Poprawka: Caps Lock utknął problem w systemie Windows 10

Czy nie możesz wyłączyć klawisza Caps Lock na swoim komputerze, ponieważ zablokował się i szukasz rozwiązania? Jeśli rzeczywiście masz do czynienia z tym problemem, to właśnie trafiłeś we właściwe miejsce. Niektórzy użytkownicy systemu Windows 10 również narzekają na ten sam rodzaj problemu na swoim komputerze. Możesz łatwo rozwiązać ten problem, przełączając klawisz „ Caps Lock ” na klawisz „ Shift ”. Postępuj zgodnie z tą poprawką na swoim komputerze, a problem zostanie rozwiązany w mgnieniu oka. Ale zanim przejdziesz dalej, powinieneś wypróbować te obejścia, aby najpierw przetestować niektóre warunki:

Obejścia -

1. Odłącz klawiaturę od komputera i ponownie podłącz ją do komputera. Teraz sprawdź, czy klawisz „ Caps Lock ” działa, czy nie.

2. Spróbuj podłączyć klawiaturę do innego laptopa / komputera i sprawdź, czy problem z klawiszem „ Caps Lock ” nadal występuje, czy nie. Jeśli problem nadal występuje, powinieneś pomyśleć o wymianie klawiatury.

3. Uruchom ponownie komputer. Sprawdź, czy to pomaga, czy nie.

Jeśli którekolwiek z tych obejść nie pomogło, skorzystaj z tego rozwiązania:

Fix-Change Advanced key settings on your computer-

Zmiana zaawansowanych ustawień kluczy na komputerze może rozwiązać ten problem na komputerze.

1. Naciśnij klawisz Windows + I, aby otworzyć okno Ustawienia .

2. Teraz kliknij „ Czas i język ”.

Ustawienia czasu i języków

3. W oknie Ustawienia kliknij „ Język ” po lewej stronie, a następnie po prawej stronie, przewiń w dół i kliknij „ Wybierz metodę wprowadzania, która ma być zawsze używana jako domyślna ”.

Język Wybierz wejście

4. Teraz przewiń w dół i kliknij „ Skróty klawiaturowe ”, aby otworzyć okno Zaawansowane ustawienia klawiszy .

Klawisze skrótu języka wprowadzania

5. W oknie Usługi tekstowe i język wprowadzania , w ustawieniach „ Aby wyłączyć Caps Lock ”, kliknij „ Naciśnij klawisz SHIFT ”.

6. Na koniec kliknij „ Zastosuj ” i „ OK ”, aby zapisać zmiany na swoim komputerze.

Usługi tekstowe Zastosuj OK

Teraz, jeśli „ Caps Lock ” utknie na twoim komputerze, będziesz mógł go wyłączyć, naciskając po prostu klawisz „ Shift ” na klawiaturze. Twój problem zostanie rozwiązany.