15 najlepszych tapet na żywo na komputer stacjonarny z systemem Windows 10

Przed Windows 10 nie można było sobie wyobrazić robienia tak wiele z systemem operacyjnym. Zostaw w spokoju animowaną tapetę, nawet dwa razy pomyśleć przed dodaniem jakiejkolwiek aplikacji lub widżetu w obawie przed przeciążeniem systemu operacyjnego. Byłby ciągły strach, co jeśli system operacyjny ulegnie awarii!

Chociaż sam system Windows 10 wciąż się rozwija, oferuje wiele niesamowitych opcji dostosowywania pulpitu. Od zabawnych naklejek po interesujące widżety, Windows 10 pozwala teraz urozmaicić pulpit za pomocą wielu zagranicznych ulepszeń.

A kto by nie chciał, aby nudny pulpit ożył z żywą tapetą? Dzięki uaktualnianiu technologii każdego dnia nie musisz się codziennie martwić o wybieranie i dodawanie najnowszych tapet. W dzisiejszych czasach sytuacja jest bardziej elastyczna dzięki określonym z góry określonym parametrom.

Oto lista najlepszych tapet na żywo dla elegancko wyglądającego pulpitu systemu Windows 10.

Rainmeter

Tapeta Rainmeter

To bezpłatne narzędzie o otwartym kodzie źródłowym oferuje szereg skórek / motywów na pulpit, które można dodatkowo dostosować i wyświetlić wszystkie cenne informacje.

Cechy :

 • Skórki to w rzeczywistości małe widżety, które otwarcie poruszają się po pulpicie.
 • Wykorzystuje minimalne zasoby sprzętowe i działa z każdym komputerem z systemem Windows 7 i nowszym.
 • Pozwala tworzyć i przebudowywać własne aplikacje w łatwym do nauczenia języku.
 • Wiele motywów może nawet przechwytywać notatki i listy rzeczy do zrobienia lub zarządzać odtwarzaczem multimedialnym bezpośrednio w interfejsie.

Co najważniejsze, śledzi zasoby systemowe, w tym zużycie baterii, pamięć, e-maile itp.

Cena: bezpłatne i otwarte.

Wallpaper Engine

Wallpaperengine Io

Jeden z najpopularniejszych dostawców tapet na żywo, to oprogramowanie błyskawicznie rozjaśnia ekran komputera. Niezależnie od tego, czy chcesz ozdobić ekran swojego komputera grafiką na żywo, krótkimi, wciągającymi filmami lub tapetami dźwiękowymi, to oprogramowanie robi to wszystko, zachowując nienaruszone działanie gier lub aplikacji.

Cechy :

 • Obsługuje wiele monitorów, animacje 2D i 3D, filmy, strony internetowe, oferuje skróty klawiaturowe do aplikacji, całkowicie integruje się ze Steam i nie tylko.
 • Zapewnia wiele opcji jakości i wydajności, identyfikuje aplikacje pełnoekranowe lub powiększa, możliwość wstrzymywania, gdy laptop nie jest ładowany, i nie tylko.
 • Obsługuje MP4 dla filmów warsztatowych, JPEG, GIF, PNG lub BMP dla obrazów oraz AVI, MP4, WMV lub MV4 dla lokalnych filmów.

Ponadto umożliwia dodawanie własnych tapet, przeglądanie sugerowanych tapet oraz wyszukiwanie lub filtrowanie tapet z różnymi opcjami.

Cena: za darmo

Aqua 3D Live Wallpaper

3D Aqaurium na żywo Tapety

Akwarium Animowane tapety błyskawicznie ożywią Twój ekran pulpitu swoim wyglądem. Zapewnia odprężające uczucie dla oczu dzięki różnym wariantom ryb pływających w tle 3D.

Cechy :

 • Zawiera dodatkowe szczegóły, takie jak bąbelki lub kołyszące się korale.
 • Pozwala wybrać rodzaj bąbelków, które chcesz.
 • Oferuje opcję spersonalizowania tła.

