15 najlepszych darmowych programów do zmiany nazwy plików dla systemu Windows 10

Zastanawiasz się, dlaczego potrzebujesz oprogramowania do zmiany nazw plików? Oprogramowanie do zmiany nazw plików jest szczególnie przydatne dla osób zajmujących się pisaniem, fotografią, projektowaniem lub po prostu dla kogoś, kto zajmuje się dużą ilością plików w ciągu dnia. Biorąc pod uwagę, że ręczna zmiana nazw plików może być obciążająca, narzędzia te mogą być naprawdę przydatne.

Chociaż możesz łatwo grupować nazwy plików lub folderów w systemie Windows, zaznaczając je wszystkie, a następnie naciskając klawisz F2 na klawiaturze. W ten sposób pewna liczba plików i folderów zostanie automatycznie dodana, aby nazwa była wyjątkowa.

Jednak potrzebujesz dużo większej kontroli nad tym, w jaki sposób chcesz zmieniać nazwy plików w partii. Na przykład możesz chcieć dodać kilka słów na końcu lub na początku nazw plików lub możesz nawet chcieć usunąć określoną liczbę znaków ze wszystkich nazw plików. Pomimo twoich wymagań, korzystanie z dobrego oprogramowania do zmiany nazw plików jest koniecznością. Tutaj mamy listę oprogramowania do zmiany nazw plików dla systemu Windows.

Narzędzie zbiorczej zmiany nazwy

Zbiorcza zmiana nazwy Utlity

Narzędzie Bulk Rename Utility jest jednym z najpopularniejszych programów do zmiany nazw plików na liście dla systemu Windows. Z łatwością może z łatwością zaspokoić codzienne wymagania dotyczące zmiany nazwy partii. Chociaż ekran główny może być nieco skomplikowany dla początkujących, staje się naprawdę łatwy w użyciu, gdy go opanujesz.

Program zawiera wszystkie potrzebne funkcje, pomimo wymagań dotyczących zmiany nazwy. Wśród jego głównych cech są:

 • Dodawanie, usuwanie lub zmiana tekstu w nazwach plików;
 • Zmiana wielkości liter w nazwach plików;
 • Dołączanie lub dołączanie tekstu do nazw plików;
 • Usuwanie słów, cyfr, znaków lub symboli;
 • Poprawianie rozszerzeń;
 • Kopiowanie plików lub przenoszenie ich oraz
 • Wspieranie zwykłych wyrażeń.

Najlepsze w programie jest to, że jest super szybki. Co więcej, jest dostępny zarówno w wersji do zainstalowania, jak i przenośnej. Wersja instalacyjna dodaje element menu kontekstowego z prawym przyciskiem myszy, który pomaga szybko zmienić nazwę.

Cena: bezpłatnie do użytku osobistego; Już od 49,95 USD za ponad 6 komputerów do użytku biznesowego.

Elastyczny Renamer

Elastyczny Renamer

Flexible Renamer to kolejna świetna aplikacja do zmiany nazwy, która zawiera wiele opcji, takich jak zmiana nazwy za pomocą tagów (ID3, Exif itp.), Numerowanie plików, używanie symboli wieloznacznych lub zwykłych wyrażeń, chodzenie po kolejności folderów, oferowanie ustawień wstępnych do regularnych zadań zmiany nazwy ( usuwanie nawiasów) i nie tylko. Co ciekawe, funkcja podglądu eliminuje błędy i powiadamia o nazwaniu wszelkich sporów.

Wśród innych ważnych funkcji jest możliwość zmiany nazwy za pomocą muzyki ID3, IPTC, DOC, znaczników HTML i Exif, możliwość pisania skryptów w VBScript lub Jscript dla skomplikowanych funkcji zmiany nazwy, lekka i bezpłatna bez konieczności instalacji, możliwość aby dodać menu kontekstowe do Eksploratora Windows w celu zmiany nazw plików w wybranych folderach i dostępności w wielu tłumaczeniach (angielski, francuski, japoński, niemiecki i hiszpański).

