.

Niektóre z jego istotnych cech to:

 • umożliwia bezpłatne oglądanie, planowanie i nagrywanie telewizji na żywo;
 • umożliwia odtwarzanie filmów, dysków DVD, wideo i dysków Blu-Ray;
 • umożliwia słuchanie radia i ulubionej muzyki;
 • pozwala cieszyć się zdjęciami, domowymi filmami wideo, a nawet tworzyć pokazy slajdów dla zabawy;
 • umożliwia strumieniowe przesyłanie multimediów, telewizji i radia do dowolnego innego komputera podłączonego do Twojej sieci;
 • pomaga w korzystaniu z pilota siedzącego z łóżka;
 • umożliwia otrzymywanie szczegółowych aktualizacji z wiadomościami, pogodą i nie tylko;
 • umożliwia dostęp do oprogramowania z telefonów komórkowych lub bezpośrednio w Internecie.

Oferuje również wiele wtyczek i skórek do zaawansowanych działań, takich jak monitorowanie HTPC, strumieniowanie telewizji internetowej lub filmów z YouTube i nie tylko.

Cena: darmowe i otwarte

MediaTomb

MediaTomb to kolejny świetny serwer DLNA typu open source oparty na serwerze multimediów UPnP, któremu towarzyszy całkiem niezły interfejs sieciowy. Umożliwia strumieniowe przesyłanie osobistych multimediów za pomocą połączenia z siecią domową, a następnie oglądanie lub słuchanie ich na kilku różnych urządzeniach opartych na UPnP.

Jako użytkownik możesz przesyłać strumieniowo swoje multimedia na urządzenia takie jak PlayStation 3. Biorąc pod uwagę, że jest to oprogramowanie oparte na systemie Ubuntu, być może będziesz musiał poszukać alternatyw, aby móc przesyłać strumieniowo na różne urządzenia.

Cena: darmowe i otwarte

MEEDIOS

Dla tych, którzy szukają darmowego i otwartego oprogramowania serwera DLNA, MEEDIOS może być świetną opcją. Jest specjalnie zaprojektowany do zarządzania i wyświetlania wszystkich multimediów cyfrowych w jednym szczegółowym pakiecie. Program oferuje pełną obsługę multimediów, nieograniczone możliwości dostosowywania i bogaty interfejs, z którego może korzystać cała rodzina. Niektóre obsługiwane przez niego multimedia obejmują zdjęcia, muzykę, programy telewizyjne, media internetowe, przeglądanie sieci Web, gry i tak dalej.

Ponadto obsługuje również odtwarzanie tych multimediów w większości formatów i nośników, w tym formaty fizyczne, cyfrowe i internetowe.

Cena: darmowe i otwarte

LXiMediaCenter

LXiMediaCenter to serwer oparty na DLNA, który przesyła strumieniowo lub transkoduje ulubione multimedia (zdjęcia, filmy, muzykę i programy telewizyjne) do różnych telewizorów i odtwarzaczy multimedialnych zgodnych z DLNA, takich jak PS3, Xbox 360 i Streamium.

Co ciekawe, program obsługuje również napisy i wybór języka audio. Umożliwia odtwarzanie ulubionych cyfrowych multimediów na dowolnym urządzeniu.

Cena: bezpłatnie

Serwer multimediów OpenFLIXR

OpenFLIXR Media Server to wszechstronny serwer multimediów, który automatycznie pobiera i udostępnia pliki multimedialne. Czy to dowolna aplikacja (Couchpotato, Plex czy SickRage), wyświetla wszystkie Twoje multimedia. Najlepsze jest to, że niezależnie od tego, czy jest to telewizor, komputer czy telefon komórkowy, przesyła strumieniowo do dowolnego urządzenia, o którym pomyślisz. Jest to całkowicie internetowe oprogramowanie zawierające narzędzia do monitorowania i zarządzania.

Chociaż może aktualizować wszystkie pliki multimedialne i zapewnia ich płynne działanie dzięki inteligentnej automatycznej aktualizacji, może również działać na dowolnej platformie, biorąc pod uwagę, że jest to aplikacja wirtualna.

Cena: darmowe i otwarte

OSMC Media Center

OSMC Media Center to darmowy i otwarty serwer multimediów oparty na DLNA, który został zaprojektowany przez ludzi dla ludzi. To proste i łatwe w użyciu oprogramowanie o atrakcyjnym wyglądzie. Jest oparty na Debianie Linux i Kodi Media Center. Dodatkowo oferuje sklep z aplikacjami, który pozwala dostosować wrażenia z programu do własnych upodobań, a wszystko to za pomocą pilota.

Program odtwarza prawie wszystkie główne formaty multimedialne dostępne z kilku różnych urządzeń i kodów strumieniowych.

Cena: darmowe i otwarte

Wniosek

Wybierz z obszernej listy najlepszych programów serwerowych DLNA powyżej i zwiększ swoje wrażenia z przesyłania strumieniowego.