Co więcej, pozwala również wybierać spośród różnorodnych efektów świetlnych do akwarium.

Cena: za darmo

Akwarium Sim 3

Jeśli szukasz urzekającej grafiki 3D na ekranie komputera, ta tapeta jest właśnie dla Ciebie. Zapewnia interaktywny wirtualny akwarium na pulpicie.

Cechy :

 • Zapewnia opcję dostosowania akwarium za pomocą efektów dźwiękowych, bąbelków itp.
 • Pozwala na wprowadzenie plików audio do fantastycznego akwarium.
 • Oferuje dwa dopracowane trójwymiarowe tła rafy koralowej i 30 super skomplikowanych wariantów ryb z wyszukanymi akcjami i wyglądami pływackimi.
 • Ułatwia pełne połączenie z rybą i otoczeniem.

Obsługuje okulary i wyświetlacze 3D, oferując najnowocześniejsze efekty, takie jak jasność lub skomplikowana powierzchnia wody, lub cztery warianty pejzaży dźwiękowych.

Cena: za darmo

RainWallpaper

Jest to darmowy organizator tapet na żywo, który automatycznie konfiguruje nową animowaną skórkę na pulpicie zaraz po jej uruchomieniu. Alternatywnie możesz wybrać z zakresu innych tapet w jego interfejsie.

Cechy :

 • Wyposażony w sieć i responsywny interfejs, który jest wolny od opóźnień i nie obciąża zasobów komputera.
 • Jest wyposażony w zintegrowany edytor tapet, który umożliwia płynne tworzenie obrazów na żywo od samego początku lub edycję istniejących w galerii.
 • Tapetom towarzyszy dźwięk i można je obsługiwać, klikając efekty za pomocą myszy.
 • Obsługuje różne formaty wideo o najwyższej jakości, w tym MP4, WebM lub WMV, a także statyczne tapety przy użyciu plików HTML.

Jest to proste i przyjazne dla użytkownika oprogramowanie, które pomaga poprawić wygląd pulpitu, a także obsługuje wiele monitorów, a także współczynniki proporcji i zintegrowane rozdzielczości, specjalnie dostosowane do Twojego sprzętu.

Cena: za darmo

Aplikacja Chameleon Wallpaper

Ponieważ kameleon dostosowałby się do koloru otoczenia, ta animowana tapeta robi to samo. Ta oszałamiająca animowana tapeta dostosowuje się do koloru tła, gdy tylko wskażesz kursorem coś w pobliżu.

Cechy :

 • Oprogramowanie ma możliwość wybrania więcej niż jednego koloru, szczególnie tych najbardziej popularnych io jasnych odcieniach.
 • Następnie płynnie wdraża wybrane kolory do tapet.
 • Wysoce zoptymalizowany, a tym samym zużywa minimalną baterię.
 • Umożliwia uchwycenie kolorów za pomocą dwukrotnego dotknięcia, zmniejszając potrzebę korzystania z baterii.

Co więcej, zawiera również widżet, który przechwytuje kolory kamery, płynne wykonywanie animacji, tryb zerowego cienia i opcję wyświetlania podglądu kamery, aby zrozumieć, w jaki sposób kamera przechwytuje kolory.

Cena: za darmo

Hologram Girl z Blade Runner 2049

Zainspirowana filmem Blade Runner, ta animowana tapeta jest przeznaczona dla tych, którzy szukają czegoś wyjątkowego. Daje tło pulpitu odrobinę science fiction z poruszającą się dziewczyną z hologramem w hipnotyzujący sposób.

Cechy :

 • Działa płynnie z systemem operacyjnym i nie spowalnia w żaden sposób wydajności komputera.
 • Tapeta pojawia się tylko po przejściu do pulpitu.

A co najlepsze, tapeta zatrzymuje się sama, na przykład po przełączeniu się z pulpitu do przeglądarki lub po otwarciu folderu.