Cena: za darmo

File Renamer Basic

File Renamer

Jeśli szukasz oprogramowania do zmiany nazw plików, które może skutecznie zmienić nazwy kilku plików i obrazów, najlepszym rozwiązaniem może być podstawowa zmiana nazwy plików. Posiada doskonały interfejs z listą plików i drzewem katalogów.

Niektóre z jego głównych cech to:

 • Obsługa zwykłych wyrażeń, takich jak EXIF, ID3 v1 i ID3 v2. przechowywane profile dla powtarzających się zadań, zmiany nazw list i edycji tagów.
 • Znakomite pliki pomocy.
 • Bezpłatna licencja z ograniczonymi funkcjami.
 • Dobrze zaprojektowany interfejs.
 • Idealny plik do zmiany nazwy.

Cena: za darmo

Zaawansowany Renamer

Zaawansowany Renamer

Advanced Renamer to świetne i skuteczne narzędzie do zmiany nazwy partii, które jest wyposażone w czternaście różnych funkcji zmiany nazwy. Najlepsze w tym narzędziu jest to, że jest bezpłatne i lekkie. Ponadto ma dobrze wyglądający interfejs i pomaga zmienić nazwy kilku plików i folderów za pomocą technik zmiany nazwy.

Chociaż interfejs może wydawać się nieco skomplikowany na początku dla początkujących, ale staje się łatwiejszy, gdy będziesz z nim dalej pracować. Wśród jego głównych cech są:

 • Eliminacja wybranych sekcji nazwy pliku;
 • Zmiana nazwy za pomocą tagów;
 • Zmiana / weryfikacja atrybutów plików i sygnatury czasowej;
 • Renumeracja plików;
 • Tworzenie niestandardowych pasków partii.

To nie wszystko, ponieważ program umożliwia również zmianę nazw plików na podstawie danych wyodrębnionych z plików docelowych, takich jak informacje GPS, data emisji programu telewizyjnego z pobranych filmów i tak dalej. Umożliwia tworzenie różnych typów różnych technik, które zaspokoją Twoje wymagania, przy użyciu niestandardowej funkcji skryptów wsadowych.

Cena: bezpłatnie do użytku osobistego (ograniczona); Aktualizacja zaczyna się od 20 $.

PFrank

Pfrank

PFrank jest również znany z kilku zaawansowanych funkcji, podobnie jak inne podobne narzędzia. Wśród jego głównych funkcji jest opcja zmiany nazw plików na podstawie tagów, zmiana właściwości plików i sygnatur czasowych, klasyfikacja zmiany nazwy wzorca i nie tylko.

Ponadto program obsługuje również wyrażenia regularne w przypadku bardziej złożonych wymagań dotyczących zmiany nazwy. Program rzeczywiście zawiera pewne wstępnie ustawione wyrażenia regularne, a jeśli tego wymaga, możesz je łatwo zmienić w zależności od potrzeb.

Jest to zaawansowane oprogramowanie do zmiany nazw plików, więc ma stromą krzywą uczenia się z kłopotliwym interfejsem użytkownika. Ale jeśli możesz zignorować skomplikowany interfejs i niektóre nazwy techniczne, ta aplikacja może być dla Ciebie najlepsza

Cena: za darmo

Renamer

Renamer Lite

Renamer zapewnia kilka sposobów szybkiego modyfikowania nazw plików i folderów partiami. Oferuje pomocne podejście, które ułatwia zmianę nazwy lub zmianę nazw wielu plików.

Po uruchomieniu aplikacji zostaniesz poproszony o zapoznanie się z Podręcznym przewodnikiem. Zapewnia wyraźny widok interfejsu aplikacji, który jest mały i podzielony na dwie główne części, jedną, która tworzy regułę, a drugą do przeciągania plików, które mają być zmienione.

Istnieje 14 kategorii reguł, które obejmują funkcje takie jak Wstaw, Usuń i Zmień kolejność. Po kliknięciu otworzy się nowe okno z polami wyboru i przyciskami opcji, sprawiając, że cały proces przebiega błyskawicznie. Wśród jego głównych zalet jest to, że działa szybko, zawiera opcje takie jak przedrostek, sufiks i po tekście, opcje ponownego układania nazw plików i usuwania znaków i nie tylko.

