festiwal uśmiechu
kabaretkabaretkabaret

Uśmiechajmy się :)

Czy trzeba po raz czternasty przekonywać Państwa, że warto zainwestować w uśmiech i dołączyć do Prześwietnej Festiwalowej Piotrkowskiej Publiczności Trybunałowej? Sceptykom, "wahaczom" i niedowiarkom polecam pod rozwagę realne, bo z obserwacji życia wysnute obliczenia Archibalda Josepha Cronina: Uśmiech kosztuje mniej od elektryczności i daje więcej światła

A skoro tak – to zapraszam do Miejskiego Domu Kultury już w czwartek 20 X ’16 na otwarcie o godzinie 18:15 dwóch wystaw. Skutecznymi wywoływaczami uśmiechów wielu będą zarówno satyryczne rysunki czeskiego artysty Bretislava Kovarika, jak i piotrkowskie motywy jubileuszowe w karykaturalnym ujęciu artystów z różnych krajów.

A to dopiero początek rozśmieszania, bo tegoż czwartkowego wieczoru o godz. 19:00 mamy teatralny hit nad hitami! Spektakl Shirley Valentine wyreżyserowany przez Macieja Wojtyszkę i grany przez KRYSTYNĘ JANDĘ święci triumfy popularności już od 1990 roku, najpierw w warszawskim Teatrze Powszechnym, a od 2005 w Teatrze Polonia i na różnych scenach w całej Polsce, w Ameryce, Australii, Kanadzie – i wreszcie czas na Piotrków! -Ten spektakl jest dla mnie jak biologiczna odnowa organizmu – napisał ktoś w liście do Jandy. – Najzabawniejsze jest to, że i mnie ten tekst i ta kobieta, którą gram, śmieszy i wzrusza nieodmiennie, za każdym razem – wyznała kiedyś Artystka. Shirley Valentine to zwykła – i niezwykła kobieta, która po latach bycia zrezygnowaną kurą domową, odważyła się wyruszyć w podróż życia według marzeń i udowodnić sobie i światu, że nic nie jest niemożliwe. Widownia – zawsze w nadkomplecie – reaguje co rusz niepohamowanym śmiechem na przemian ze łzami wzruszenia, a na koniec owacją na stojąco – w podzięce za arcymistrzowską kreację Jandy, za prawdę życia i wspaniałą zabawę, za pozytywną energię i optymistyczny przekaz: Ty się nie bać żyć!

Czym można przebić taką bombę energetyczną? Ciekawych zapraszam w piątek 21 października kwadrans po 18-tej na Urodziny – tak, osiemdziesiąte – Agnieszki Osieckiej... Słodką tajemnicą niech pozostanie to, co na torcie i OPRÓCZ TORTU przygotowali organizatorzy. Zaraz po gratisowej uczcie bez celebry, o godz. 19:00 rozpocznie się wyczekiwany KONCERT PIOSENEK AGNIESZKI OSIECKIEJ śpiewanych przez KASIĘ GRONIEC. Będzie lirycznie, ironicznie i z humorem, czasem gorzko i dramatycznie – naprawdę warto jeszcze raz posłuchać, zadumać się, dać się unieść na fali muzyki i poezji.

W sobotę od 16:00 i 18:30 j będzie wielce arystokratycznie - bo 2 razy po HRABIowsku - inaczej, w nowej odsłonie programowej... ot po prostu – Cyrkuśniki, nic dodać... Piotrkowianie wiedzą, jaki to kaliber.

Dobrych żartów i zabawy Młodym Ludziom nigdy dość, więc gdy wybije 21:00 – heja na WYJAZDOWY POLIGON KABARETOWY, CZYLI KABARETON PO WROCŁAWSKU, który poprowadzi Piotr Gumulec - CHYBA z Wrocławia(?). W kabaretowym wieczorze wystąpią ponadto: Kabaret Chyba, Kabaret 44-200, Sekcja Muzyczna Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn i Szymon Łątkowski.

W niedzielę 23 października o godzinie 17:00 spadnie na Piotrków rój gwiazd - perseidy artystów muzyki, piosenki i aktorstwa. Odbędzie się, proszę Państwa, prawie Zamach na MoCarta - ale i ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI, i GRUPA MoCarta, i BARBARA MELZER, i FESTIWALOWA WOKALIZA GROUP obronią się każdy z osobna znakomicie. Obroni się także kolejne, przedostatnie hasło Konstytucji Kabaretowej, bo bez Wpisu do tejże obejść się nie można tuż przed wielkim finałem. Wypróbowany reżyser Krzysztof Jaślar utworzy galową konstelację, czyli DOBRY WIECZÓR Z KONSTYTUCJĄ – zapraszamy!

dyrektor Festiwalu Trybunały Uśmiechu
Bartosz Gumulec