Cena: za darmo

Ogrodzenia

To oprogramowanie to nie tylko tapety, ale także porządkowanie komputera. W jaki sposób? Umożliwia zgrabne rozmieszczenie skrótów i ikon na pulpicie.

Cechy :

 • Tworzy skalowalne, podświetlone części na pulpicie, które pomagają zarządzać skrótami i ikonami na komputerze.
 • Pozwala po prostu dwukrotnie kliknąć pasek tytułu aplikacji, a bałagan zostanie domyślnie wyczyszczony, tworząc więcej miejsca.
 • Oferuje opcję tworzenia większej liczby stron w aplikacji, aby zmieścić więcej ikon, natychmiast czyści pulpit za pomocą dwukrotnego kliknięcia i pozwala ustawić reguły organizacji ikon.

Wśród innych ważnych funkcji jest zachowywanie się jak portal do dowolnego folderu na komputerze oraz opcja szybkiego spersonalizowania kolorów tła, przezroczystości i etykiet.

Cena: 30-dniowy bezpłatny okres próbny dostępny; Plany zaczynają się od 12,45 USD

DeskScapes

To oprogramowanie całkowicie przekształca zwykły pulpit w tło na żywo ze zdjęciami, filmami i innymi najnowszymi efektami.

Cechy :

 • Umożliwia animowanie i modyfikowanie tapety pulpitu, umożliwiając wybieranie z szerokiej wbudowanej biblioteki zawierającej szeroki zakres obrazów i plików wideo.
 • Pozwala na tworzenie animowanych tapet w układzie „.Dream”.
 • Oferuje efekty specjalne 60plus wraz z różnymi opcjami kolorowania, aby poprawić wygląd tła.
 • Posiada responsywny i przyjazny dla użytkownika interfejs, który pomaga bez wysiłku zaprojektować własny, wspaniały wygląd pulpitu.

Możliwość wyboru spośród 60 efektów do dodania do tapety, dodanie kolorów do całego obrazu lub tylko kilku kolorów, użycie łatwego suwaka do dodawania nowych kolorów do tapet lub obsługa wielu monitorów to tylko niektóre z jego innych istotne cechy.

Cena: dostępny 30-dniowy bezpłatny okres próbny; Plany zaczynają się od 6,23 USD.

Star Wars Darth Vader

To jest dla fana Gwiezdnych Wojen, zakochanego w złowrogim złoczyńcy Darthem Vaderze. Te ciemne tapety tematyczne zapewniają matowe tło pulpitu oszałamiający wygląd dzięki ruchomemu motywowi.

Chociaż pozwala zdefiniować czas działania miecza świetlnego na podstawie zużycia baterii lub siły sygnału Wi-Fi, pozwala również dostosować drżący miecz świetlny zgodnie z wymaganiami.

Cena: za darmo

Push Video Wallpaper

To oprogramowanie tworzy wszelkiego rodzaju tapety, w tym żywe i animowane tła, aby ożywić pulpit. Jest wyposażony w przenośny, prosty, a jednocześnie doskonale działający interfejs, który pozwala zrozumieć tworzenie tapet i łatwą nawigację.

Cechy:

 • Umożliwia dostęp do wszystkich funkcji z jednego kompaktowego okna.
 • Szybko reaguje na zapytania, jest łatwy w konfiguracji i przyjazny dla użytkownika.
 • Umożliwia wybieranie aktualnych plików wideo z komputera i porządkowanie kategorii w celu obracania list odtwarzania za pomocą zaledwie kilku kliknięć.
 • Oferuje szeroką gamę tapet do wyboru.
 • Pomaga w łatwym wyborze częstotliwości wideo, trybu odtwarzania lub funkcji losowej.

Ponadto dostępny jest dodatkowy przycisk umożliwiający przejście do witryny Dreamscene, z której można wybierać spośród szerokiej gamy żywych tapet, na przykład tapet wodnych, krajobrazów itp., A następnie je pobrać.

Cena: dostępny 30-dniowy bezpłatny okres próbny; Plany zaczynają się od 3,10 USD.