Cena: za darmo

Metamorfoza 2

Metamorphose 2 Beta to złożone, ale wydajne oprogramowanie do zmiany nazw plików dla systemu Windows. Wśród jego głównych cech są:

 • Możliwość jednoczesnej zmiany nazw plików i folderów;
 • Możliwość cofnięcia dowolnej operacji;
 • Stosowanie wyrażeń regularnych;
 • Możliwość odczytu metadanych np. Tagów ID3 i EXIF.
 • Pomaga zmienić długość nazw;
 • Pomaga modyfikować wielkość liter w nazwach plików na różne sposoby;
 • Obsługuje wiele języków i platform.

Cena: za darmo

Syrena

Jeśli szukasz zaawansowanego narzędzia do zmiany nazw plików wsadowych, to Siren może być najlepszym rozwiązaniem. Chociaż zawiera wszystkie podstawowe opcje zmiany nazwy, program ma również możliwość korzystania z informacji z właściwości pliku, aby można było odpowiednio zmienić nazwy plików. Oprogramowanie jest również kompatybilne z interfejsem wiersza poleceń dla tych, którzy lubią takie rzeczy.

Chociaż aplikacja ma wstępnie skonfigurowane tryby, tagi i wyrażenia, jej zawieszenie zajmuje trochę czasu. Co najważniejsze, oprogramowanie jest przenośne, więc nie wymaga instalacji. Możesz zacząć go używać od razu. Ale jedyną wadą jest to, że programista nie pracuje już nad tą aplikacją i pomimo tego aplikacja nadal działa świetnie w systemach Windows 7 i Windows 10.

Cena: za darmo

Zmień nazwę!

Zmień nazwę! to kolejne świetne narzędzie do zmiany nazw plików, które pomaga zmienić nazwy dużej liczby plików w kilka sekund i co więcej? Robi to w jednej transakcji, więc w przypadku jakiejkolwiek awarii nie zmienia w ogóle nazwy. Ta bezpłatna aplikacja typu open source może modyfikować katalog pliku lub zmienić nazwę pełnej ścieżki do pliku.

Co ciekawe, może tworzyć serie liczb, na przykład możesz poprosić go o zmianę nazwy obrazu na Obraz1, Obraz2, Obraz3 i tak dalej. Ponadto umieszcza się w menu kontekstowym Eksploratora. Pozwala również na utworzenie skryptu z CLI, więc wykonuje funkcję zmiany nazwy i zwraca poprawny kod zakończenia. Może również używać RegExp oprócz symboli wieloznacznych i zastąpień ciągów.

Cena: dostępna bezpłatna wersja; Aktualizacja zaczyna się od 7 USD

Zmień nazwę Master

Jeśli szukasz oprogramowania do zmiany nazwy plików, Rename Master może być dla Ciebie idealny. Możesz łatwo zmieniać nazwy plików, folderów, dokumentów, obrazów lub filmów. Niektóre z jego głównych cech to:

 • Zapewnienie obsługi tagów ID3, wyrażeń regularnych, skryptów i tagów EXIF;
 • Inteligentne punktowanie liczb;
 • Zmiana nazw plików i folderów;
 • Możliwość automatycznego podglądu;
 • Możliwość tworzenia niestandardowych kolumn listy plików;
 • Możliwość zmiany nazwy podfolderu skanowania;
 • Zapewnienie pełnej obsługi nazw plików Unicode;
 • Przenośny, więc nie trzeba go instalować.

Cena: za darmo

Łatwa zmiana nazwy plików

Easy File Renamer pomaga bez wysiłku zmieniać nazwy folderów i plików w systemie, tworząc niestandardowy szablon w zaledwie kilku krokach za pomocą tej responsywnej aplikacji. Jest to łatwa w użyciu aplikacja z funkcją chmury do zmiany nazw plików na Goggle Drive.

Chociaż nie ma samodzielnego interfejsu, można uzyskać do niego dostęp z menu kontekstowego Eksploratora Windows. W ten sposób pomaga zmodyfikować nazwę pliku, wybierając je w standardowy sposób z Eksploratora, definiując kryteria, a następnie klikając opcję zmiany nazwy.