Reddit Wallpaper Changer

To lekkie oprogramowanie jest oparte na języku C # i zostało zaprojektowane specjalnie dla systemu Windows. Skanuje popularne forum społeczności w poszukiwaniu nowych i wyraźnych tapet na pulpit. Wszystko, co musisz zrobić, to wpisać, które subskrypcje chcesz skanować i jak często zmieniać tapetę.

Cechy :

 • Wykorzystuje interfejs popularnej sieci społecznościowej, aby automatycznie zmieniać tapetę pulpitu na podstawie wstępnie zdefiniowanych parametrów.
 • Tapety są następnie ustawiane w zależności od wcześniej zdefiniowanego interwału.

Ponadto oferuje wiele subredditów, opcje sortowania nowych postów, opcje filtrowania obrazów, wyświetla historię tapet, różne widżety skrótów do aplikacji, alerty o zmianach tapet i wiele innych.

Cena: za darmo

Tomb Raider

Słynny film i seria przygodowych filmów akcji dały początek wielu grom, animacjom, gadżetom, a nawet tapetom ze względu na swoją popularność. Tapety na żywo to jedne z nich, które zaspokajają ciekawość swoich fanów, zdobiąc ich komputery stacjonarne.

Ta bezpłatna aplikacja oferuje szereg modeli 3D popularnych postaci z filmu w różnych wersjach. Ulepszenia graficzne najnowszych żywych tapet natychmiast ożywiają tło pulpitu.

Cena: za darmo

Widżety HD

To idzie o krok do przodu i przywraca fajne gadżety do systemu Windows 10, tak jak wcześniej w systemie Windows 7. Jego główną atrakcją jest atrakcyjny wzór materiału, który błyskawicznie przekształca pulpit.

Cechy :

 • Umożliwia wybieranie z kolekcji aplikacji i motywów w celu zmiany pulpitu w zależności od potrzeb.
 • Możesz także wybrać alternatywne aplikacje ze sklepu natywnego.
 • Umożliwia korzystanie z różnych kluczowych widżetów, które bez żadnych opóźnień pomagają sprawdzać pogodę, daty, czas i wiele więcej.

Ponadto oferuje również wiele dodatków, na przykład różne typy motywów, słownik, test szybkości internetu, pokazy slajdów i wiele innych.

Cena: za darmo

 1. Ustawienia systemu Windows 10

Ponieważ system Windows 10 ma własną wbudowaną funkcję animowanych tapet, nie musisz szukać witryn oferujących bezpłatne tapety. Umożliwia łatwe tworzenie dynamicznych tapet przy użyciu własnych zapisanych zdjęć, co sprawia dużo radości.

Cechy :

 • Umożliwia wykorzystanie własnych zdjęć, tapet i obrazów do tworzenia pokazu slajdów.
 • Możesz także używać obrazów i tapet z chmury, takiej jak Dysk Google itp.
 • Tapety pojawiają się na każdym urządzeniu, z którym synchronizujesz system Windows.

Wszystko, co musisz zrobić, to kliknąć pulpit prawym przyciskiem myszy, wybrać opcję Spersonalizowane z listy, kliknąć opcję Pokaz slajdów z menu rozwijanego, wybrać folder, naprawić przerwę czasową, jeśli to konieczne, między dwoma slajdami i zapisać ustawienia.

Cena: za darmo

Wniosek

Wybór tapet na pulpit systemu Windows 10 to obecnie bułka z masłem, ponieważ system operacyjny obsługuje dynamiczne tapety. Składa się z szeregu pokazów slajdów i niestandardowych bibliotek obrazów, które mogą natychmiast ożywić pulpit. Jednak aby przekształcić je w żywe tapety, potrzebujesz wsparcia aplikacji innych firm (które wymieniliśmy powyżej). Wybierz więc jedną z powyższej listy i dostosuj swoją ulubioną tapetę na żywo w oparciu o swoje preferencje.