Pomimo braku interfejsu użytkownika, umożliwia ustawienie kryteriów dla oczekujących plików z okna dialogowego. Mówiąc najprościej, umożliwia sortowanie plików według nazw i rankingu oraz wymienianie ich na początku wyliczania.

Cena: za darmo

Dzika zmiana nazwy

Wild Rename to jedna z prostych aplikacji do zmiany nazwy plików w systemie Windows. Jest to wieloplikowy program do zmiany nazwy z prostym interfejsem użytkownika, który pomaga tworzyć i przeprowadzać operacje zmiany nazwy plików pojedynczo lub partiami. Niektóre z jego głównych funkcji obejmują:

 • Konwersja nazw plików na małe lub duże litery lub znormalizowane litery, na przykład pierwsza litera z wielką literą.
 • Potrafi wykonywać zadania za pomocą wyrażeń regularnych;
 • Pomaga dodawać lub usuwać ciągi znaków z nazw plików;
 • Wstawia ciągi znaków w nazwach plików za pomocą prostych alternatyw lub silnych wyrażeń regularnych;
 • Przenośny, więc nie trzeba go instalować;
 • Pomaga dodawać liczniki tekstu do serii plików.

Cena: za darmo

FlashRenamer

Flash Renamer to oprogramowanie do zmiany nazwy plików dla systemu Windows, które jest dostarczane z czystym sformatowanym interfejsem z okienkiem podglądu wyświetlającym wybrane pliki i foldery. Umożliwia bezpłatne przeglądanie, wyszukiwanie i wybieranie plików. Możesz również zobaczyć, które pliki powodują bałagan, korzystając z opcjonalnych miniatur. Łatwe do zdefiniowania ustawienia wstępne automatycznie wstawiają warunki do określonych plików podczas ich zapisywania, na przykład przechowując nazwy MP3 w formacie Artist-Title.

posiada również przycisk Muzyka, który oferuje kilka opcji prostego zarządzania tytułami MP3. Możesz także użyć przycisku „Cofnij”, aby powrócić, zanim błąd nie zostanie już naprawiony. Aplikacja otwiera się i działa płynnie.

Będziesz musiał nacisnąć przycisk Escape, aby zakończyć istniejący proces i wrócić do ostatniego ekranu podczas ładowania miniatur lub dużej liczby plików. Może również czyścić pliki i foldery, a wdrażanie predefiniowanych warunków pomaga zachować porządek i porządek.

Cena: dostępna bezpłatna wersja próbna; Aktualizacja dostępna za 19,95 USD

Ant Renamer

Ant Renamer to ponownie świetne oprogramowanie do zmiany nazw plików, które pomaga skutecznie zmieniać nazwy plików. Wśród jego głównych funkcji jest obsługa ID 3 v 1, wyrażeń regularnych i znaczników EXIF ​​oraz możliwość zmiany nazw z importowanego pliku.

Cena: za darmo

1-4a Zmień nazwę

1-4a Rename to podstawowe oprogramowanie do zmiany nazwy plików, idealne do codziennego użytku. Chociaż jest to proste oprogramowanie, jest to jedno z najpotężniejszych narzędzi do zmiany nazwy, które zmienia nazwy plików jednocześnie. Posiada takie funkcje, jak funkcja „Cofnij”, możliwość natychmiastowego podglądu modyfikacji, oferuje STAR TREK datę rozpoczęcia lub czas rozpoczęcia, obsługuje wiele formatów obrazu, takich jak .jpg, .mp3, pliki z aparatu cyfrowego itp., Szybko nawet z kilkoma plikami, działa w sieci oraz z podkatalogami i nie tylko.

Cena: za darmo

Zmiana nazw plików i folderów lub obrazów może być czasochłonna w przypadku samego systemu Windows, więc uzyskanie oprogramowania do zmiany nazw plików nie tylko skróci ten dodatkowy czas, ale także zapewni dodatkowe i zaawansowane funkcje.